Pencere Haber Gazetesi
HV
30 MAYIS Salı 04:32

Giriş Tarihi :
YORUMLAR
Metin Görcek 2 hafta önce
Emeğine yüreğine sağlık.

Günümüzde yaşayan lider dinazorların görebilecekleri bir yere asmak isterdim bu yazıyı.

Yücel Candemir 1 ay önce
Duruma yalnız Türkiye özelinde bakıldığında da doğru olan gözlemleri küresel ölçekte de bizi aynı noktaya getiren çözümlemelere de yer vermek gerek. Bununla ilgili özet görüşlerimi göndereceğim.
Hasan Akgün 1 ay önce
Haklılık payınız yok demiyorum. Yazının bir yerinde
Ayşe Ömür YAZGAN 2 ay önce
Metin Görcek 3 ay önce
Üzüntü, kırgınlık, kızgınlık, sevinç, acımak, nefret. İnsanlığın felaketi oldu bu deprem. İnsan, mantığı ve duyguları arasında bocalayıp duruyor. İkisi arasındaki dengeyi bulmakta zorlanıyor. Sesli ve sessiz çığlıklarla yaşamaya çalışıyoruz.
Bellikli 3 ay önce
Bravo hasan demirarslan
Nuran ozturk 3 ay önce
FarjibDaha genus alanda

Bilgi almak istiyorum
Nebahat 3 ay önce
Ah iyiniyetli az insancıklar
Prince 4 ay önce
Elinize, kaleminize sağlık
Mesut Güçlü 4 ay önce
Benim Cumhurbaşkanı adayım’ Nasuh Mahruki’dir..
Uğur Bıdıklı 4 ay önce
Maalesef çok zor bir süreç yaşıyoruz, Allah deprem bölgesindeki insanlarımızın yardımcısı olsun. Ama inanın ki 1 yıl sonra bu süreçte unutulup gider. Bu umursamaz düzen değişmez ise, hep kader, hep fıtrat söylemleri ile gecistirilir
Prof.Dr. Aydın ŞALCI 4 ay önce
Sayın Şevket ATALAY,
Kanal İstanbul Projesi ile ilgili olarak, Ağustos 2020 de ikinci baskısı yapılan ve İBB tarafından basılan KANAL İSTANBUL (Çok Disiplinli Bilimsel Değerlendirme) adlı bir kitap, içinde çoğunluklu olarak İTÜ hocalarının bulunduğu 29 bilim ve meslek adamı (Kaptanlar) tarafından hazırlanarak yayınlanmıştır. Kitap, 20 ayrı bölümden oluşan 500 sayfalık bilimsel bir eser olup, adeta bir ÇED Raporu görünümündedir.
Bu kitabın birinci bölümü tarafımdan yazılmış olup, Kanal İstanbul Projesinin Gemi Hareketleri Yönünden Değerlendirmesi konusunu incelemektedir. Diğer bir deyişle, kanal geçişi yapacak gemilerin hidrodinamiği ile ilgilidir.
Hükümet tarafından yurt dışında yaptırılan ve içinde sayısız hataların bulunduğu ÇED Raporunda "Tasarım Gemileri" olarak adlandırılan ve kanaldan geçebilecek en büyük gemiler olarak belirtilen; Tanker, Konteyner ve Yolcu Gemilerinin her üçü içinde çok detaylı hidrodinamik analizler tarafımdan yapılmış ve bu üç geminin de projelendirilen kanaldan geçişinin mümkün olmadığı bilimsel olarak ispatlanmıştır. Yaptırılan ÇED Raporunda bilimsel gerçeklerle uyuşmayan kabuller (hipotezler) bulunmakta olup, bu da raporun deniz bilimleri ve gemi mühendisliği uzmanı olmayan kişilerce hazırlandığının bir göstergesidir.
Durumu bilgilerinize sunar, paylaştığınız yazınız için teşekkürlerimi sunarım.
Prof.Dr. Aydın ŞALCI (Gemi İnşaatı ve Makine Y.Müh.)
Hulusi Şenel 4 ay önce
Ustamızın bu gazete de yazmağa başlamsı Urla için büyük bir kazançtır. Urlalılar Uluç'un yazılarıyla aydınlanacaklardır. Hoş geldin Pencerehaber'e büyük üstad.
Uğur Bıdıklı 4 ay önce
Emekliyi açlığa, çalışanı yoksulluğa mahkum eden bu sistem yıkılmak zorunda.
Summak Hasan Basri 5 ay önce
Sizlerede sevgi mutluluk ve sağlıklı bir yıl dilerim.
Özkan Tamer 5 ay önce
Nezihi'ciğim, dağarcığımıza zenginlik katan bilgilendirmelerin için sağ ol var ol.sana, güzel ailene sağlık ve mutlulukla geçireceğiniz bir yıl diliyorum.
Yüksel Dengir 6 ay önce
Iktidar muhalefet kayikçi kavgası mi? Sizce iktidar muhalefetle birlikte hareket eder mi? Butun onergeler reddedilirken...
Engin ŞENOL 6 ay önce
Derece artışı 1.5 olarak alınınca önlem alınma konusu ciddiye alınmıyor ve çabalar yeterli kararlılıkta olmuyor.. Bioçeşitlileklerde giderek yoğunlaşan sorunların ciddiyeti henüz idrak edilmiş değil..
Ilhan Esin 6 ay önce
Boşuna şu hayattır denmemis.
Canay Fencimen 6 ay önce
Gerçekçi bir yorum, önemli olan ne söyleneceği değil, gerçeklerin çığlığıdır. Kaleminize sağlık.
Hıfzı 7 ay önce
Tebrikler
Ahmet Cemalettin Öztoprak 7 ay önce
Harekât Eminönü İlçesi lağvedilip Fatih'e bağlandığında başlamıştır. Ayasofya cami olarak kalacak mı sorusunun cevabı da gelecek senelerde bilinir olacak sanıyorum
himmet poyraz 7 ay önce
Durum çok vahim gerçekten bu yaz başı Karagümrük'e geldim inanırmısın yalnızca bir arkadaşımı gördüm pazar içinde de mobilyacı İlhan yerindeydi selamlaştık.

Karagümrük süper lige çıktığı için lokal yok , benim gençliğimin geçtiği kahveci Keşfi yok , vali nin yeri Abdullah abinin meyhane kapanmış sosyalleştiğimiz son mekanlar yok yani semtin ruhu gitmiş, hafızası gitmiş bu da bir başka boyutu
Yücel Candemir 7 ay önce
Ben hukukçu değilim, ama üniversite yıllarımın geçtiği fakültede (İÜİF) derslerimizin yarısı hukuktan idi. İlk sınıfta okutulan Medeni Hukuk dersinde efsane hoca Hıfzı Veldet Velidedeoğlu'nun söylediği (ve kitabında da yazılı olan) bir doğruyu buraya ekleyeyim: "Dünyanın en iyi yapılmış yasaları kötü uygulayıcılar elinde dünyanın en kötü yasalarından daha kötüdürler". Sorun da burada. Yasaların yorumlanmasında. Türkiye yarım yüzyılı aşkın bir süredir bu gerilikten çekiyor. Menderes'ten Recep beye bütün sağ demokrasiyi ve yasa devletini kendi geri kalmış anlayışları çerçevesinde yorumlayıp bunu uygulayacak uygulayıcılar peşindeler. Menderes'in bir Adalet Bakanı (Hüseyin Avni Göktürk) için İnönü'nün "Boncuklu İbrahim'in (Tarihimizde Deli İbrahim diye bilinen sultan) kadısı bile bu adamdan daha değerli idi" sözlerini unutamam.
Atila Erdoğrul 7 ay önce
Mevcut iktidar memleketin,halkın anasını değil yedi sülalesini ağlattı,siz vede sizin gibilerden, birkaç o ,o,o, CHP li belediyelere %. 1 lik bir bozukluk bulundu mu , vur abalıya dan da beter geçirmeler yaparsınız, yazıklar olsun sizin gibi.........lere, ne diyeyim ki,,!?!??!?!!!!
Tuncer Gün 8 ay önce
Düşüncenize katılıyorum, artık CHP ninde yamuk duruşunu duzeltmeli, yeter artık illa bir iyi yaptığı hareketin arkasından kötü hareketi yapması bıktırdı, iktidara gelmeden böyle ise geldikten sonra ne olur düşünmek bile istemiyorum.
Oya KAHRAMAN 8 ay önce
Ben kitap yazmaya başladım. Belki filmi çekilir.
Arif Belgin 8 ay önce
Sayın Şevket Atalay, yine mükemmel bir yazı olmuş, ellerinize sağlık. Bizim gibi ülkeler, şeffaflık ilkesinin uygulanmamasından ötürü çok zarara uğruyorlar. Birtakım işler gizli kapaklı yapılıyor. "Her şeyi ben bilirim" deniyor. Kimlere ne kadar para kazandırıldığını kamuoyu bilmiyor. Eski dönemde yapılmış hukuk dışı binalar "kamu zararı oluşur" gerekçesiyle yıkılmıyor ve böylece yeni hukuk dışı binaların yapılmasına gerekçe hazırlanıyor vs, vs...
ibrahim Savaş 8 ay önce
Popülist bir yaklaşım,kendi kararı değildir,dolduruşuna gelmiştir çok bilmişlerin.
Yücel Candemir 8 ay önce
Noktasına, virgülüne kadar katılıyorum. Ben Menderes'in 10 yıllık iktidar dönemini Orta Okul - Lise ve Üniversite öğrencisi olarak yaşadım. Anlaşılan Kemal bey yaşamamış - ya da, daha kötüsü, yaşamış olsaydı da bugünkünden farklı olmayacaktı Kemal beyin tavrı. Yani, ya Kemal bey haklı ve Menderes için "Türk milletinin en talihsiz anı, sizin ana rahmine düştüğünüz andır" diyen Nazım Hikmet haksız, ya da Menderes'in dilinden düşmeyen sözlerle "Hafıza-i beşer nisyan ile maluldur".
Atakan Hoşcan 8 ay önce
Mükemmel bir tesbit. Ben Atatürk'ün CHPsini istiyorum. Bu şekilde oy alacaklarını sanmıyorum.
Hasan Ali sarıkaya 8 ay önce
1965 ilkokul ikinci sınıf yaz tatili, galata Yazıcı sokkağında oturuyoruz, Okçu Musa ilkokulunda okuyorum., kendi yaşıtlarımızla başımızda büyüklerimiz olmadan Kabataş gidip denize giriyorduk. Bu kent hafızası yalnız bizde var. Buna sahip olmayanlar Haydarrpaşayı, Tersaneyide bilmezler, kentkırımcılarda şehrin anasını ağlatırlar...
Arif Belgin 8 ay önce
Elinize sağlık Şevket bey. Çok güzel bir yazı
Ayşe Ömür YAZGAN 8 ay önce
Tşk. Çok enteresan . Ailece Slm.
Dr. Ayşe Ömür YAZGAN 9 ay önce
Hakkımızda hayırlısı inşallah demekten başka çaremiz var mı acaba ?Slm.
Hakkı Taşezen 9 ay önce
Ayvalık 'daki Yunus Emre dan akan kanalizasyon konusunu 20 yildır hem Ayv. Belediyeye hrmde Balikesir Büy. Şeh. Bel. yazdik anlattik.

Ayvalık'lı memnun degil merak etmeyin.

Ama Balıkesir Büy. Şrh. Bld. ile Ayv. Bld. arasinda kaldık bizde
Ayşe Ömür YAZGAN 10 ay önce
Çok enteresan , Sevgili Ali Nezihi Hocam . Tşk. Yalnız bizden sonraki nesiller bu

durumda kendilerine yeni bir gezegen mi

aramalılar acaba ?Olay hafife alınır gibi görülmüyor da !

Not: Ailece bir İST yapın artık ayol , daha fazla kendinizi özletmeyin ,emi !
DİĞER YAZILARI