Pencere Haber Gazetesi
HV
06 EKİM Perşembe 11:10

ATATÜRK’Ü MANKURTLAŞMIŞ BEYİNLİLERE İYİ ANLATMALIYIZ

Hulusi ŞENEL
Hulusi ŞENEL
Giriş Tarihi : 15-09-2022 17:35

“Cemaatler, tarikatlar ve batı uşakları Haçlıların Anadolu’da kurdukları ileri karakollardır.” Mareşal F. Çakmak

Sevgili okuyucular,

Dikkat ederseniz özellikle AKP döneminde sayıları artan cemaat,  tarikat grupları ve özellikle de Osmanlıcılık oynayanlar başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere çağdaş, laik cumhuriyetimize karşı savaş açmış durumdalar.

Dünyanın en ilkel ülkelerindeki en cahil insanları bile ülkesini işgalden, halkını esaretten kurtaran ve çağdaş demokratik bir ülke kuran liderlerini bu kadar inkâr yoluna sapmadığı gibi saygısız da olamaz.

Ama başta ABD olmak üzere AB’nin uşaklığını yapanların yanı sıra sözde Müslüman olduklarını iddia eden Mankurtlaşmış beyinliler çok yazık ki, Atatürk ve çağdaş, laik cumhuriyete düşmanca saldırıyorlar. Bu nedenle batı dünyasının uşakları başta olmak üzere ilkokuldan üniversiteye kadar her yaştaki çocuklarımıza, gençlerimize ve de halkımıza Osmanlı’nın son dönemleri, ülkemizi işgal, halkımızı esir etmiş emperyalistlerin kimler olduklarını ve amaçlarını teker teker okutmalıyız ve anlatmalıyız.

Gerçekten Atatürkçü olduklarını iddia edenler, öncelikle birleşmeli ve sık sık bir takım organizasyonlarla gençlerle, halklarla bir araya gelip Kurtuluş Savaşı’nın nedenlerini ve ülkemizi işgalden, halkımızı esaretten kurtaran Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ilke ve inkılaplarını anlatmalılar. Yılda birkaç defa yapılan milli günlerde Atatürk posterleri asarak, bir iki cümle ile ne Atatürk ne de çağdaş, laik cumhuriyet düşmanlarıyla mücadele edebiliriz.

*  *  *

ATATÜRK’E DİL UZATMAK KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR !..

Sevgili okuyucular,

Padişah Vahdettin ülkeyi İngiliz mandası yapmaya çalışırken Amasya’daki Kamil Hoca Efendi gibi birçok din adamı kurtuluş savaşında Atatürk’e büyük destek verdi. Bugüne baktığımızda ortaya çıkan bir takım sözde hoca-din adamları ile batı tarafından satın alınmış uşakların Atatürk’e ve O’nun kurduğu çağdaş, laik cumhuriyete dil uzatma, aşağılama cüreti yanı sıra heykellerine büstlerine saldırma yarışındalar.

Hâlbuki bu Mankurtlaşmış beyinliler biraz okumuş olsalar, bazı Müslüman ülkelerdeki din adamlarının hocaların, imamların, müftülerin işgal altındaki Anadolu’nun kurtarılması için Kuvayı Milliye- Kurtuluş Hareketini başlatan Mustafa Kemal’in yanında nasıl yer aldıklarını, maddi yardım sağladıklarını öğrenebilir ve saygısızca söylemlerinden, yaptıkları saldırılardan utanç duyabilirler hatta Türk halkını İngiliz veya Amerika mandacılığı altına sokmaya çalışan Padişah Vahdettin, Sadrazam Damat Ferit Paşa’nın isteğiyle Şeyhülislam Mustafa Sabri, kurtuluş savaşını başlatması nedeniyle Mustafa Kemal Atatürk’ü ve arkadaşlarını idama mahkûm ettiklerini öğrenirlerdi.

Padişah Vahdettin, Damat Ferit Paşa’nın idam fermanına o zamanki gerçek din adamı Ankara müftüsü Rıfat Hoca karşı çıkmış, mandacı İstanbul hükümetinin yayınladığı fetvanın geçersiz olduğunu açıklamıştı. Ankara Fetvası olarak adlandırılan bu fetva tüm Anadolu’ya dağıtılarak herkesin Kuruluş Savaşı’na katılması istendi.

…..

Kurtuluş Savaşı Zaferi sonrası Padişah Vahdettin İngiltere’ye sığınmak ister ama İngiliz hükümeti kabul etmez. Sonra bir İngiliz harp gemisiyle Malta’ya kaçar. Oradan Mısır’a ve Suriye’ye yerleşmek isteyince Vahdettin’i hiçbir İslam ülkesi vatanına ihanet ettiği için kabul etmez. Vahdettin daha sonra İtalya’ya yerleşir ve orada ölür. Mustafa Sabri’de korkudan aile fertleriyle yine bir İngiliz gemisiyle yurt dışına kaçar. 

Kazandığı zafer sonrası Mustafa Kemal Atatürk’ü tüm Müslüman ülkelerinin İslam’ın kılıcı olarak ilan ettiklerini bilmeyen veya kavrayamayan bu Mustafa Sabri benzerleri ne yazık ki günümüzün en büyük cehalet örnekleridir. Bu yazımı Ömer Hayyam’ın aklı kıtlar için şu sözüyle bitiriyorum;

Yaşamın sırlarını bileydin / Ölümünde sırlarını çözerdin /Bugün aklın var bir şey bildiğin yok/ AKILSIZ yarın neyi bileceksin?

YORUMLAR