Urla’nın trafik ve otopark sorunuyla ilgili bir dizi projeler sunan Urla Belediye Başkan Aday Adayı Seyfettin Şen “Urla Meydanı’na girişe 3 otopark, Urla Merkez girişlerdeki üç kavşağa battı-çıktı denilen altgeçitlerle trafik sorununu yüzde 80 çözeriz” diye konuştu.

      

Urla Merkez girişleri ve meydanındaki, İskele ve Çeşmealtı girişlerindeki trafik yoğunluğunun hat safhada olduğunu söyleyen Seyfettin Şen, “otopark ve trafik sorununun çözüm önerilerini Belediye Başkanı olduğumda İzmir Büyükşehir ve Karayollarıyla koordineli olarak çalışarak çözeceğiz” dedi. Urla Belediye Başkan Aday Adayı “Urla’ya çıkan 3 yol girişine biri yer altı olmak üzere 3 otopark yaparak, çarşıya araç girişini azaltmak, trafik yoğunluğu çözümünün başında geliyor. Bu otoparklara vatandaşlar araçlarını bırakarak çarşıda işlerini pratik şekilde hallederek hem Urla güzelliklerini gezecekler hem de alışverişlerini gerçekleştirecekler” diye konuştu.

 

Urla Merkezdeki trafiğin özellikle sabah ve akşam saatlerde yoğunlaştığını belirten Şen, “Meydan tarafına girmeden evlerine veya işlerine ulaşmak isteyen vatandaşlarımızın güzergâhlarındaki 3 kavşakta battı çıktı yapılmasını sağlayacağız” dedi.

 

3 Battı-Çıktı alt geçit

 

Seyfettin Şen bunlardan birincisi; Jandarma Kavşağı dediğimiz Erdoğan Ker, Bülent Baratalı, Nur Dikmen, 75.yıl Cumhuriyet caddelerinin birleşimindeki kavşağa, İkincisi Uğur Mumcu Kavşağı dediğimiz İzmir Çeşme yolu üzerinde, Merkezden gelen 75.yıl Cumhuriyet Caddesi ve Mithatpaşa Caddesi olan İskele Ağaçlı Yolu birleştiren merkezde, Üçüncüsü ise Sanayi Sitesi yolu olan Ahmet Besim Uyal Caddesi ile Devlet Hastanesi Özbek Mahallesi yolunun İzmir Çeşme asfaltıyla birleştiği yere battı çıktı denilen alt geçişlerin yapılması ile Urla Merkez trafiğinin rahatlayacağını belirtti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karayolları ve Urla Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla mümkün olabileceğini söyleyen Seyfettin Şen, bu yatırımların yapılması trafiği rahatlatmak adına şarttır, bu kurumların kapısını aşındıracağız” diye konuştu.

 

İskele ve Çeşmealtı yollarının yaz aylarında trafiğinin arttığını belirten Seyfettin Şen o bölge de de ayrıca bir düzenleme planladığını ve önümüzdeki günlerde alternatif yolları da kapsayan bir çözüm projesini sunacağını söyledi.