Pencere Haber Gazetesi
HV
30 MAYIS Salı 04:37

Urla Enginarı tüm kalbiyle sizi çağırıyor

Uluslararası Urla Enginar Festivali, bu yıl ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketleri nedeniyle 28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde, “Urla Enginar Günleri” olarak gerçekleştirilecek

YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2023 19:39   Güncelleme : 19-04-2023 19:47
Urla Enginarı tüm  kalbiyle sizi çağırıyor

Uluslararası Urla Enginar Festivali bu yıl 28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde, “Urla Enginar Günleri” adı altında düzenlenecek. Urla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak olan stantlar Enginar Üreticilerine ücretsiz verilecek. Yarımada’nın sembol ürünlerinden enginarın tanıtımı için düzenlenen Uluslararası Urla Enginar Festivali, ülkemizi derinden etkileyen deprem felaketleri nedeniyle bu yıl “Urla Enginar Günleri” olarak yapılacak. Urla’nın ünlü şefleri Tarihi Malgaca Çarşısı’nda oluşturulacak mutfaklarda enginardan çeşitli tatlar yaratacak. Urla’ya yolu düşenler, birbirinden farklı lezzette enginar yemeklerinin yapımını öğrenecek, tadına bakma imkanı bulacak. Urla Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak tezgahlarda ilçenin üreticileri ve kadınları el işlerini, yemeklerini pazarlama imkanı bulacak. Sinevizyon gösterimleri ile enginar anlatılacak, enginar temalı söyleşilerde vatandaşlarla buluşacak.

DAYANÇ: “HER ZAMAN ÜRETİCİMİZİN YANINDAYIZ”

Ülkemizi ve milletimizi derinden etkileyen deprem felaketinden dolayı bu yıl yapılması planlanan 9. Uluslararası Urla Enginar Festivali, “Urla Enginar Günleri” adı altında yapılacaktır diyen Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, “Bu konuda herkesin anlayış göstereceği düşünülerek, sivil toplum kuruluşlarımızla da yapmış olduğumuz istişareler neticesinde böyle bir karar aldık. Urla Belediyesi olarak her zaman tarımsal üretimi desteklediğimiz ve çiftçimizin yanında olduğumuz gerçeğinden hareketle, enginar üreticilerinin ürünleri en iyi şekilde pazarlayabilmeleri için 28-29-30 Nisan 2023 tarihlerinde, Urla Cumhuriyet Meydanı’na Belediyemiz tarafından ücretsiz stantlar kurulacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu yılki mottolarımız;

“En Yakışıklı, En Güzel Enginar Urla’dan Alınır”
“Urla Enginarı Tüm Kalbiyle Sizi Çağırıyor”
“Enginar Günlerinde Urla’yı Keşfet”

AdminAdmin

YORUMLAR