Aday adaylık başvurusu ile birlikte ilk açıklamasında ‘katılımcı, şeffaf, hesap verebilir, çoğulcu demokrasi anlayışı’ ile çalışacaklarını belirten Hakan Alabalık, tanıttığı projelerin temelinde de toplumun tüm dinamikleri ile birlikte ortak yönetilen bir Urla vurgusunda bulundu. İlçe ekonomisinin kalkınması adına yapılabilecek çalışmalarla birlikte kültür sanat çalışmalarına da önem verilen proje dosyasında toplumun tüm kesiminin sorunlarına çözüm yolları üretildi.

Urla’da uzun yıllardır süregelen altyapı sorununa, ilgili paydaşlar ile birlikte gerekli çözümlerin en kısa sürede hayata geçirileceğinin altını çizen Alabalık yaptığı açıklamada teknik işlerin yanı sıra belediyecilik anlayışının daha insani değerlerle donanması gerektiğine inandığı belirtti.

Alabalık yaptığı açıklamanın tamamında, “Mevcut yönetim anlayışının, bizlere yerleştirilmeye çalışılan belediyecilik anlayışının daha insani değerlerle donanması gerektiğine inandığım için bu yola çıktım. Teknik konulara sıkışıp kalmış olan belediyecilik kavramını insana daha çok dokunan; gençlerimize kadınlarımıza, esnafımıza, üreticilerimize yani vatandaşlarımızın hayatlarının zorluklarına şahit olduğum için ve belediyenin de bu konuda birçok şey yapabileceğini biliyorum. Belediyecilikte bir devrim yapmak, yepyeni bir belediyecilik anlayışı inşa etmek amacıyla çıktığımız bu yolda projelerimizin tamamı bu yönde. İnsanlar, kendi değerini hisseden yönetim anlayışına hasret kalmış. Biz bu hasreti sona erdireceğiz” ifadelerine yer verdi.
Hakan Alabalık’ın projelerinin tamamını https://hakanalabalik.com/projeler.html adresinden duyurdu...