CHP Urla İlçe Binası önünde önceki dönem Konak Belediye Başkanı Av. Sema Pekdaş, Urla oda başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve oldukça kalabalık bir taraftar grubunca alkışlar ve sevinç gözyaşlarıyla karşılanan Sibel Uyar, duygusal anlar yaşadı.

 

CHP Urla İlçe Binası’na sığmayan taraftarlarına balkondan seslenen Sibel Uyar seçim sloganı “URLA ÖZGÜR, URLA ÖZEL, URLA ÇOK GÜZEL OLACAK” cümlesini taraftarlarıyla birlikte haykırarak şu açıklamaları yaptı:

 

“Urlalılar beş yıldır kırgın, beş yıldır üzgün, beş yıldır yalnız.

Beş koca yılımız çalındı. Beş yıldır seçmenin iradesi yok sayıldı ama biz umudumuzu hiç kaybetmedik.

Bugünü bekledik.

Çünkü bizim için Urla; özgür Türkiye’nin gülen yüzü, Atatürkçülüğün kalesidir.

Ben Urlalıyım. Urla’da doğdum, Urla’da öleceğim.

Beş yıl Urla Belediye Başkanlığı yaptım.

Urla’nın tamamlanmayan, planladığımız ama hiç başlanmayan, projelendirdiğimiz ama ötelenen, bir an önce yapılması gereken yaşamsal işleri var.

Turizmde, tarımda, gastronomide, kooperatifçilikte, altyapıda, sporda yaptığımız işlerin değeri şimdi anlaşılıyor.

CHP’li ve kadın bir belediye başkanı olarak, Türkiye’ye örnek bir kent yaratmaya çalışmaktan vazgeçmedim. Hiç yılmadım, hiç umutsuzluğa düşmedim.

Aradan geçen beş yılda da hiç boş durmadım, çalıştım.

Bir yandan akademik çalışmalarıma ağırlık verdim, bir yandan başladığımız ama ihmal edilen işleri; sivil toplum kuruluşlarımız, kadınlarımız ve gençlerimiz ile birlikte çalışarak, salgın döneminde kooperatiflerimizi diri tutarak, yapmaya devam ettik.

Bizim örnek bir kent kurmak hayalimiz var.

Hedefimiz; Atatürk’ün Türk milleti için tasarladığı yaşam biçimini Urla’da gerçekleştirmek, örnek bir Cumhuriyet kenti kurmak.

Tarımda iyi örnek Urla.

Turizmde iyi örnek Urla.

Denizcilikte iyi örnek Urla.

Belediyecilikte iyi örnek Urla

Sağlıklı kentlere iyi örnek Urla.

Özgür kentlere iyi örnek Urla.

Eşit yurttaşlıkta iyi örnek Urla.

Hakça paylaşmakta iyi örnek Urla.

Kardeşçe yaşamakta iyi örnek Urla.

Doğrudan demokraside iyi örnek Urla.

Kent sakinleri mutlu, doğası temiz, kaynakları sürdürülebilir, Türkiye’ye örnek bir Urla yaratmak için hazırız. Seçim kampanyamız içerisinde projelerimizi tek tek açıklayacağız.

Kaynağımız hazır. Gençler, kadınlar, gece gündüz üretenler, Atatürkçü aydınlar, Urla’ya aşıklar ve sosyal demokratlar hazır.

Biz değişime inandık, akılla, bilimle değiştirmeye, her şeyi güzelleştirmeye adayız”

 

CHP Urla Belediyesi Başkan Aday Adayı Sibel UYAR Urlalılara hitabından sonra aday adaylığı dosyasını CHP Urla İlçe Başkanı Av. Pelin Karasakal’a teslim etti.

Uyar’a destek için gelen önceki dönem Konak Belediye Başkanı Av. Sema Pekdaş, cumhuriyet tarihi boyunca sadece 150 kadın belediye başkanı seçildiğini, bunların 36’sının CHP’den seçildiğini aktararak “Genel başkanımız Özgür Özel bu eksikliğin giderilmesi gerektiğini söylüyor. Bu eksikliğin giderilmesi Urla’nın yaralarının sarılması anlamında bir görevle karşı karşıya kalınması sebebiyle Sibel Başkan’a çok yakışacak. Urla’ya Sibel çok yakışıyordu, şimdi de yakışmaya devam edecek. Bu anlamda Urla’nın çocuğu, anası, babası Urlalı, her sokakta akrabası, izi olan bir insan olarak ta Sibel doğru adaydır, güzel adaydır, değerli adaydır” dedi.