Sekretaryası Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı tarafından gerçekleştirilen genel kurulda SİMURG Kadın Kooperatifleri Birliği yeni yönetim kurulunu belirledi.

Urla Kadın Kooperatifi Başkanı Sibel Uyar, Gaziemir Kadın Kooperatifi Başkanı Dilek Kaner, Erguvan Kadın Kooperatifi Başkanı Refiye Erişçi, Verim Kadın Kooperatifi Başkanı Belkıs Yakıcı ve Lilyana Hakkâri Kadın Kooperatifi Başkanı Ümmühan Keskin SİMURG yönetim kuruluna seçildi. Yönetim Kurulu toplantısında Sibel Uyar SİMURG Başkanı olarak seçildi.

Genel kurulda açıklama yapan önceki dönem Urla Belediye Başkanlarından Urla Kadın Kooperatifi Başkanı ve SİMURG Başkanı Sibel Uyar “SİMURG yurt genelinden 30 kadın Kooperatif katılımıyla oluşan birliktir. Kadın kooperatiflerinin güçlenmesi için birbirinden öğrenmenin, dayanışmanın gücüne inanan SİMURG ortakları olarak, genel kurulda stratejik hedeflerimiz üzerinden faaliyetlerimizi değerlendirdik.

Örgütlenmemizi yaygınlaştırmak; kurumsal kapasitemizi güçlendirmek; işbirliklerimizi geliştirmek; kooperatiflerin öncelikli ihtiyaçları, talepleri için karar vericileri etkilemek için çalışmalarımızı sürdürme kararlılığı ile genel kurulumuzu tamamladık. Yeni Yönetim kurulumuzu seçtik. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Tüm kooperatiflerimizin desteği ve ortaklığı ile birlikte SİMURG‘u daha yükseklere güçlü bir şekilde uçuralım….” ifadelerini kullandı.