Geçtiğimiz günlerde Urla Kuşçular Mahallesi Otoyol Köprüsü yanında çıkan orman yangını ekiplerin yoğun mücadelesi sonrasında kontrol altına alınmıştı. Bugün, Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, Urla Kent Konseyi Hadi Başman, Milliyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Aslı Öktener ve gazeteciler, CHP İlçe Başkanı Pelin Karasakal, AKUT ekipleri, STK temsilcileri ve çevre gönüllüleri ile birlikte yangının çıktığı bölgede orman temizliği yapıldı. Yapılan temizleme sonrasında alandan yüzlerce cam şişesi toplandı. Yangından etkilenen canlar ise yürekleri sızlattı.

BALKAN; “ORMANLARIMIZA SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Orman yangınların en çok arttığı dönemdeyiz. Bunun birçok sebebi var ama en büyük sebebi maalesef ki duyarsızlık diyen Başkan Selçuk Balkan: "Ormanlarımıza sahip çıkmak, duyarlılığı arttırmak adına bugün bu etkinliği düzenledik. Orman yürüyüşlerinde hepimiz görüyoruz ki ormanlarımızın içinde moloz, inşaat atıkları, cam şişeler, sigara izmaritleri, plastikler var. Üzülerek söylüyorum ki ormanlarımız bu atıkların istilası altında. Belediye olarak yol kenarları temizlemeye başladık. Her mahallemizin bir noktasında atık toplama alanı belirliyoruz. Bu alanları belirlendikten sonra Belediyemiz düzenli şekilde oralardan atıkları toplayacak. Bu sayede ormanlarımız temiz kalacak" ifadelerini kullandı.

Urla Belediye Başkan Vekili Prof. Dr. Mesut Önen de yaptığı konuşmada, "Ormanlarımız bizim geleceğimiz, hayatımız, nefesimiz. Onları yakar, yok edersek geleceğimizi yok ederiz. Orada yaşayan canlarımızı yok ederiz. Ormanlarımızı ve canlarımızı çok iyi korumalıyız. Çok duyarlı olmalıyız, yaşam zincirini koparmamalıyız. Bizlere düşen en büyük görev ormanlarımızı kirletmemektir. Lütfen ormanlarımıza sahip çıkalım" dedi.