Pencere Haber Gazetesi
HV
25 MART Cumartesi 10:52

Öğrenciler bayraklarla "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" dedi

Urla’da İçişleri Bakanlığı’nın başlattığı, "Elimizde Bayraklarla Yaya Geçitlerinde Buluşuyoruz" projesi çerçevesinde "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" etkinliği düzenlendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-09-2022 14:01
Öğrenciler bayraklarla

Şehit Kemal İlkokulu önündeki yaya geçidinde düzenlenen etkinliğe Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Duman, İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, İlçe Jandarma Komutanı Adem Aydoğdu, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İçişleri Bakanlığının başlattığı "Elimizde Bayraklarla Yaya Geçitlerinde Buluşuyoruz" projesi ile "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" etkinliği çerçevesinde etkinliğe katılan protokol ve öğrenciler eşliğinde yaya geçidi kırmızı renge boyandı.

Sürücüler uyarıldı

Yoldan geçen otomobiller durduruldu. Urla Kaymakamı Dayanç ve beraberindekiler sürücüleri proje konusunda bilgilendirdi. Yerleşim birimlerinde özellikle yaya önceliğini unutulmadan uygulanması konusunda sürücülere uyarıda bulundu.

Trafik polisleri tarafından yolda geçen araçların durdurulması ile öğrenciler ellerinde bayrak ve "Trafikte öncelik yayanın" Dikkat Hayat Çıkabilir” “Önce yayaya” gibi dövizleri ile yaya geçidinden geçtiler.

Bu proje ile trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmak ve bu bölgelerde yayalara ilk geçiş hakkının verilerek sürücüler üzerinde doğru davranış modelinin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Trafik Kazası Kaynaklı Can Kayıplarını Yüzde 50 Azaltmak Hedefleniyor

Trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030 yılına kadar yüzde 50 oranından azaltılması hedefi doğrultusunda önceki yıllarda düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” ve “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” kampanyalarının ardından bu yıl da “Trafikte Her Yıl Daha İyiye” mottosu doğrultusunda “Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU” sloganıyla yaya önceliğine yönelik farkındalık çalışmalarına devam edecek. 

Hafta Boyunca Kamuoyu Bilgilendirilecek

Etkinlikler çerçevesinde hafta boyunca sosyal medya platformları başta olmak üzere vatandaşlarımızın yoğun olarak bulundukları alanlarda ve kurumsal iletişim sayfalarında basın/yayın organlarında, billboardlarda, kamu kurum ve kuruluşlarında, kampanya içerikleri kullanılarak kamuoyunun bilgilendirilmesi sağlanacak.

AdminAdmin

YORUMLAR