Pencere Haber Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 08:59

MOTOSİKLETLERE DE YASAK!

UKOME kararı gereğince belli saatler arasında taşıt trafiğine kapalı olan Urla Sanat Sokağı, Zafer Caddesi ve Köprübaşı bölgesinde yasağı ihlal eden motosiklet sürücülerine de cezai işlem uygulanmaya başlandı.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-01-2023 18:02   Güncelleme : 12-01-2023 18:08
MOTOSİKLETLERE DE YASAK!

Konu hakkında Urla Emniyet Müdürlüğü’nce yapılan yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere İlçemizde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerden olan Sanat Sokağı ve Köprübaşı bölgeleri UKOME tarafından alınan kararlar gereği, Urla Sanat Sokağı 09.00-24.00 saatleri arasında,  Köprübaşı bölgesi 11.00-19.00 saatleri arasında İtfaiye, Ambulans ve Emniyet araçları hariç “araç trafiğine kapatılmıştır”.

Ancak yapılan denetimlerde söz konusu sokaklarda motosiklet kullanımının devam ettiği görülmüş,  bu karara uymayanlar hakkında 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun ilgili maddesine istinaden cezai işlem uygulanmıştır.

Özellikle hafta sonları yoğunluğun arttığı söz konusu sokaklarda vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde hareket edebilmeleri için Trafik birimlerimizce denetimler sıklaştırılacak olup ayrıca Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi üzerinden kameralarla yapılacak ihlal tespitlerine de cezai işlem uygulanacaktır.

Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için, söz konusu sokaklarda “motosiklet kullanımının” da yasak olduğunu bir kez daha hatırlatırız. Lütfen yaya ve araç trafiğinin bulunduğu her alanda trafik kurallarına uyalım” ifadelerine yer verildi.

AdminAdmin

YORUMLAR