Belediye Meclisi Üyesi adaylarını Urla’da yaşayanlardan seçtiklerini belirten İYİ PARTİ Urla Belediye Başkan Adayı Ertunç Tezcan ‘’Yereli yerelden yönetmek ve Urla’mızın sorunlarını kısa sürede çözmek, aynı zamanda projelerimizi en kısa sürede hayata geçirmek için bütün Meclis Üyesi adaylarımızı, Urla’da yaşayan Urlalılar arasından belirledik. Meclis Üyesi adaylarımız, Balıklıova’dan çiftçi, Özbek’ten balıkçı, Bademlerden işçi, Yaka’dan emekli, Güvendik’ten ev hanımı, Zeytinalanı’ndan iş sahibi, yine Özbek’ten özürlü, Hacı İsa’dan tamirci gibi hepsi Urla’dan Urla’yı bilen insanlardan oluşuyor” ifadelerini kullandı.

 

Tezcan projelerini açıklarken ‘’Bu projeler son iki yıldır başında Uğur Bıdıklı arkadaşımızın olduğu bir ekip tarafından çalışılmış, kaynakları hazır olan yatırımlarımız olup, bu sayede Urla’da hem yeni iş imkânları yaratarak hemşerilerimizin gelir seviyelerini arttıracağız, hem de Urla’yı dünyanın gözbebeği bir şehir haline getireceğiz’’ dedi.

 

İYİ PARTİ proje ekibinin hazırladığı 50 projenin tamamı aşağıda Urlalıların bilgilerine sunulmaktadır.

 

1-URLA KART İLE URLALI KAZANACAK; URLA KART URLA’DA İKAMETİ OLAN HEMŞERİLERİMİZE VERİLECEK. URLA KARTIN KULLANIM ALANLARI BELEDİYE VE İŞTİRAKLERİ ŞİRKETLERDE, ANLAŞMA YAPAN URLALI İŞLETMELERİN TAMAMINDA GEÇERLİ OLACAK, BU SAYEDE URLA KART SAHİBİ HİZMET VE ÜRÜN ALIMINDA HEM ÖNCELİKLİ HEM DE %10-50 ARASI İNDİRİMLİ HİZMET ALACAK…

ÖRNEK; URİT CAFE’YE GİDEN URLA KART SAHİBİ %50 İNDİRİMLİ HİZMET ALACAK, BELEDİYEYE AİT PLAJA GİDEN %50 İNDİRİMLİ HİZMET ALACAK, BELEDİYEDE TÜM İŞLERİNDE ÖNCELİKLİ HİZMET ALACAK (RUHSAT, İZİN, V.B.),KART SİSTEMİNE DAHİL OLAN İŞLETMELERDE İNDİRİMLİ ÜRÜN VE HİZMET SATIN ALACAK, URLA SINIRLARINDA OTO PARK ÜCRETİNİ İLK 2 SAAT BEDELSİZ, DAHA SONRAKİ SAATLERDE İSE İNDİRİMLİ ÖDEYECEK. BELEDİYE ULAŞIM ARAÇLARINDAN URLA MERKEZDE ÜCRETSİZ YARARLANACAK.

URLA KART SAYESİNDE HÂLİHAZIRDA ŞEHRİMİZDE YAŞAYAN, AMA İKAMETİ BAŞKA ŞEHİRLERDE-İLÇELERDE OLAN AİLELER İKAMETLERİNİ URLA’YA TAŞIYACAKLARI İÇİN İLÇEMİZİN GERÇEK NÜFUSU 130.000 İ GEÇECEK VE URLA’YA İLAVE KAYNAK VE YATIRIM GELECEK.

2-SAHİL ŞERİTLERİNİN YAYALAŞTIRILMASI İŞLETMELERİMİZE VE HALKIMIZA KAZANDIRACAK;

İSKELE VE ÇEŞMEALTI SAHİL ŞERİTLERİ ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILIP, SAHİL DÜZENLEMELERİ İLE HEMŞERİLERİMİZİN DAHA TEMİZ BİR KUMSALDA DENİZDEN YARARLANMASI SAĞLANIRKEN İŞLETMELERİN SEKTÖREL OLARAK GELİŞMESİNİ VE BÖLGENİN TURİZM AÇISINDAN CAZİBE MERKEZİNE DÖNÜŞMESİNİ SAĞLAYACAK, İŞ GÜCÜ İHTİYACI İLE İSTİHDAM ARTIŞI OLACAK.

3-SAHİL ŞERİTLERİNİN ISLAHI İLE İŞ GÜCÜ ARTIŞI GENÇLERİMİZE KAZANDIRACAK;

HER YIL 5 KM SAHİL ŞERİDİ ISLAH EDİLİP, HALKIN KULLANIMINA AÇILACAK, BU SAHİLLERDE İŞLETMELERDEN AYRI ÜRÜN GRUPLARI İLE HİZMET VERECEK URİT CAFELERLE İSTİHDAM SAĞLANACAK. URİT CAFELER URLA KART SAHİBİ ESNAFLARIMIZA UYGUN ŞARTLARDA KİRALANIP, BUNLARIN GELİRLERİ İLE YENİ SAHİL ŞERİTLERİ ISLAHI GERÇEKLEŞTİRİLECEK, BU CAFELERDE URLALI GENÇLERİN VE İYTE ÖĞRENCİLERİNİN ÇALIŞTIRILMASI ŞARTLAR ARASINDA OLACAK.

4-TARIMA DESTEK İLE İŞLENMEYEN BİR KARIŞ TOPRAK KALMAYACAK;

ÇİFTÇİLERİMİZE TOHUM, GÜBRE, TEKNİK VE EKİPMAN DESTEĞİ VERİLECEK, ÜRETİM ARTTIRILACAK. KAMUYA VEYA ŞAHISLARA AİT UYGUN ARAZİLER KİRALANIP ÇİFTÇİLERİMİZİN KULLANIMINA SUNULACAK. SULAMA SUYU İÇİN KULLANILAN GÖLETLERİN KAPASİTESİ ARTTIRILIP YENİLERİ İLE DESTEKLENECEK.

5-HAYVANCILIĞA DESTEK İLE SÜT VE ET ÜRETİMİ ARTTIRILACAK URLALI KAZANACAK;

YEM, TEKNİK VE EKİPMAN DESTEĞİNİN YANI SIRA MERA ALANLARI DESTEĞİ İLE ÜRETİM ARTTIRILACAK. KIYI BALIKÇILIĞINA DA AĞ, MAZOT VE TEKNİK DESTEK VERİLECEK.

6-URLA’NIN TARİHİ ÖNEME SAHİP YAPILARI RESTORE EDİLİP URLA’YA KAZANDIRILACAK.

7-İZMİR URLA, ÇEŞME URLA VE BADEMLER GİRİŞİ YENİDEN DÜZENLENİP DOKU BOZULMASI OLMADAN YENİLENECEK.

8-URLA’NIN BÜTÜN YAPILARI TARİHİ DOKUYA UYGUN HALE GETİRİLECEK.

9-SANAYİ SİTELERİMİZ UYGUN ALANLARA TAŞINIP, İŞ KOLUNA GÖRE BÜTÜNLEŞİK KÜÇÜK SANAYİ SİTELERİ KURULACAK.

10-SEMT GARAJININ LOKASYONU DEĞİŞTİRİLİP, YENİ VE MODERN BİR HALE GETİRİLMESİ İÇİN BÜYÜK ŞEHİRLE İŞBİRLİĞİ YAPILACAK.

11-ALT YAPI EKSİKLİKLERİ İLK YIL İÇİNDE TAMAMLANMASI İÇİN DİĞER KURUMLARLA EŞGÜDÜM İÇİNDE ÜRETİLEN PROJELERE DESTEK VERİLECEK.

12-İLÇE MERKEZİNE TOPLU TAŞIMA ARAÇLARININ GİRMESİ ENGELLENECEK.

13-KENT MERKEZİNDEKİ OTOPARK SORUNU ÇÖZÜMÜ İÇİN GİRİŞLERDE YER ALTI VE ÜSTÜ ÇOK İŞLEVLİ OTOPARK TESİSLERİ KURULACAK, KENT İÇİ ULAŞIM ELEKTRİKLİ ULAŞIM SİSTEMLERİ İLE URLA KART SAHİPLERİNE ÜCRETSİZ SAĞLANACAK.

14-SOKAKTA YAŞAYAN CAN DOSTLARIMIZ İÇİN MODERN VE DOĞAL YAŞAM ALANLARI OLUŞTURULACAK, BU ALANLAR AYNI ZAMANDA DOĞAL MESİRE ALANLARI OLARAK HALKA AÇILACAK. ŞU AN KULLANILAN BARINAK GENİŞLETİLİP SAHİPSİZ HİÇ BİR DOSTUMUZ SOKAKLARDA BIRAKILMAYACAK.

15-URLA’NIN PLANSIZ ŞEHİRLEŞMESİ NEDENİ İLE TEHLİKELİ HALE GELEN YABANİ HAYATLAR KORUMA ALTINA ALINACAK.

16-İHTİYACI OLAN SEMTLERE KREŞ, OYUN PARKI VE ETÜT MERKEZLERİ KURULACAK.

17-MEB’E BAĞLI OKULLARDA EĞİTİM GÖREN BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZA SAĞLIKLI BESİNLER ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEK (URLALI ÜRETİCİLER ÖNCELİKLİ SATIN ALMA NOKTALARI OLACAK)

18-LGS VE YKS YE HAZIRLIK KURSLARI AÇILIP URLALI ÖĞRENCİLERİMİZE EĞİTİM DESTEĞİ VERİLECEK.

19-OKULLARIN VE AYRIM GÖZETMEDEN BÜTÜN İBADETHANELERİN BAKIM-ONARIM İŞLERİ YAPILACAK.

20-HEMŞEHRİLERİMİZİN DİNİ DEĞERLERİNİ İSTİSMAR ETMEDEN, RAMAZAN VE MUHARREM AYLARINDA BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE BU ÖZEL GÜNLERİ YAŞAMALARI İÇİN DESTEK VERİLECEK.

21-İYTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN EKONOMİK VE MODERN PANSİYON HİZMETİ VERİLECEK.

22-ÖĞRENCİLERİMİZE KOTALI İNTERNET HİZMETİ ÜCRETSİZ SAĞLANACAK.

23-BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZE, SPORCULARIMIZA VE SANATÇILARIMIZA KARŞILIKSIZ BURS DESTEĞİ VERİLECEK.

24-OKULLARIN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAŞINDA İHTİYAÇ SAHİBİ URLA KARTLI AİLELERE, URLALI KIRTASİYE İŞLETMELERİNDE GEÇERLİ KIRTASİYE DESTEĞİ VERİLECEK.

25-BÜTÜN STK LARIN YÖNETİMİNE KATILDIĞI ‘’URLA GELİŞTİRME VAKFI’’ KURULACAK. VAKIF BAŞKANLIĞI KAYMAKAMA TEKLİF EDİLECEK.

26-URLA FESTİVALLER ŞEHRİ OLACAK, EKONOMİ CANLANACAK.

27-ÇOK İŞLEVLİ OTOPARK TESİSLERİNDE YENİ İŞ YERLERİ ÜRETİP URLA ESNAFINA UCUZ İŞ YERİ SUNACAĞIZ.

28-SANAT SOKAĞI SANATIN MERKEZİ HALİNE GETİRİLECEK.

29-ZEYTİNALANI, UĞUR MUMCU VE HASTANE KAVŞAĞINA BATTI ÇIKTI YAPILMASI İÇİN İLGİLİ KURUMLARLA İŞBİRLİĞİ YAPILACAK.

30-KOYLARIMIZIN ÇEVRE VE SAHİL DÜZENLEMELERİ YAPILARAK TURİZM GELİRİ ARTTIRILACAK.

31-DERE YATAKLARI VE DENİZE DÖKÜLEN NOKTALARI KONTROLLÜ ŞEKİLDE ISLAH EDİLİP, SİNEK ÜRETMESİ ENGELLENECEK.

32-MARİNA PROJESİ 2 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK.

33-URKOM… URKA KONUT ÜRETME MERKEZİ BELEDİYE BÜNYESİNDE KURULUP,     ZEYTİNLER-SÖĞÜT ARASI ESKİ RUM KÖYLERİNE ALT YAPISINI ÖNCEDEN TAMAMLADIĞIMIZ DOĞAYLA UYUMLU UYDU KÖYLER KURUP, URLALI HEMŞERİLERİMİZE 10 YIL GERİ ÖDEMELİ MÜSTAKİL YAŞAM ALANLARI SAĞLAYACAĞIZ. BU KONUTLARI EVİ OLMAYAN VE HANE GELİRİ 2 ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA OLAN URLA KART SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZE UYGUN ÖDEME ŞARTLARI İLE, YILDA 2000 ADET ÜRETİP YERLEŞTİRECEĞİZ. URLALININ KONUT SORUNUNU 3 YIL İÇİNDE ÇÖZÜLECEK. UYDU KÖYLER ENERJİSİNİ KENDİ ÜRETEN, HER EVİNİN ÖNÜNDE HOBİ BAHÇESİ OLAN, ARITMA TESİSİ OLAN ÖZEL YERLEŞİM ALANLARINDA, HEMŞERİLERİMİZ MUTLU BİR YAŞAM SÜRECEKLER. URLA KONUT ÜRETİM MERKEZİNİN BÜTÜN İŞ VE İŞLEMLERİNDE STK LARIMIZ DENETÇİ OLACAKLAR.

34-BELEDİYENİN BÜTÜN İHALELERİ ŞEFFAF VE KAMUYA AÇIK YAPILACAK, BÖYLECE URLA KAZANACAK, URLALI KAZANACAK.

35-İYTE İLE URLA ARASI ULAŞIM 24 SAAT BELEDİYE TARAFINDAN ÖĞRENCİLERİMİZE ÜCRETSİZ SAĞLANIP, URLA EKONOMİSİNE DESTEK VERİLECEK.

36-SOSYAL TESİSLERİN SAYISI ARTTIRILACAK.

37-ÜRETİCİLERİMİZİN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLERİ HEMŞERİLERİMİZE ULAŞTIRMASI İÇİN ÖZEL VE KORUNAKLI SATIŞ YERLERİ ÜRETİLECEK. URİT TESİSLERİ DE BU ÜRÜNLERİ REYONLARINDA SERGİLEYİP, SATIŞINA DESTEK OLACAK. BÖYLECE URLALI KAZANACAK.

38-PAZAR YERİ ALANLARINDA ESNAF VE HEMŞERİLERİMİZ İÇİN MODERN VE TEMİZ MOBİL İHTİYAÇ GİDERME NOKTALARI KURULACAK. IŞIKLANDIRMA YAPILARAK PAZARIN SÜRELERİ UZATILMIŞ OLACAK.

39-KÖYLERİMİZE DOĞAL VE TARİHİ YAPILARINA UYGUN MEYDAN DÜZENLEMELERİ YAPILACAK.

40-KÖYLERİMİZDE DÜZENLENECEK ETKİNLİKLERİN TÜM GİDERLERİ BELEDİYE TARAFINDAN KARŞILANACAK.

41-BÜTÜN MAHALLE MUHTARLARIMIZLA SORUNLARI VE İSTEKLERİ KONUSUNDA 15 GÜNDE BİR OLMAK ÜZERE, HER SEFERİNDE PLANLANAN MAHALLEDE BİR ARAYA GELECEĞİZ.

42-BELEDİYEDE HEMŞERİLERİMİZİN BÜTÜN İŞLERİ İÇİN TEK MASA SİSTEMİ İLE HİZMET VERİLECEK. URLA KART SAHİBİ VATANDAŞ RANDEVU ÖNCELİĞİ İLE TEK MASADA İŞİNİ ÇAY-KAHVE İÇERKEN BİTİRMİŞ OLACAK.

43-RESMİ KURUMLARLA SORUN YAŞAYAN URLA KARTLI HEMŞERİLERİMİZE DE TEK MASA TEKNİK DESTEK VERECEK(AVUKAT, BİLGİ, V.B).

44-URİT BÜNYESİNDE 5 YILDIZLI AQUA PARK KURULUP, URLALININ HİZMETİNE SUNULACAK.

45-URİT- ÖZEL SEKTÖR ORTAKLIĞI İLE EKO TURİZME YÖNELİK YATIRIMLAR İLE BÖLGEMİZİN DÜNYADA CAZİBE MERKEZİ OLMASI SAĞLANACAK.

46-GEÇMİŞTE AÇILMIŞ SONDAJ KUYULARI, TARIM SULAMASI İÇİN KULLANILIYOR İSE İZİN VERİLECEK, AMAÇ DIŞI KULLANILAN KUYULAR KAPATILACAK, YENİ SONDAJ KUYULARINA İZİN VERİLMEYECEK.

47-TARIM ALANLARINDA YAPILAŞAMAYA KESİNLİKLE İZİN VERİLMEYECEK, TARIM DIŞI ALANLARDA İMAR SORUNLARI ÇÖZÜMÜ İÇİN DESTEK SAĞLANACAK.

48-TARIM YOLLARI REVİZE EDİLECEK, YAĞMUR ŞARAMPOLLERİ DÜZELTİLİP ÜRETİCİNİN İŞİ KOLAYLAŞTIRILACAK.

49-URİT BÜNYESİNDE KURULACAK AKAR-YAKIT İSTASYONUNDA TARIM-HAYVANCILIK VE KIYI BALIKÇILIĞI YAPAN URLA KART SAHİBİ ÜRETİCİLERİMİZE VADELİ SATIŞ YAPILACAK.

50-URLA KART SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZİN BİZİ DİREK İLGİLENDİREN SORUN VE İŞLERİ MAKUL SÜRELERDE SONUÇLANDIRILACAK.

İYİ BELEDİYECİLİKTE BİZİM TEK İŞİMİZ URLA OLACAK, SANA SÖZ URLA…            BU KEZ URLA KAZANACAK, URLA İYİ OLACAK