Pencere Haber Gazetesi
HV
30 MAYIS Salı 04:19

CHP URLA GENÇLEŞTİ

Geçtiğimiz hafta CHP Genel Merkezi’nin talimatıyla görevden alınan Urla İlçe Başkanı Hakan Özbadur’un yerine ilçe başkanı olarak 26 yaşındaki Urla Gençlik Kolları Başkanı Av. Pelin Karasakal atandı

SİYASET
Giriş Tarihi : 30-03-2023 20:17
CHP URLA GENÇLEŞTİ

Atama kararına tepki gösteren ilçe Kadın Kolları Başkanı ve Urla Belediye Meclis Üyesi Deniz Ulçay görevinden istifa edeceğini açıkladı.

İlçe Kadın Kolları yönetiminden kendisi ile birlikte Esma Çalık, Meral Konuk, Gülten Adıgüzel ve Şeniz Kara’nın da istifa edeceğini açıklayan Ulçay, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Başkanlıktan istifa ettim. İstifamı bugün il başkanlığına teslim edeceğim. Liyakat deniyor ya hep bu atamada liyakatsizlik var. Atama ile gençlik kolu başkanlığına getirilmişti. Gençlik kollarının örgütlenemediğine şahit oldum. Ara sıra sahada çalıştılar o da çok az kişiyle... Bu atama etik değil...Daha önceden planlanmış bir şey.. Önümüzde çok önemli iki seçim var. Atanan genç kardeşimiz bu süreci götüremez. Bunu gençlik kolları başkanlığında gördük. Atandı ama görünen o ki başka birileri süreci idare edecek. Sahada emeğimiz var ama sözümüz yok. Çok üzgünüm...”

Öte yandan CHP Urla İlçe Başkanı olarak atanan Av. Pelin Karasakal konu hakkında önümüzdeki günlerde açıklama yapacağını bildirdi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR