Pencere Haber Gazetesi
HV
26 MART Pazar 18:23

Yunan’ın ölüme ittiği göçmenler kurtarıldı

Yunanistan güvenlik kuvvetleri taralından geri itilen 75 düzensiz göçmen kurtarıldı, Urla Tatar Köprüsü yakınlarında yaya gezen 81 düzensiz göçmen yakalandı.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 30-09-2022 17:12
Yunan’ın ölüme ittiği göçmenler kurtarıldı

İzmir İl Jandarma Komutanlığı tarafından göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik olarak Cumhuriyet Başsavcılıklarının koordinesinde yürütülen istihbarı çalışmalar ile düzensiz göçle mücadele kapsamında Urla ve Karaburun ilçe Jandarma Komutanlıklarınca yapılan operasyonlar neticesinde.

Urla İlçesi Zeytinler Mahallesi Tatar Köprüsü mevkiinde (61) Afganistan. (19) Filistin ve (1) Suriye uyruklu olmak üzere toplam (81) düzensiz göçmen yakalandı.

Karaburun ilçesi Mordogan Mahallesi Ege Denizi açıklarında Yunanistan güvenlik kuvvetleri taralından geri itilen (58) Yemen, (10) Eritre, (3) Liberya, (2) Kamerun ve (2) Cibuti uyruklu olmak üzere toplam (75) düzensiz göçmen, denizden Sahil Güvenlik Komutanlığı, karadan Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı’ınca yapılan operasyon sonucu kurtarıldı.

Adli ve idari işlemlerin ardından düzensiz göçmenler, Geri Gönderme Merkezi’ne sevk edildi. Olayda kullanılan araçlar ile kimliği tespit edilen organizatörlerin yakalanması için çalışmalara başlandı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Snsjsh 6 ay önce
yunanistan almıyor biz niye alıyoruz