Pencere Haber Gazetesi
HV
28 EYLÜL Perşembe 01:23

Yarımada Belediyeler Birliği kaldığı yerden Oran’la devam edecek

Yarımada Belediyeler Birliği Meclisi, İzmir Valisi Sayın Yavuz Selim Köşger’in daveti üzerine, birliğe işlerlik kazandırmak ve organlarını seçmek üzere Urla Belediyesi ev sahipliğinde toplandı. İzmir’deki 9 ilçenin bağlı olduğu, yaklaşık 550 bin nüfusa sahip Yarımada Belediyeler Birliği Başkanlığına Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran seçildi. Oran devraldığı bu görevi onurla yürüteceğini söyledi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 10-12-2022 12:58
Yarımada Belediyeler Birliği kaldığı yerden Oran’la devam edecek

Urla Belediyesi Meclis salonunda gerçekleşen toplantıda, Yarımada Belediyeler Birliği’nin yeni başkanı olarak Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, Başkanvekilliğine ise Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ve Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan seçildi.

Toplantıda Yarımada Belediyeler Birliği hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulunulurken, aktif halde Yarımada bölgesine ne gibi hizmetler sunulabileceği değerlendirildi.

Oran, “Yarımadamız için en iyi şekilde çalışacağım”

9 ilçenin bağlı olduğu, 550 bin nüfuslu Yarımada Belediyeler Birliği’ne Başkan olarak seçilmekten büyük onur duyduğunu belirten Çeşme Belediye Başkanı Oran, “Dünyanın gözbebeği, Ege’nin incisi Yarımadamız için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in önderliğinde, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde çalışacağız. Kültürü, turizmi, sanatı, doğası ve daha birçok eşsiz güzellikleri bulunan, turizm destinasyonlarının başında yer alan Yarımadamızı çok daha iyi yerlere getirebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR