Pencere Haber Gazetesi
HV
26 EYLÜL Salı 19:35

Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezi Faaliyetlerine Aralıksız Devam Ediyor

Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezi 'Yaz Etkinlikleri' büyük ilgi görüyor. Açılışını Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in yaptığı Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezinde düzenlenen etkinlikler yaz tatilinde de aralıksız devam ediyor.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-08-2022 19:14
Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezi  Faaliyetlerine Aralıksız Devam Ediyor

İzmir’de ‘’Köy Yaşam Merkezleri Projesi’’ ile köy okulları aktif olarak kullanılıyor. Okul müdürü Pınar Duygu Erdoğan ve Müdür Yardımcısı Zeynep Ahlat Geyik, Urla Uzunkuyu Köy Yaşam Merkezinde yaz tatilinde planlanan faaliyetler için ev sahipliği yapıyor.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve Ağustos ayı boyunca sürecek olan etkinlikler öğrencilerin ve bölge halkının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hayata geçiriliyor. Etkinlikler kapsamında bilimsel, kültürel, sanatsal faaliyetlerin yanı sıra 'Bilim Saati', 'Okuma Saati', müzik dinletileri, görsel sanat atölyeleri, halk oyunları eğitimleri, spor etkinlikleri ve sinema gösterimleri gerçekleştiriliyor. Masal Dünyası etkinliği sonrası, kitap okuma etkinliği, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Bölümü ile badminton çalışması, sinema gösterimi, Urla Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Fatma Selda Yağcı ile el sanatları ve beden eğitimi öğretmeni Gökhan Şakar ile spor etkinlikleri çalışması yapıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR