Pencere Haber Gazetesi
HV
26 EYLÜL Salı 18:16

“İNSANLARA NE VERİLDİ, NE İSTENİYOR?”

İYİ Partili 81 İl Başkanının basın açıklaması sonrası, İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık da bir basın açıklaması yaparak ekonomik sıkıntıları eleştirdi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 20-07-2023 18:35
“İNSANLARA NE VERİLDİ, NE İSTENİYOR?”

Bıyık açıklamasında; “81 İl Başkanımız bugün ortak bir basın açıklamasında bulunarak içinde bulunduğumuz dar boğazdan ve ekonomik sıkıntılardan bahsetti. Hepimiz görüyoruz yaşıyoruz. Yalandan yapılan maaş zamları ve karşılığında fazlasıyla gelen diğer zamlar. Her seçim dönemi sanki ülkeyi mevcut iktidar yönetmiyormuş gibi “ver yetkiyi, gör etkiyi” dedi sonrasında yetkiyi aldı ama etki hep tersine oldu.

Seçim döneminden bu zamana kadar yaklaşık % 70’lik akaryakıt zammı ve kur farkı. Tek bununla bitmiyor. Sadece akaryakıta gelen zam ile toplu taşımaya gelen zamlar, nakliyelere gelen zamlar, nakliye zamlarıyla raflarda karşımıza çıkan ürün zamları, hepsi birbirini kovalıyor. Kimse kusura bakmasın “insanlara ne verildi, ne isteniyor?” önce bunun bir hesabı yapılsın. Bu ülkede bugün bebeğine bez alamayan insanlar var. Önceden herkes geleceğinin planını yaparken, bırakın gelecek planını yarınını göremiyor kimse. Ama elbet bu yetkiyi verenler bir gün bunun hesabını sandıkta soracak. Ve o gün gelene kadar da bizler İYİ Parti’mizin birer neferi olarak bunları dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR