Pencere Haber Gazetesi
HV
25 MART Cumartesi 10:52

ÇEŞME'DEKİ SAHTECİLİK, TAPU’DA BİTTİ

İzmir’in Çeşme ilçesinde, tapudan sahte evraklarla yapılmak istenen arsa satışı, e-devlet sayesinde önlenirken, 2 şüpheli polis tarafından işlem öncesi kıskıvrak yakalandı. Zanlılarda birinin 18 ayrı suç kaydının 14’ünden aranmasının olduğu da öğrenildi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 24-02-2023 02:28
ÇEŞME'DEKİ SAHTECİLİK, TAPU’DA BİTTİ

Edinilen bilgiye göre, Çeşme’nin Çiftlik Mahallesi’nde Almanya’da yaşayan R.A.’ya ait 500 metrekarelik arsa, R.A ve oğlu O.A. adına düzenlenen sahte kimlikle, noterden O.A. adına alınan arsa satış vekaletnamesi ile satılmak istendi. Sahte evrakları düzenleyen T.G. ve Y.K., Çeşme’deki iki emlakçı aracılığıyla Almanya’da yaşayan V.S.’ye arsayı satmak için anlaştı. Tapu harcı da yatırılarak işlemler başlatıldı. Alıcı V.S., O.A. adına bankada açılan hesaba 500 bin lira yatırdı.

Oyun gerçek arsa sahibinin durumu öğrenmesiyle bozuldu

Çeşme Tapu Müdürlüğünde işlemler devam ederken, e-devlet üzerinden arsanın gerçek sahibi R.A.’ya bilgi gitti. Bunun üzerine R.A., Çeşme Tapu Müdürlüğü ile irtibata geçti. Durum emniyete bildirildi. KOM Grup Amirliği ekipleri, Tapu Müdürlüğünde önlem aldı. Şüpheli T.G. ve Y.K. yakalanarak gözaltına alındı.

Kasten yaralamadan kaydı bulunduğu öğrenilen T.G. ile 18 ayrı suç kaydının 14’ünden aranması mevcut olan Y.K., yapılan işlemlerinin ardından Çeşme Adliyesi’ne sevk edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR