Pencere Haber Gazetesi
HV
26 MART Pazar 18:55

19 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

Jandarma TEM, Emniyet TEM ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce eşzamanlı düzwenlenen operasyonlarda 19 FETÖ/PDY şüphelisi yakalanarak gözaltına alındı.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 08-11-2022 16:20
19 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI

İzmir Valiliği’nden yapılan açıkalaya göre; FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren MAHREM İMAMLARIN örgütsel faaliyetler ile ilgili olarak; Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki örgüt mensupları ile ankesörlü sabit hatlardan ya da büfelerde kurulu bulunan kontorlü telefon hatlarından iletişime geçerek, aralarında önceden belirledikleri şifreli konuşmalar yaparak düzenlenen örgütsel faaliyetlerinin yerini ve zamanını bildirdikleri bu amaç doğrultusunda kısa görüşmeler yaptıkları tespit edilen ayrıca haklarında beyan olan aralarında Üsteğmen, Astsubay ve Uzm.Çvş.  Rütbeleri dahil olmak üzere farklı rütbelerdeki 4’ü Muvazzaf 14 asker ile askeri okullardan ilişiği kesilen 13 askeri öğrenci ile 1 ihraç polis memuru olmak üzere toplam 28 şüpheli hakkında İzmir Merkezli 13 ilde, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İzmir İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğünce 08 Kasım 2022 günü eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda hakkında gözaltı kararları verilen 28 şüpheliden 19’u yakalandı. Operasyona ilişkin firari şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

AdminAdmin

YORUMLAR