Pencere Haber Gazetesi
HV
26 MART Pazar 17:38

BİR ŞAMPİYONA, İKİ SPORCU, ÜÇ MADALYA

Urlalı milli yelkenci Ada Tan, Fransa'da düzenlenen IQ Foil Gençler Avrupa Şampiyonası'nda hem 15 yaş altı hem de 17 yaş altı kızlar kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu, 2 altın madalya kazandı.

YELKEN
Giriş Tarihi : 08-11-2022 01:21
BİR ŞAMPİYONA, İKİ SPORCU, ÜÇ MADALYA

Türkiye Yelken Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, Brest şehrinde 93 sporcunun katıldığı organizasyonda Ada Tan'ın iki şampiyonluk elde ettiği belirtildi.

Urla Deniz Kulübü'nün sporcusu Ada'nın Avrupa şampiyonluklarının yanı sıra erkeklerde yine aynı kulüpten Artun Şenol da 15 yaş altında Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Bakan Kasapoğlu'ndan milli yelkenci Ada Tan'a tebrik

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Fransa'da düzenlenen IQ Foil Gençler Avrupa Yelken Şampiyonası'nda hem 15 yaş altı hem de 17 yaş altı kızlar kategorisinde şampiyon olan Ada Tan'ı tebrik etti.

"Fransa'nın Brest şehrinde düzenlenen IQ Foil Gençler Avrupa Yelken Şampiyonası'nda hem 15 yaş altı hem de 17 yaş altı kızlar kategorisinde altın madalya kazanan Ada Tan'ı yürekten kutluyorum. Avrupa Şampiyonu olarak bizleri gururlandıran Ada Tan’ın başarısında başta ailesi olmak üzere emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Gençler Avrupa Yelken Şampiyonası'nda ay-yıldızlı bayrağımızı dalgalandıran ve İstiklal Marşı'mızı dinleten milli sporcumuza başarılarının devamını diliyorum."

AdminAdmin

YORUMLAR