Pencere Haber Gazetesi
HV
06 ŞUBAT Pazartesi 09:25

1300 KİŞİLİK YURT DAHA

Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nü ziyaret ederek, Rektör Prof. Dr. Yusuf Baran ile yeni akademik yıl öncesi öğrencilerin barınma konuları başta olmak üzere, birlikte yapılabilecek işler hususunda istişarede bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2022 17:13
1300 KİŞİLİK YURT DAHA

Daha sonra inşaatı devam eden ve bitme aşamasına gelen KYK yurtlarını gezerek bilgi aldı. Ziyarete İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Solmaz da refakat etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Dayanç: “Yapımı devam eden yurtlarımız kısa süre içerisinde tamamlanarak öğrencilerimizin konaklama ihtiyacı büyük ölçüde karşılanmış olacaktır. Bu sayede ilçemizde eğitim görmeye gelen üniversite öğrencilerimiz yurt sıkıntısı yaşamadan huzurlu bir şekilde eğitim öğretimlerine devam edeceklerdir. Şu an için mevcut 1300 kişi kapasiteli yurt binamızın gerekli bakım onarımları yapılmış olup kullanıma hazırdır. Üniversitemizin kendine ait 810 kişi kapasiteli özel yurtları da mevcuttur. Bunun yanı sıra yine 1300 kişi kapasiteli modern yeni yurt binası ve sosyal tesislerinin inşaatında son aşamaya gelinmiş, ayrıca İçişleri Bakanlığımız ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde AFAD Başkanlığımızca 1000 kişilik yeni yurt ve sosyal tesisleri projesi çok kısa süre içerisinde tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuş olacaktır. İlçemize eğitim öğretim görmeye gelecek üniversite öğrencilerimizin barınma sorunlarını tamamen ortadan kaldıracak söz konusu yatırımlar için Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığımıza müteşekkiriz” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR