GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ...

AK Parti Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Rahmi Taştan, Belediye Başkan Adayı Tarkan Bakırlı, Urla İlçe Başkanı Ömer Tiryaki, Siyasi Ve Hukuki İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Burak Bali, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Önder Şengüler, Meclis Üyesi Adayları Ümit Arslan, Serhat Kursav ve Cem Gezgin’in yerel basın ile buluşmasında, Urla üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Buluşmada Urla ile ilgili projelerini anlatan ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Adayı Tarkan Bakırlı, 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili iddialı konuştu.

2004 SEÇİMLERİNDEKİ TABLO VE BUGÜN...

Urla Belediye Başkan Adayı Tarkan Bakırlı, projeleriyle Yarımada'ya hizmet için hazır olduğunu söyledi.

Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Bakırlı,  2004 yılı seçimlerine atıfta bulunarak "O yıl da yerel seçimlerde ANAP Urla ve Seferihisar'da birinci parti, AK Parti ikinci ve CHP 3. Parti oldu. “Ceketimi koysam kazanırım” anlayışı, artık bitmiştir. Bu seçimde ceketlerini alıp gidecekler" dedi.

URLA KART

Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Tarkan Bakırlı, belediyede çalışan sayısını mahallelerde açacakları kreş ve hizmetlerle 2 katına çıkaracaklarını ifade etti, "Urla Kart ile dezavantajlı emeklilere her ay 2 bin TL para desteğini yerel yönetim olarak karşılayacağız. Yapı riski bulunan Urla Belediye binası var. Kimsenin can güvenliği yok ve biz yenisini yapacağız. Belediye çalışanlarının hakkını vereceğiz. Yıllardır belediyeden emekli olanlar parasını ancak mahkeme ve icra yoluyla alabiliyorlar" dedi.

PROJELER GÖRÜCÜDE...

Çok sayıda projeyi Urlalıların dikkatine sunan Urla Belediye Başkan Adayı Tarkan Bakırlı, "Urla iyi yönetilmeyi, çağa ayak uydurmayı ve geleceğe kalmayı hak ediyor" diye konuştu.

İŞTE TARKAN BAKIRLI'NIN PROJELERİ

Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Tarkan Bakırlı'nın ve ekibinin, Urla için yaşama geçirmek istediği projeler ise şöyle:

"URLA KAZANSIN..."

Tarkan Bakırlı'nın "Urla Kazansın" ana başlığı altında, "Güçlü Altyapı, Temiz Urla", "Hibrit Tohuma Karşı Ata Tohumu" , "Engelsiz Yaşam Merkezi" , "Dijital Belediyecilik", "Çok Amaçlı Salon" , "12 Ay 12 Festival" , "Gastronomide Cazibe Merkezi", "Kamp ve Karavan Alanı Doğa Park Urla", "5 Yılda 5 Bin Konut", "Her Mahalleye Bir Kreş", "Özel Çocuklarımız İçin Atlı Terapi ve Mola Evleri" , "7/24 Dijital Kütüphane", "Yeni Otobüs Terminal Binası", "Yaşlılarımıza Ev Bakımı" , "Üniversite Kazanan Urlalı Gençlere 10 Bin Lira Burs", "Gençlik Merkezi" , "Urla Kart" "Aquapark", "Can Dostlarımızı Unutmuyoruz" gibi çok sayıda projesi bulunuyor.

BATTI ÇIKTI KAVŞAKLARIYLA TRAFİĞİ RAHATLATMA HEDEFİ

Cumhur İttifakı Urla Belediye Başkan Adayı Tarkan Bakırlı'nın günlük hayata doğrudan dokunma hedefli bir başka projesi ise "Battı Çıktı" kavşaklarıyla ilçe trafiğinin rahatlatılmasına yönelik çalışmaları içeriyor.

Bu amaç çerçevesinde Urla'da, Uğur Mumcu Battı Çıktı Kavşağı, Jandarma Battı Çıktı Kavşağı ve Devlet Hastanesi Battı Çıktı Kavşağı adımları ile trafiğin rahatlatılması planlanıyor.

"KARANTİNA BİTİYOR!"

"Urla Karantina Adası'nda Karantina Bitiyor" başlığı altında ise, adanın doğal güzelliklerini ön plana çıkaracak; herkesin ziyaret ederek günübirlik vakit geçirebileceği ve konaklayabileceği bir destinasyon hedefi öngörülüyor.  Bunu yaparken adanın tarihine ve doğasına saygılı bir yaklaşımla, betonlaşmadan uzak bir anlayışla; sürdürülebilir ve ekolojik hassasiyet gözeten bir dönüşüm planlanıyor. Ayrıca adaya feribot seferlerinin de düzenleneceği, projeler arasında sayılıyor.