Pencere Haber Gazetesi
HV
27 EYLÜL Çarşamba 23:50

İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılında “İzmir Airshow” Gökyüzüne Damgasını Vuracak

İzmir ve tüm Türkiye, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını büyük bir coşkuyla havada, karada ve denizde kutlamaya hazırlanıyor. İzmir’in Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında İzmir Havacılık Gösterileri “İzmir Airshow’’ 9-10 Eylül tarihlerinde Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleşecek.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-09-2022 17:24
İzmir’in Kurtuluşunun 100. Yılında “İzmir Airshow” Gökyüzüne Damgasını Vuracak

İzmir bu yıl da kentin atmosferine ve Kurtuluş Günü'nün 100. yıl coşkusuna yakışır bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Gündoğdu Meydanı’nda daha önce eşi benzeri görülmemiş bir havacılık organizasyonu gerçekleşecek. İzmir Airshow, 18 farklı hava gösteri ekibi, 100’nin üzerinde hava aracı ve pilotların katılımıyla kurtuluşun 100. Yılına damgasını vuracak.

 

 

Kurtuluş Günü’nün 100. Yılında, İzmir’in kalbinde İzmir Airshow

Kurtuluş Savaşı’nın son aşaması olan ve bu büyük zaferi taçlandıran İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun anlam ve önemine uygun muhteşem bir organizasyon planlanıyor. İzmir semalarında yapılacak sürpriz gösterilerin yanı sıra hepsi birbirinden güzel hava etkinlikleri sayesinde gözlerinizi gökyüzünden alamayacaksınız.  

Görkemli bir açılışla başlayacak olan İzmir Airshow program boyunca ziyaretçileri ve izleyicileri soluksuz bırakmaya hazırlanıyor. Solotürk, Hürkuş, T-6 Texan, Mustang P-51, Semin Öztürk Şener, Jandarma Çelik Kanatlar, Polis Havacılık Üzüm Salkımı, Sahil Güvenlik, Gyrocopterler, İzmir Havacılık Kulübü, Ege Havacılık Kulübü, Hezarfen Havacılık Ekibi, Paramotor, Mosquito, Sıcak Hava Balonları, Ayjet Zlin Akrobasi Uçuşu ve birçok sürpriz sivil ve askeri aracın yer alacağı unutulmaz bir hava şovu sizleri bekliyor olacak.

İzmir Airshow sadece havada değil kara, deniz ve sahne etkinlikleri ile de dikkat çekecek. Kara etkinliklerinde Havacılık firmalarının standları, uçak sergileri, pedallı uçaklar ve pilotların imza etkinlikleri alanda gerçekleşecek. Denizde muhteşem bir Flyboard gösterisi sizleri beklerken, TSK Armoni Mızıkası ve daha fazlası sahneden İzmirlilere unutulmaz saatler yaşatacak.

Gündoğdu Meydanı’nda büyük coşku yaratacak. İki gün boyunca 14.00-20.30 saatleri arasında gözünüzü semalardan ayırmayın. İzmir Kordon’da yer alan 9-10 Eylül Cuma ve Cumartesiİzmir Airshow

 

 

AdminAdmin

YORUMLAR