DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Aliye BOZKURT
Aliye BOZKURT
Giriş Tarihi : 29-04-2021 13:39

KENDİ TARİHLERİ KATLİAMLARLA DOLU

Bunak Biden 1915 olaylarını çarpıtan bir açıklama yaptı oysa tarihsel gerçekler hiç onların dediği gibi değil ama bu teraneyi her yıl önümüze sürmeleri hain maksatlar içeriyor kendi çirkin tarihlerini unutmasınlar.

1915 olaylarının belgeleri ile tarihsel kayıtlarında soykırım diye bir şey olmadığını hepsi çok biliyorlar ama o dönemlerde Fransız Katolik ve ABD Protestan din adamları maksatlı olarak topluma bu kötü tohumları ekmişlerdir, eh siyasi amaçlarla da bu safsatayı her zaman dillerinde tutup tavizler almayı huy edinmişler

ABD temsilciler meclisinde oy çokluğu ile kabul edilen soykırım yalanı yine kasıtlı olarak gündeme getirildi. ABD Rusya’nın Ermenistan’la Azerbaycan savaşında sessiz kalmıştı, son Karadeniz’deki 10 bin asker ve 60 gemisiyle sert çıkışı ile biraz sessiz kaldılar ya hemen bir siyasi atraksiyon şarttır deyip bunu gündeme aldılar oysa kendi ülkelerinin hem günümüzde hem de tarihte katliamlarla dolu bir geçmişleri vardır önce ona baksın bunak Biden, tarihi belgeler ortaya serilip incelenirse soykırımı yok eder.

Temcit pilâvı gibi dönüp dolaşıp hep bunu gündeme getiriyorlar ama katliamların daniskası, her türlüsü kendilerindedir. Önce kendi yaptıklarına, işgal ettikleri ülkelere, döktükleri kanlara, soykırımlara baksınlar.

Soykırım diyen bunak dönüp bir kendi ülkesinin geçmişte ve günümüzde nasıl soykırımların daniskasını yapmış hatırlasın, Vietnam, Kore, Kamboçya, Laos, Afganistan, Irak, Suriye’de nasıl katliamlar yapmış, zencilere ve Kızılderililere nasıl soykırımlar yapmış söylesin Japonya Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı atom bombası ile nasıl bir katliam, soykırım yapmış oralarda tek canlı bırakmayıp kömürleştirdiğini yok ettiğini anlatsın ve kendi ülkesinin yaptığını da tanısın hesabını da versin o zaman.

Katliamlarını bir başlarsak anlatmaya bitmek bilmez. Kızılderililere yaptıklarınızı anlatın meselâ, oradan başlayıp, diğer bütün ülkelerdeki yediğiniz naneleri, soykırımları anlatın. Bilinmiyor sanmayın hepsini tekrar hatırlatmak sizleri azıcık utandırır mı, yaptıklarınızın tarihte de günümüzde de yenilir yutulur tarafı yokken bu kadar arsızca ülkemizi suçlayabilmenize ve olayları saptırmanıza pes doğrusu, soykırım ancak sizin gibi hainlerle kol kola olan Emperyalist vampirlerin işidir. Hep birlik olup kan dökmeye dönük, çocuk bebek demeden katliamlar yapmak sizlerin uzmanlık alanıdır. Kan-Su-Petrol üçgeninde Bermuda şeytan üçgeni misali olan uyguladığınız bütün kirli hain oyunlarınızı oylamalısınız önce meclisinizde..

Sadece geçmiş tarihte değil günümüzde bile bazı ülkelerde devam eden yaptıkları soykırımlar, hala kan döktükleri yerler var, işgaller ve sömürüleri dünyanın dört bir yanında devam ediyor, bari utanıp arsızca ülkemizi olmayan bir şey üzerinden suçlamasınlar...

Tarihi bilmediklerinden değil domuz gibi biliyorlar bu haince maksatlı kasıtlı saptırmaları bıktırdı “Açalım bütün tarihin arşivlerini karşılıklı” denince tıs çıkaramayanların aslında amaçları çok farklı da ondan bunu yapıyorlar.

27 Mayıs 1915’de yapılan Ermeni Tehciri'nin tarihi ile Osmanlı devletinin savaşa girdiği 1 kasım 1914 tarihi arasında 6 aylık bir zaman farkı var, soykırım yapmayı düşünse neden savaş zamanında yapmaz da beklerdi savaş sırasında yapardı? O dönemlerde Hınçak ve Taşnak örgütlerinin halka yaptığı zalimliklerden zulümlerden, kadın çocuk demedikleri kıyımlardan, masum insanlara yaptıkları toplu ölümlerden, toplu mezarlara gömülenlerden, oradaki insanlarımıza yapılanlardan hiç bahsedilmezken, olayları maksatlı olarak saptırarak, tarihi kayıtları, arşivleri hiçe sayarak haince velvele etmeleri çok manidar değimlidir?..

ABD başkanı Wilson 1919 yılında genel kurmay başkanı olan James Harbord ile heyetini gönderip oradaki incelemelerini yaptırmış ve gelen heyetin de “burada çatışmalar olmuş ama katliam ve soykırım denecek bir şey yapılmamıştır” diye tuttuğu raporları vardır yani orada soykırım yapılmadığının tarihi belgesidir.

Aslında bu olayları kaşımalarının altında,1940'lı yılların ikinci yarısından itibaren dillendirilmeye başlayan Jenosid (soykırım) tanımının günümüzde haince siyasi sebeplerle ülkeler arasındaki bazı şekillendirmelerin yeniden yapılabilmesi amaçlıdır, toprak talebi etmek için, hain emellere dönük kullanılışıdır diyebiliriz. Asıl amaçları budur, zaten Ermenistan bayrağına dikkatlice bakarsanız (onların deyişiyle Ararat), bizim ülkemiz dağı olan Arafat dağı vardır. Böyle bir durumdayken haince amaçlarının olmadığını kim söyleyebilir ki.. Emperyalist ülkelerin şuuraltında yatan işgalci zihniyetin günümüzdeki hortlamalarını görüyoruz, bunun gibi meselelerin de kasıtlı olarak vahşi kapitalizmin elindeki kırbaç haline döndürülüşü de derin anlamlı ve hain maksatlı değil midir?..

Emperyalist zihniyetteki ülkelerin birçoğu işgalci bir yol izleyip, gözlerine kestirdikleri birçok ülkeyi işgal ederek kan dökmüşlerdir yani aslında " soykırımın sunturlusunu" yapmışlardır, halen de yapmaktadırlar.

Geçmişteki yaptıklarına, sömürdükleri ülkeleri nasıl birer birer yutup sindirdiklerini, kölelerin ticaretinden tutun da yer altı ve yer üstü kaynaklarına kadar nasıl yağmaladıklarını çok iyi biliyoruz… Günümüzde de aynı değiller mi, yine işgal ettikleri ülkelerin üzerine çöküp insanları öldürerek yağmalamıyorlar mı?...

ABD, İngiltere, Fransa ve diğerleri bütün bu kendi yaptıklarını unutmuşcasına, kendi zalim kıyımlarına bakmadan gelişigüzel taraflı hain emellerine dayalı böylesi kararlar alabiliyorlar önce dönüp de kendi geçmişlerinde neler yaptıklarına ve günümüzde neler yaptıklarına, hangi ülkeleri işgal edip, kan gölüne çevirdiklerine, katliamları nasıl yaptıklarına bakmalıdırlar.

Kurtuluş savaşı öncesi yurdumuza gelen işgal güçlerinin vatanımızda ne işleri vardı, yedi düvel bir olup ülkemizi paylaşmamışlar mıydı?

Bizler yurt savunması yapmak onları atabilmek için ulusça ne acılar çekip, mücadeleler verdik. Yıllarca savaş vererek zorla kovaladığımız bu asalak güçlerin o günkü hevesleri kursaklarında kalmış olmalı arada yeniden hain emelleri depreşip, olayları kendi amaçlarına dönük saptırmak işlerine geliyor yedikleri okkalı tokadın kuyruk acısını unutamamış olacaklar ki halâ akılları ve gözleri buralarda, ülkemizde kalmış...

Soykırım, mezalim, işgal nedir merak ediyorlarsa önce kendilerine bakmalıdırlar. Haçlı orduları kurarak yaptıkları savaşları, vahşetleri, insan kıyımlarını unutmasınlar tarih kitaplarını, tarihçilerin bütün yazdığı anlatımlarını, tarihi arşivleri ve diğer bütün belgeleri iyi okumalılar ama işlerine gelmediği için anlamak istemezler aslında domuz gibi bildikleri ama konuyu istismar nedeni yaptıkları çok açıktır.

Balkan savaşlarındaki yapılan soykırımlardan, sürgünlerden başlayıp, günümüze gelene kadar bütün yaptıklarını hatta Kızılderililere yıllarca yapılanların unutulmadan, soylarını tüketmelerinden tutun da, vahşi katliamlarla topraklarından etmelerine kadar bütün hepsini hatırlayın. Almanya'daki yapılan cadı avlarını, Fransa'nın Cezayir'de yıllarca yaptığı katliamları ve bütün olayları da hatırlayın. Balkanlardaki 2 milyon Müslümana yapılan soykırımları ve onların sürülmelerini hatırlayın. Bosna'da katledilen masum insanları, dağılan hayatların acı öykülerini de daha birçok ülkede neler yaptığınızı bizler çok iyi biliyoruz, hepsi de acılarla, dramlarla o toplumlara yaptıklarınızdır. İyi tanıyın kendinizi soykırım denen şey kendinizsiniz, yönünüz, hayatınız, bu günkü debdebeli haliniz bile soykırımlarla oluşmuştur.

Afganistan, Pakistan, Irak, Türkmenlere yapılanlar, Suriye ve daha bir çok ülkedeki yedikleri naneleri çok yakından izlemiyor muyuz? Hangi birini anlatalım bitmek bilmez, bütün bu yapılanların hepsi katliamın ve soykırımın daniskası değil midir?...

Tarihteki Haçlı orduları ile yaptıklarını şimdiki zamanda Ortadoğu bölgesinde, Koalisyon Güçleri adı altında yapmıyorlar mı? Söz konusu işgal ve talan olunca ağız birliği, güç birliği yapmıyorlar mı?

Kendi kirli geçmişlerine, günümüzdeki yaptıkları haince uygulamalarına bakmalıdırlar, eğer verilecek bir hesap varsa da önce kendi yaptıklarının hesabını vermelidirler...

Dünya tarihçisi Arnold Toynbee ifadesinde; "Batılılar 200 yıldır Osmanlı İmparatorluğu’nun mirasını paylaşmak için Türklerin üstüne üstüne gittiler, Viyana'da başlayan bozgundan sonra, Sakarya ırmağında doğrudan Türk'ün kendisiyle karşılaştılar ve korkunç bir ateş duvarına çarparak geriye döndüler, kazanılan bu zaferle dünya tarihindeki dönüm noktasını yaşadı" diyor...Açıkça hınçları o zamanlardan beri vardır ve batılıların 200 yıldır Türkleri parçalamak, yok etmek için her dönemde uyguladıkları yeni sistemlerle, hain metotlarla üzerimizde çeşitli stratejiler denediğini bir anlamda itiraf etmiş oluyor...

Böyle bir suçu işleyecek belki de dünya yüzündeki en son ülke bizim ülkemizdir, dünyada sadece, “Yurtta sulh, Cihanda sulh” diyebilen tek bir ülkeyiz ve milletiz.

Hainlikleri, haince amaçları bir türlü bitmedi, bitecek gibi de görünmüyor, her 24 Nisan’da Demokles’in kılıcı gibi yıllardır bunu işlerine geldiği zamanlarda daima sallamaktan vazgeçemediler.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
Aliye BOZKURT

Aliye BOZKURT

DİĞER YAZILARI Kısıtlama Sonrası Risk Olur mu? 06-05-2021 19:46 KENDİ TARİHLERİ KATLİAMLARLA DOLU 29-04-2021 13:39 ABD Gözünü Karadeniz’e Dikti 15-04-2021 19:04 AB AŞILARA VİZE UYGULAYACAK 08-04-2021 22:49 Papa’nın Irak Ziyaretinin Düşündürdükleri 25-03-2021 18:19 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİN YILDÖNÜMÜ 11-03-2021 21:07 TRAKYA’DA ORTAK ŞER TATBİKATI 04-03-2021 19:36 Suçlarda Patlamalar Yaşanıyor 26-02-2021 00:58 KARANLIK PLANLARINI ANLAMADIĞIMIZI SANMASINLAR 18-02-2021 21:46 ALGI YÖNTEMİYLE TERÖRE VERDİKLERİ DESTEKLERİ SİYASİ ALANLARA ÇEKECEKLER 11-02-2021 18:59 Domuzun Küçüğü Büyüğü Olmaz 05-02-2021 18:57 Sıranızı Bekleyeceksiniz 27-01-2021 18:17 MİLLETİN PIRLANTASI EKSİKTİ… 21-01-2021 16:46 DEMOKRASİ GETİRİYORUZ YALANI ENSELERİNDE PATLADI 13-01-2021 21:28 ÜLKELER ARASINDA GELİŞMİŞLİKTE EN GERİLERE DÜŞTÜK 07-01-2021 17:51 Kalbin Kanatlanıp Gittiği Yere Bedenin Gidememesi Çaresizliktir(Şems) 01-01-2021 00:49 Gediz Elektrik Faturalarını Ödeyecek Nokta Açılmalı 29-12-2020 17:02 Gediz Elektrik Faturalarını Ödeyecek Nokta Açılmalı 23-12-2020 14:24 MECLİSTEKİ KAVGALAR ARTIK BIKTIRDI 17-12-2020 21:54 SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ 10-12-2020 18:38 BM Deniz Hukuku Sözleşmesini İhlâl Ettiler 03-12-2020 21:59 En Fazla Kazanan Kim? 26-11-2020 19:37 BOYASI AYRI KUMAŞI AYNI BUNLARIN 22-11-2020 19:50 İZMİR DEPREMLE SARSILDI 05-11-2020 23:37 Cumhuriyet Gönüllerdeki Sevdadır 29-10-2020 01:39 OLAYLARA FARKLI BOYUTTAN BAKMALI 22-10-2020 18:53 NAGORNO KARABAĞ 15-10-2020 17:30 HES Kodu Almak Artık Mecburi 08-10-2020 13:17 HAİNLER BÜYÜK OYUN PEŞİNDELER 01-10-2020 18:03 İsrail için şer ittifakı mı yapılıyor? 24-09-2020 19:16 Giderek Önem Kazanan Değerler 17-09-2020 18:09 Akdeniz’de Sular Fokurduyor 08-09-2020 17:53 Virüs Vakaları Artışa Geçti 27-08-2020 20:04 Akdeniz’de Satranç Oyunu 20-08-2020 20:48 KARANLIK ELLER DURMADAN KAN DÖKÜYOR 13-08-2020 18:49 Süper Lig’de Artık Küme Düşme Yok 06-08-2020 20:50 BİNDE İKİ BUÇUK 29-07-2020 15:52 Kana Doymayan Emperyalizm 23-07-2020 17:13 Sivrisineklerin Dansı 16-07-2020 22:10 SOSYAL MEDYA HAYATIN İÇİNDE 09-07-2020 18:19 Salgında Risk Artıyor 04-07-2020 13:08 Bakanlık Pestisit İçeren Tarım İlaçlarını Yasakladı 02-07-2020 17:13 Borcun Geri Ödemesi Düşünülmeli 18-06-2020 17:22 SALGINDA AZAMİ DİKKAT ŞART 11-06-2020 22:58 Yaşlılara Hapis Hayatı Devam 30-05-2020 13:47 BAYRAMDA 81 İLDE KISITLAMA VAR 21-05-2020 16:45 Oynatmaya Az Kaldı Doktorum Nerde? 07-05-2020 21:35 Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmaz 29-04-2020 23:20 Dünyaya Diz Çöktüren Virüs 16-04-2020 13:14 DÜNYADAKİ BÜTÜN ÜLKELER KISKAÇTA 01-04-2020 17:06 Dünyada Ölüm Fırtınası Sürüyor 24-03-2020 17:15 Çeşmealtı Karakolu Kaldırılmasın 20-03-2020 00:21 BİRLİK OLMA ZAMANI 12-03-2020 19:33 Su Uyur Düşman Uyumaz 05-03-2020 22:21 Sokak Enflasyonu Farklı 27-02-2020 19:51 Bölge Cadı Kazanı Gibi Kaynıyor 20-02-2020 20:54 Aşk Dediğin Lâftır Derler 13-02-2020 17:49 Çin Malı 06-02-2020 16:26 Deprem Gerçeği 30-01-2020 20:06 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz 23-01-2020 17:56 BÖLGEDE CİDDİ GERİLİMLER YAŞANACAK 09-01-2020 17:31 Asgari Yaşamlar 02-01-2020 20:00 Yeni Bir Göç Dalgası İstenmiyor 28-12-2019 02:13 Başı Dumanlı Dağlar 28-12-2019 02:04 Zirveden Ne Çıktı? 12-12-2019 16:21 Boş Umutlarla Beklemektir Yaşamak 05-12-2019 20:45 Üç Yeni Vergi Daha Geldi 28-11-2019 20:59 Zorlaşan Hayatlar 21-11-2019 17:13 Ispanağın Başına Gelenler 14-11-2019 17:17 Kendi Tarihleri Katliamlarla Dolu 08-11-2019 19:44 Gerçekler Farklı Olabilir 31-10-2019 18:55 Yeni Hain Plânlara Hazırlıklı Olmalı 24-10-2019 20:10 İyi Tarafından Bakılacak Olursa 18-10-2019 10:48 BÖLGEDEKİ SON GELİŞMELER 10-10-2019 17:21 Depreme Hazırlıklı mıyız? 03-10-2019 19:10 Aldı Başını Gidiyor 26-09-2019 17:16 Bir Çözümü Olmalı 19-09-2019 20:50 Yeni bir göç dalgası önlenmeli 13-09-2019 10:16 İzmir içinde sen varsan güzel 05-09-2019 18:45 Bir Hata, Bin Belâ Demektir 28-08-2019 15:40 Ülkemizin Ciğerleri Yanıyor 22-08-2019 18:01 Ne Kadar Güvenli 15-08-2019 17:50 Vahşi Kapitalizm Ve Katledilen Doğa 08-08-2019 18:07 Ayıkla Pirincin Taşını 01-08-2019 17:06 Tarım ve Bakış Açısı 25-07-2019 18:03 Şans Akıllı Davrananın Yardımcısıdır (Euripides) 18-07-2019 19:37 AZ YETMEZ ÇOK ARTMAZ ZAMANLAR 11-07-2019 17:19 Gerçek Yüzleri 04-07-2019 19:38 Kalıcı Çözümler Şart 27-06-2019 14:59 Ülkemizin İçindeki Durum 20-06-2019 15:20 Trafikte Azami Dikkat Şart 13-06-2019 18:54 Hayat Bayram Olsa 06-06-2019 18:08 BAYRAMLARIMIZ 30-05-2019 18:12 İstanbul Ah İstanbul 23-05-2019 16:39 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü 16-05-2019 19:03 Anne Sevgisi Bir Güne Sığmaz 09-05-2019 20:04 Emeğin Değeri Biliniyor mu? 02-05-2019 14:37 Günlük Hayata Dair 25-04-2019 17:20 Önce Kendilerini Sorgulasınlar!.. 18-04-2019 19:54 Adaletin Gözü Kör Olsun 11-04-2019 20:17 Zamlar Gelmeye Başladı 04-04-2019 15:13 Ortadoğu’nun Kaderi 27-03-2019 22:29 Kana Doymayan Yaratıklar 21-03-2019 17:00 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜ 14-03-2019 22:57 Düşün Düşün… 07-03-2019 21:20 TOPLUMDA ANA GÜNDEM GEÇİM 28-02-2019 15:32 Seçimlerden Sonra Devam Edecek mi? 21-02-2019 21:43 TARIMSAL DESTEKLER ÖNEMLİ 14-02-2019 18:44 Çevre Bakanlığı Yeni Düzenleme Yapıyor 07-02-2019 21:35 Milli Tarım Modeli Şart!.. 31-01-2019 20:40 ÖZGÜR BASIN 24-01-2019 17:56 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) 17-01-2019 17:30 Emperyalist Vampirler 10-01-2019 18:10 Yeni Yıl Zamlarla Geldi 03-01-2019 16:11 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU 27-12-2018 17:22 Utanmaz Müttefikler 20-12-2018 18:20 Seçimleri Stres Ortamına Çevirmemeli 13-12-2018 19:29 G-20 Zirvesi 06-12-2018 18:14 Ekonomik Gidişat ve Zorlaşan Hayat 29-11-2018 19:06 ZEYTİN ZAMANI 15-11-2018 16:43 İnsan Yaşamında Suyun ve Doğal Gıdaların Önemi 01-11-2018 22:03 Papaz Kaçtı 18-10-2018 19:43 Ekonomideki Tedbirler 11-10-2018 20:39 Ahi-Evran’dan Günümüze Esnaflık 21-09-2018 10:36 Kurtuluş Günü Kutlamalarımız ve İzmir 14-09-2018 05:14 DEMOGRAFİK BİR GÖÇ MÜ HEDEFLENİYOR? 06-09-2018 20:15 30 Ağustos Zafer Bayramı 30-08-2018 16:59 Aklıselim Davranmakta Fayda Var 09-08-2018 21:20 Yaşamak Paraya Endeksli Hale Geldi 02-08-2018 19:47 EKONOMİ YÖNETİMİNİN ROTASI 26-07-2018 22:28 Şimdi S-400 Füzeler 19-07-2018 20:12 Yeni Kabine Belli Oldu 12-07-2018 17:08 ENFLASYON CANAVARI UYANDI 05-07-2018 19:32 Hele Dur Biyo Bakem Ne Olcek? 28-06-2018 18:47 Suriyeliler Seçimlerde Oy Kullanacakmış 21-06-2018 19:10 BAYRAM İKRAMİYESİ İLÂÇ GİBİ GELDİ 14-06-2018 18:41 Emperyalizmin Sinsi Plânları Bitmez 07-06-2018 15:23 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 31-05-2018 19:09 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 24-05-2018 19:58 19 Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik Ateşidir 17-05-2018 18:56 ANNELER KUTSALIMIZDIR 10-05-2018 18:59 İşçisin Sen İşçi Kal 03-05-2018 18:12 FAO - Türkiye Ortaklık Programı Ulusal Tarım Ülkeleri Ankara'da Buluştu 26-04-2018 17:40 Mahallede Yangın Var 19-04-2018 19:06 Bir Dokun Bin Ah İşit 12-04-2018 16:01 Türk Polis Teşkilâtı 05-04-2018 18:47 Ege’nin Şifalı Otları Ve Toplumda Ot Kültürü 29-03-2018 17:17 18 MART 22-03-2018 16:52 ADA HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ 16-03-2018 10:10 Küresel Dünya Düzeninin Gıda Politikaları ve Tarım 08-03-2018 15:44 Bir Tarafta Can, Öte Tarafta Canan 01-03-2018 19:15 ACRO TURİZM NEDİR? 15-02-2018 19:53 I GİVE YOU MY HEART 08-02-2018 17:56 Adın Batsın ABD 01-02-2018 18:55
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA