DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Aliye BOZKURT
Aliye BOZKURT
Giriş Tarihi : 18-02-2021 21:46

KARANLIK PLANLARINI ANLAMADIĞIMIZI SANMASINLAR

ABD Biden yönetimi kolları sıvadı bıraktıkları yerden karanlık plânlarını uygulamaya devam ediyorlar.

Ortadoğu masasına YPG destekçisi Bret Mc Gurk’u atayıp, savunma bakanlığının başına YPGyi silahlandıran Lloyt Austin’i getiren bunak Biden ve arkasındaki karanlık güçler durmuyorlar. Suriye’de PKK YPG ve diğer unsurlara binlerce tır ağır silahlarla donatan ABD ve diğerleri İŞİD ve diğer bütün muhalif terör guruplarla masaya oturup (SDG) orada Barzani modeli özerk yönetim oluşturmak istiyor. Bunun içinde her türlü hain planlarlar dünyayı kandırmaca hamleleri yapıyor. Mesela seçimlerde devre dışı bırakacağı Natenyahu ile hiç görüşmedi ama kabinesinde 11 Yahudi asıllı var, Golan bölgesi için “burası Suriye’nin topraklarıdır” dedi Trump’ın kapattığı Washington’daki FKÖ ofisini açtı, görüntüde İran’la anlaşmak istiyor gibi izlenim veriyor. S.Arabistan ve B.A..Emirlikleri’ne Yemen’deki savaşı durdurun dedi İran ile zamana karşı bir yarış var gibi.

İran’ın elindeki kozlar fazla Kızıldeniz’in güneyden giriş-çıkışını kontrol eden Yemen’deki Husi’ler, İsrail’in korkulu rüyası olan Lübnan’daki onbinlerce Hizbullah militanı ve en az 100 bin füzesinin olması, Suriye’de silahlı guruplara karşı savaşan askeri varlığı, Irak’taki yüzbinlerce Şii militanı, Hürmüz Boğazı’ndaki kendi askeri varlığı, petrol ve doğalgaz kaynaklı ekonomik gücü gibi elinde güçlü kozları olan İran’a karşı ılımlı yakınlaşma içindeki Biden İran’ın %20 uranyum zenginleştirme işlemi başlattığını biliyor. Eğer İran NPT (nükleer silahlar yayılma anlaşması) 21 Şubat’ta çekilecek olursa bundan sonra atom bombası yapma sürecini de başlatabileceğini de iyi biliyor. O yüzdende Biden ya 2015 anlaşmasına geri dönecektir ya da İsrail’in ağzına bakarsa işler çok karışacak bölgede büyük bir savaş ihtimali görünüyor.

Ülkemize karşı ise sinsi ve soğuk bir yaklaşım içindeki bunak Biden utanmadan Gora’da verdiğimiz şehitler için bile tek söz edemedi terörist yandaşlarını kollarcasına kem küm etti, zaten hep tehditkâr açıklamaları bitmiyor ki, bahaneleri S-400 ler ama asıl niyetlerinin bambaşka olduğu alenen belli oluyor. Mademki NATO maddeleri öne sürülüyorsa kendileri de ülkemize NATO hukuki çerçevesindeki maddelere uyarak davransınlar, ülkemizin güvenliğini tehdit eden tüm terör gruplarıyla irtibatı kesip onlara ordu kurdurup eğitip silahlar vermesinler, oluşturdukları tehditleri görsünler sınır güvenliğini sağlasınlar. Yoo ona hayır siz istediğinizi yapacaksınız ama bizler ülkemizin güvenliğini savunmayalım, terör unsurlarıyla mücadele edemeyelim yok ya aptal coniler önce siz kendinizi bir düzeltin de öyle gelin karşımıza demezler mi?

Ülkemizin yüksek irtifalı uzun menzilli bölge savunma sistemine ihtiyacı vardır, kendi egemenliğindeki hava sahasını kontrol etmek ülke güvenliğini sağlamak açısından zorunlu ve hükümranlık hakkıdır bu PKK’nın silahlı unsurları Şengal direniş birlikleri (YBŞ) Ezidiler, Ezidi Peşmerge gücü KDP-E Roj Peşmerge KDP-S, İran’ın (Hasbi Şabi destekli) Ezidi savunma gücü HPE/ Ezidi Laleş alayı ve daha bir sürü teröristler örgütünü oralarda semirten başta ABD, Fransa ve diğerleri destekleyip adeta ordu konumunda donatarak savaştırıyorlar maşa olarak kullanıyorlar sonrada bize havlıyorlar. ABD yeni yönetimi de ayni gargarayı yapıyor, NATO üyesi olan ülkemize Caatsa uygulamakla tehdit ediyor ama önce kendiniz bir hizaya gelin o olmasa zaten yine başka bahaneler bulurdunuz hainlikleriniz bilinmiyor sanmayın.

Ülkemizin aldığı S-400 lere yaygara koparan ABD ve arkasındaki ülkeler o bölgede yedikleri nanelerin terörist unsurlarla içli dışlı olup yaptıkları hain planlarının açığa çıkacağını bildiklerinden olsa gerek yaptırım tehditleri gırla gidiyor, aldığımız S-400 ler NATO’ya aykırıysa onlarda NATO hukukuna, ilkelerine niye uymuyorlar terörist gruplara silah mühimmat ve her çeşit destek vererek onları paralı orduya dönüştürüp savaştırıyorlar bu NATO’ya uyar mı uymaz o zaman bizim ülkemize de karışmaya hakları olamaz terör gruplarına başta ABD olmak üzere tam 19 ülkeden çeşitli silahları temin ediyorlar. Bunun bölgedeki tahribatı çok fazla olduğu gibi zararları ise saymakla bitmez ama bizim ülkemizi kafaya taktıklarından kendi hainliklerini görmediğimizi sanıyorlar dostumuz denilen Katar’da bile ABD’nin El-Uveyt ve El- Silliye’de iki tane askeri üssü vardır, bunlar bizim üslerimize de çok yakındır.

Fırat’ın doğusu denen PYD-PKK-YPG kontrolüne bıraktıkları bölgeye bakın, ABD’nin orada 11 askeri üssü var terörist unsurlardan devşirilip askeri güce dönüştürülmüş 30-40 bin (açıklanan bu) militanları var her türlü silâh mühimmat mevcut buna İngiltere, Fransa, İsrail, İtalya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri de destek veriyor. O bölgede oluşturdukları koridoru genişleterek daha geniş bir bölgeye yayılmanın peşindeler ama bize gelince o yasak bu yasak martavalları atıyorlar biz sadece ülkemizi savunma amacındayız.

Reuters’in haberine göre “CIA-ABD özel operasyon birlikleri 2012 yılından beri Suriye’deki terörist ve asileri Ürdün vs gibi ülkelerde gizlice eğitiliyorlar” denmektedir, buna göre Kürecik ve İncirlik hareketleri çok dikkatle takip edilmelidir zira kapalı kutu gibi orada ne döndürdükleri hiç bilinmemektedir.

Rus sanayi şti. Almaz Antey’in yaptığı S-400 ler 2007 den beri kullanılan bir sistemdir ama teknik altyapı donanımını başka ülkelere vermeyen Rusya bunu kendi yapar Çin, Belarus’tan sonra bizim ülkemizin de aldığı bu sistemleri alarak anlaşma imzalayan Suudi Arabistan, Hindistan da var ama ne hikmetse ABD, S.Arabistan’a ve diğerlerine bu sistemleri aldıkları için gık çıkarmıyorsa bu işin arkasında başka hain hesapları var demektir. Belki de sınır boylarımızdaki havadan ve karadan yürüttüğü her türlü kirli tezgâhı deşifre edeceği, tespit edeceği için bizim S-400 sistemlerini almamıza karşı çıkıyordur. Zira bu sistemle insanlı insansız her türlü hava aracı seyir (crvize) ve balistik füzeleri imha etme kapasiteli azami menzili 400 km, en yüksek irtifa 30 km ve her hedefe 2 füze kilitleyerek eşzamanlı 80 hedefi de aynı anda vurup yok edebilecek sistemleri mevcuttur yani anlaşılıyor ki bizim sınır ve ülke güvenliğimizin azami korunur olması işlerine gelmiyor ki başka bahanelerle dayatmaları uyguluyorlar. Savunma Bakanı Akar’ın Girit modeli açıklaması var. Girit Modeli şu; Güney Kıbrıs Rum Yönetiminin 2000 yılında almış olduğu S-300 lere karşı çıkılmıştı o zaman Yunanistan devreye girip füzeleri alarak aktif edilmeden Girit adasında yer altındaki askeri bir depo hangarına kaldırılmıştı. Neticede ellerinde halen var demek oluyor, bizim de NATO’dan bağımsız olarak kurulmuş Ege Ordu Komutanlığı’mız var o halde savunma füzelerimizi oraya devrederek oranın envanterine almak hakkımızdır bu yapılmalıdır.    

ABD CAATSA anlaşması kapsamındaki 2017 yılında hasımlarıyla yaptırımlar yoluyla mücadele yasası olarak bilinen ve bunun 231.maddesini ihlâlden bize karşı çıkılıyor ama NATO çerçevesinde müttefiki olduğumuzu ve terör unsurlarını müttefik görmeyi başta ilkelere uymayan birçok haince şeyi kendisinin yaptığını diğerlerinin de kendi menfaatleri gereği bunları görmezden geldiğini unutuyor.

CENTCOM kapsamında Trump’ın giderayak son günde imzaladığı ABD savunma Bakanlığı (Pentagon) Birleşik Komutanlığı planında değişiklik yaparak İsrail’i Avrupa Kuvvetler Komutanlığı (EUCOM) çıkarıp Merkez Kuvvetler Komutanlığı’na (Centcom) dahil etmişti bu da İran’a karşı bölgedeki müttefiklerle bir araya getirme fırsatı olarak değerlendirilmişti. İsrail’le Arap komşularının arasındaki tansiyonu azaltmıştı Centcom’un sorumluluk alanı bölgede Suriye, Irak, Mısır, Libya, Somali, Afganistan dahil olmak üzere geniş Ortadoğu’yu kapsamaktadır. BOP kapsamında olaya bakılırsa durum çok daha net anlaşılmaktadır. Centcom merkezi Florida’ya bağlı Tampa kentinde bulunan MC DİLL hava üssündedir. Bölgedeki komuta merkezi ise Katar’dadır, bizim orada 2 askeri üssümüz vardır ve ABD’nin de 2 askeri üssü Katar’dadır.

Ortadoğu'daki güç dengelerini yeniden oluşturup, oradaki paylaşımlardan pay kapmak derdinin peşindeler hepsi de terör kartını her iki süper güç ülke kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaktadır. Oynanan oyun hem Rusya ve ona bağlı blok ülkeler, hem de, ABD, İngiltere, Fransa, İsrail ve AB tarafından danışıklı dövüş oynanarak oralarda kendi çıkarları için tozunu atıyorlar, BM başta diğerleri de dillerini yutmuş gibi hiç konuşmuyorlar.

Kısaca tabir etmek gerekirse, Ortadoğu'da tek şey vardır o da güçler ve paylaşım savaşıdır...

Okuyanlar bileceklerdir, 1.Dünya Harbi döneminde Kazım Karabekir Paşa’nın yazdığı anılarında o zamanki dönemler söyle anlatıyor; “Rusların ülke olarak hayali Rus Çar'ı Deli Petro'nun vasiyetinde yazılıdır. O vasiyette de çok dikkat çekecek iki madde şudur, bunlardan 1. si şöyle anlatılır: Hindistan'a ve İstanbul'a egemen olan bir ülke bütün dünyaya egemen olmuş demektir, İstanbul’a (Bizans) ve Boğazlara mutlaka hakim olmalıyız ayrıca hızla İran'ın zayıflamasını sağlamalıyız bazen Türklerle, bazen de Perslerle (İran) savaşa mutlaka girilmeli zayıf düşürülmeli ve onların güçlenmesinin önünü kesmeliyiz ki hiçbir zaman güçlenemesinler. 2.si.Karadeniz'de üsler kurup denizlere mutlaka hakim olmalıyız İstanbul ve İran'ı zayıflatarak Basra Körfezi’ne mutlaka inilmelidir, Suriye ile ilişkiler kurulup Levant (doğu) ticareti de mutlaka ele geçirilmelidir ayrıca dünyanın tahıl ambarı konumundaki olan Hindistan'a inilerek oraya yakın bir mesafede bulunan İngilizlerin adalarına da bu vesileyle çok yakınlaşmış olmalıyız, Avusturya ile ilgilenip onların İstanbul üzerindeki hakimiyet isteklerine de gem vurulmalıdır" diye vasiyet eden Rus Çar'ının vasiyetindeki gibi hamlelerin günümüzde adım adım yapıldığı da görülüyor..

Ülkemizin ne kadar kritik bir noktada olduğunu, Asya kıtası ile Avrupa kıtası arasında yer alması adeta köprü vazifesi görerek kıtaları birleştirmesi, önemli ticaret yollarının kesişme noktası olması, boğazlar gibi birçok önemli hasletlere sahip olan ülkemiz bu yüzdende bütün dünyadaki işgalci, emperyalist, bütün hain zihniyetteki ülkelerin hedef noktası olmaktadır, stratejik konumu ile de hain odakların cazibe alanı olarak hedeflenmektedir.

Ülkemiz kendi varlığını korumak adına çok dikkatli olmalıdır, savunmasını, askeri gücünü en üst düzeyde tutmalıdır. TSK ve ordumuz milletimizin can damarıdır gerekli savunma silah sistemleri, modernizasyon ülkemizi her yönden savunacak stratejinin ve silâhlarımızın da olması şarttır bunun yanında ülkemizin birlik ve bütünlüğü için tek bilek tek yürek ve milli şuurla hareket edilmesi dost görünen ama olmayan bütün düşmanlarımıza karşı vatanımızı savunabilmeliyiz.

Ülkemiz balkanlardan Basra körfezine uzanan hain bir ittifak hattıyla çevreleniyor, Kıbrıs’ta dayatmalar var Yunanla müzakere yapmamızı zorlamaları Karadeniz’i NATO maskesi altında ele geçirme manevraları devrede ve daha bir sürü hainliklerle hareket eden kana doymazların yapacağı her hareketi şüpheyle izleyip gerekli tedbirleri almakta yarar var kısacası ülkemizin içerdeki ve dışarıdaki güvenliği dahil her alanda çok güçlü olması gerekiyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
Aliye BOZKURT

Aliye BOZKURT

DİĞER YAZILARI Suçlarda Patlamalar Yaşanıyor 26-02-2021 00:58 KARANLIK PLANLARINI ANLAMADIĞIMIZI SANMASINLAR 18-02-2021 21:46 ALGI YÖNTEMİYLE TERÖRE VERDİKLERİ DESTEKLERİ SİYASİ ALANLARA ÇEKECEKLER 11-02-2021 18:59 Domuzun Küçüğü Büyüğü Olmaz 05-02-2021 18:57 Sıranızı Bekleyeceksiniz 27-01-2021 18:17 MİLLETİN PIRLANTASI EKSİKTİ… 21-01-2021 16:46 DEMOKRASİ GETİRİYORUZ YALANI ENSELERİNDE PATLADI 13-01-2021 21:28 ÜLKELER ARASINDA GELİŞMİŞLİKTE EN GERİLERE DÜŞTÜK 07-01-2021 17:51 Kalbin Kanatlanıp Gittiği Yere Bedenin Gidememesi Çaresizliktir(Şems) 01-01-2021 00:49 Gediz Elektrik Faturalarını Ödeyecek Nokta Açılmalı 29-12-2020 17:02 Gediz Elektrik Faturalarını Ödeyecek Nokta Açılmalı 23-12-2020 14:24 MECLİSTEKİ KAVGALAR ARTIK BIKTIRDI 17-12-2020 21:54 SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ 10-12-2020 18:38 BM Deniz Hukuku Sözleşmesini İhlâl Ettiler 03-12-2020 21:59 En Fazla Kazanan Kim? 26-11-2020 19:37 BOYASI AYRI KUMAŞI AYNI BUNLARIN 22-11-2020 19:50 İZMİR DEPREMLE SARSILDI 05-11-2020 23:37 Cumhuriyet Gönüllerdeki Sevdadır 29-10-2020 01:39 OLAYLARA FARKLI BOYUTTAN BAKMALI 22-10-2020 18:53 NAGORNO KARABAĞ 15-10-2020 17:30 HES Kodu Almak Artık Mecburi 08-10-2020 13:17 HAİNLER BÜYÜK OYUN PEŞİNDELER 01-10-2020 18:03 İsrail için şer ittifakı mı yapılıyor? 24-09-2020 19:16 Giderek Önem Kazanan Değerler 17-09-2020 18:09 Akdeniz’de Sular Fokurduyor 08-09-2020 17:53 Virüs Vakaları Artışa Geçti 27-08-2020 20:04 Akdeniz’de Satranç Oyunu 20-08-2020 20:48 KARANLIK ELLER DURMADAN KAN DÖKÜYOR 13-08-2020 18:49 Süper Lig’de Artık Küme Düşme Yok 06-08-2020 20:50 BİNDE İKİ BUÇUK 29-07-2020 15:52 Kana Doymayan Emperyalizm 23-07-2020 17:13 Sivrisineklerin Dansı 16-07-2020 22:10 SOSYAL MEDYA HAYATIN İÇİNDE 09-07-2020 18:19 Salgında Risk Artıyor 04-07-2020 13:08 Bakanlık Pestisit İçeren Tarım İlaçlarını Yasakladı 02-07-2020 17:13 Borcun Geri Ödemesi Düşünülmeli 18-06-2020 17:22 SALGINDA AZAMİ DİKKAT ŞART 11-06-2020 22:58 Yaşlılara Hapis Hayatı Devam 30-05-2020 13:47 BAYRAMDA 81 İLDE KISITLAMA VAR 21-05-2020 16:45 Oynatmaya Az Kaldı Doktorum Nerde? 07-05-2020 21:35 Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmaz 29-04-2020 23:20 Dünyaya Diz Çöktüren Virüs 16-04-2020 13:14 DÜNYADAKİ BÜTÜN ÜLKELER KISKAÇTA 01-04-2020 17:06 Dünyada Ölüm Fırtınası Sürüyor 24-03-2020 17:15 Çeşmealtı Karakolu Kaldırılmasın 20-03-2020 00:21 BİRLİK OLMA ZAMANI 12-03-2020 19:33 Su Uyur Düşman Uyumaz 05-03-2020 22:21 Sokak Enflasyonu Farklı 27-02-2020 19:51 Bölge Cadı Kazanı Gibi Kaynıyor 20-02-2020 20:54 Aşk Dediğin Lâftır Derler 13-02-2020 17:49 Çin Malı 06-02-2020 16:26 Deprem Gerçeği 30-01-2020 20:06 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz 23-01-2020 17:56 BÖLGEDE CİDDİ GERİLİMLER YAŞANACAK 09-01-2020 17:31 Asgari Yaşamlar 02-01-2020 20:00 Yeni Bir Göç Dalgası İstenmiyor 28-12-2019 02:13 Başı Dumanlı Dağlar 28-12-2019 02:04 Zirveden Ne Çıktı? 12-12-2019 16:21 Boş Umutlarla Beklemektir Yaşamak 05-12-2019 20:45 Üç Yeni Vergi Daha Geldi 28-11-2019 20:59 Zorlaşan Hayatlar 21-11-2019 17:13 Ispanağın Başına Gelenler 14-11-2019 17:17 Kendi Tarihleri Katliamlarla Dolu 08-11-2019 19:44 Gerçekler Farklı Olabilir 31-10-2019 18:55 Yeni Hain Plânlara Hazırlıklı Olmalı 24-10-2019 20:10 İyi Tarafından Bakılacak Olursa 18-10-2019 10:48 BÖLGEDEKİ SON GELİŞMELER 10-10-2019 17:21 Depreme Hazırlıklı mıyız? 03-10-2019 19:10 Aldı Başını Gidiyor 26-09-2019 17:16 Bir Çözümü Olmalı 19-09-2019 20:50 Yeni bir göç dalgası önlenmeli 13-09-2019 10:16 İzmir içinde sen varsan güzel 05-09-2019 18:45 Bir Hata, Bin Belâ Demektir 28-08-2019 15:40 Ülkemizin Ciğerleri Yanıyor 22-08-2019 18:01 Ne Kadar Güvenli 15-08-2019 17:50 Vahşi Kapitalizm Ve Katledilen Doğa 08-08-2019 18:07 Ayıkla Pirincin Taşını 01-08-2019 17:06 Tarım ve Bakış Açısı 25-07-2019 18:03 Şans Akıllı Davrananın Yardımcısıdır (Euripides) 18-07-2019 19:37 AZ YETMEZ ÇOK ARTMAZ ZAMANLAR 11-07-2019 17:19 Gerçek Yüzleri 04-07-2019 19:38 Kalıcı Çözümler Şart 27-06-2019 14:59 Ülkemizin İçindeki Durum 20-06-2019 15:20 Trafikte Azami Dikkat Şart 13-06-2019 18:54 Hayat Bayram Olsa 06-06-2019 18:08 BAYRAMLARIMIZ 30-05-2019 18:12 İstanbul Ah İstanbul 23-05-2019 16:39 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü 16-05-2019 19:03 Anne Sevgisi Bir Güne Sığmaz 09-05-2019 20:04 Emeğin Değeri Biliniyor mu? 02-05-2019 14:37 Günlük Hayata Dair 25-04-2019 17:20 Önce Kendilerini Sorgulasınlar!.. 18-04-2019 19:54 Adaletin Gözü Kör Olsun 11-04-2019 20:17 Zamlar Gelmeye Başladı 04-04-2019 15:13 Ortadoğu’nun Kaderi 27-03-2019 22:29 Kana Doymayan Yaratıklar 21-03-2019 17:00 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜ 14-03-2019 22:57 Düşün Düşün… 07-03-2019 21:20 TOPLUMDA ANA GÜNDEM GEÇİM 28-02-2019 15:32 Seçimlerden Sonra Devam Edecek mi? 21-02-2019 21:43 TARIMSAL DESTEKLER ÖNEMLİ 14-02-2019 18:44 Çevre Bakanlığı Yeni Düzenleme Yapıyor 07-02-2019 21:35 Milli Tarım Modeli Şart!.. 31-01-2019 20:40 ÖZGÜR BASIN 24-01-2019 17:56 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) 17-01-2019 17:30 Emperyalist Vampirler 10-01-2019 18:10 Yeni Yıl Zamlarla Geldi 03-01-2019 16:11 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU 27-12-2018 17:22 Utanmaz Müttefikler 20-12-2018 18:20 Seçimleri Stres Ortamına Çevirmemeli 13-12-2018 19:29 G-20 Zirvesi 06-12-2018 18:14 Ekonomik Gidişat ve Zorlaşan Hayat 29-11-2018 19:06 ZEYTİN ZAMANI 15-11-2018 16:43 İnsan Yaşamında Suyun ve Doğal Gıdaların Önemi 01-11-2018 22:03 Papaz Kaçtı 18-10-2018 19:43 Ekonomideki Tedbirler 11-10-2018 20:39 Ahi-Evran’dan Günümüze Esnaflık 21-09-2018 10:36 Kurtuluş Günü Kutlamalarımız ve İzmir 14-09-2018 05:14 DEMOGRAFİK BİR GÖÇ MÜ HEDEFLENİYOR? 06-09-2018 20:15 30 Ağustos Zafer Bayramı 30-08-2018 16:59 Aklıselim Davranmakta Fayda Var 09-08-2018 21:20 Yaşamak Paraya Endeksli Hale Geldi 02-08-2018 19:47 EKONOMİ YÖNETİMİNİN ROTASI 26-07-2018 22:28 Şimdi S-400 Füzeler 19-07-2018 20:12 Yeni Kabine Belli Oldu 12-07-2018 17:08 ENFLASYON CANAVARI UYANDI 05-07-2018 19:32 Hele Dur Biyo Bakem Ne Olcek? 28-06-2018 18:47 Suriyeliler Seçimlerde Oy Kullanacakmış 21-06-2018 19:10 BAYRAM İKRAMİYESİ İLÂÇ GİBİ GELDİ 14-06-2018 18:41 Emperyalizmin Sinsi Plânları Bitmez 07-06-2018 15:23 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 31-05-2018 19:09 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 24-05-2018 19:58 19 Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik Ateşidir 17-05-2018 18:56 ANNELER KUTSALIMIZDIR 10-05-2018 18:59 İşçisin Sen İşçi Kal 03-05-2018 18:12 FAO - Türkiye Ortaklık Programı Ulusal Tarım Ülkeleri Ankara'da Buluştu 26-04-2018 17:40 Mahallede Yangın Var 19-04-2018 19:06 Bir Dokun Bin Ah İşit 12-04-2018 16:01 Türk Polis Teşkilâtı 05-04-2018 18:47 Ege’nin Şifalı Otları Ve Toplumda Ot Kültürü 29-03-2018 17:17 18 MART 22-03-2018 16:52 ADA HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ 16-03-2018 10:10 Küresel Dünya Düzeninin Gıda Politikaları ve Tarım 08-03-2018 15:44 Bir Tarafta Can, Öte Tarafta Canan 01-03-2018 19:15 ACRO TURİZM NEDİR? 15-02-2018 19:53 I GİVE YOU MY HEART 08-02-2018 17:56 Adın Batsın ABD 01-02-2018 18:55
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA