DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Hasan DEMİRASLAN
Hasan DEMİRASLAN
Giriş Tarihi : 18-02-2021 21:44

“CAMBAZA BAK CAMBAZA” DEVRİ BİTSİN…

Herkese merhaba, bu hafta öyle süslü bir giriş yapamayacağım. Aslında bu hafta yazmayı düşündüğüm o kadar çok şey vardı ki anlatamam. Ama bu ülke de 13 tane şehidimiz varken, inanın bir şeyler yazmak içimden gelmiyor. Neden mi?

Şöyle bir hikâye ile anlatayım sizlere...

Vakti zamanında, halkı eğlendirmek ve güzel vakit geçirmelerini sağlamak için mahalle aralarında ya da semtin meşhur yerlerinde sirk gösterileri düzenlenirmiş. Bu sirk gösterilerinde de insanların ilgisini çeken bir sürü gösteri yapılırmış.

Bu sirk gösterilerini sadece halk değil hırsızlarda çok severmiş. Çünkü hırsızlar için bu gösteriler, kurdun puslu havayı sevdiği gibi avlanmak için en güzel ortamlarmış. Ahali cambazın yaptığı, hayret uyandıran gösterileri izleyip kendinden geçerken, hırsızlar da kendinden geçen ahalinin ceplerinde ne var ne yok soyup gidermiş. Ahali, ne olup bittiğini ise ancak cambaz ipten inince anlarmış. Ancak iş işten çoktan geçermiş.

Tabi işin ilginç tarafı cambaz ile hırsızlar ortak çalışırmış. Cambaz gösteride bir ipe çıkar, o esnada aşağıdan biri "cambaza bak cambaza" diye bağırıp dikkatleri oraya çeker, hırsızlarda o esnada vatandaşın parasını pulunu kaşla göz arasında çalar, esas hünerini sergilermiş.

Yani demem o ki suni gündemlerle cambaza bakarken, neler kaybettiğimize bir bakalım. Bakın 13 şehit, bugün 13 ocak söndü, 13 hanenin ciğerine ateş düştü. Son günlerde yaşanan sel ve fırtınalarla seralar mahvoldu, çiftçi perişan, pandemiyle birlikte ticaret bitme noktasın da demeyeceğim, BİTİK durumda. Ama hala suni gündemlerle ve yanlı yayınlarla algı oluşturulmakta.

Yapmayın, biz büyük bir milletiz. Her defasında kendi göbeğini kendi kesecek kadar da güçlüyüz. Yaşanan ne varsa yaşanmıştır. Kol kırılır, yen içinde kalır. Suni gündemlerle algı yaratmak yerine gelin, iktidarı muhalefeti ne yapılacaksa hep birlikte yapılsın. Terör illeti temizlensin, onlara çanak tutan içimizdeki hainler temizlensin, halkın sıkıntılarına kulak verilsin, ocaklar sönmesin, birlik olunsun, ama suni gündemlerle bu yaşananların üstü kapatılmasın, unutturulmasın.

Neyse velhasıl kelam geldik yine sona kalın sağlıcakla….

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA