DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Hasan Hüseyin AKGÜL
Hasan Hüseyin AKGÜL
Giriş Tarihi : 18-02-2021 21:43

VAZGEÇEMEM

Sevginin günü mü olur? Seviyorsan her gün sana en güzel gün. Her günün ışığı sana en güzel hediye. Sevgiye hiç zaman koymak olur mu, bu sevgiye yazık etmek olmaz mı? Sevgi; aşk, tutku, bağlılık, güven, mutluluk, demektir. Herkes kendinden bir şeyler bulur. Bazen korkularımız sevgimize zarar verir.  Lakin sonrasında sevgi hepsini tamir eder. İnsanı yaşatan sevgidir. Sevgisizlik insanı yok eder. Söylemekten de çekinmemek lazım. İnsan aç kalır, susuz kalır da sevgisiz kalamaz. Nereye gideceğini biliyorsan önünde hiçbir engel kalmaz. Sevgi yük getirmez aksine yük alır. Sevdiğine kötü söz söylersin, kendin daha çok üzülürsün. Sevgide acele etmek gerek, sevgiyi belli etmek gerek. Evet, sevgi bir hazine ama onu saklamamak gerek. Başkasının bilmediğini senin bilmen demek sevgi. Sevgi ölümsüzdür. Seven sevilen yok olur da bir gün, sevgileri hep yaşar.

Sevgi içinde karşılıksız duygular vardır. Gerçek sevgide yaptığın fedakârlıkları anlatan değil, sadece kendin bilen olursun. Yani yapıldığı bilinen değil, yapıldığı hâlde bilinmeyendir. Gerçek sevgide bedel düşünülmez, yoktur çünkü öylesine büyüktür ki saklanmaz, saklayamazsın.  Gün olur bir yürüyen bir merdivende tersine çıkarken bulursun kendini, gün olur bir korkuluk bulduğunda açarsın kollarını Titanik’in içinde bulursun kendini, gün olur uçarsın tarlaların üzerinden arabanla Süpermen olursun, gün olur dalgalanan bir bayrağın içinde bulursun kendini, vazgeçmemektir sevgi.

Bir destan varsa bir yerlerde, bakın mutlaka sevgi vardır içinde. Sevgi çeşidi çoktur. Ana, baba, evlat ve niceleri. O çokluk içinde sevgiye sevgili olmaktır önemli olan. Onun için iyi olacaksa kendin için acı verecek olanı yapmaktır sevgi. Birini sevip bir ömrü birlikte paylaşılmak istetir sevgi, bir de olmak isteyip de yanında olamadığın sevgi vardır. Olamadığın yerde kendini orada hissetmektir sevgi. Artan sevgiler vardır, gerçek sevgi. Bitti gibi gözükse de hiç bitmeyen, bir de tüm sevgileri bir tarafa bırakan sevgi vardır. Vatan sevgisidir bu, sevgilerin en yücesi. Vatan olmazsa ne ana ne yâr, hiçbir şeyi olmaz insanın. Onun için en büyük sevgi vatan sevgisidir; bir güne, bir ömre sığmaz sığdırılamaz. Can verilir bu sevgi için hiç düşünmeden, bu vatan için can verenlere selam olsun. “Dün gece derin bir uykuya daldım, çok güzel bir rüyayla sabah uyandım. Sen ise vatan derdindeymişsin MEHMET’İM, şehit olmuşsun, çok utandım “ bu cümleyi hatırladım ama yazanını bilemedim.  Ne güzel ifade etmiş duygularımızı, değil mi? 

Ne güzel söylemiş, değil mi, Cemal Kutay?  Bayrakları bayrak yapan, üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır, diye. Türk milleti olarak hepimizin canı feda ay yıldızlı bayrak uğruna. Bu konuda dünyanın şüphesi yok zaten. Bize elinde PKK bayrakları 2014’te terörün vekili olarak o zat diyenler bize, televizyonlardan bize seslenenler, bizi tehdit edenler, getirmeyin bizi oraya diyenler, buradayız dedik, gelemediniz,  “Unuttuysanız Kürşad adlı çeriyi, hatırlatırız yine o yağmur kokan geceyi “ dedik, yine deriz. Urla halkı, “terör bayrağı, bebek katilinin resmî simgesi olmayacak” dedi. Urla, olmadı da olmayacak da. Şimdi takkeniz, maskeniz düştü. O zaman bizim dün gördüklerimizi bugün yeni görenler, biz meydanlarda haykırırken, askere polise kimlik sorulurken seyirci kalanlar size sözüm,  gerekirse hepimiz vatan için gözümüzü kırpmadan canımızı veririz. Ama yeter artık, bir kahpe kurşuna ağlamasın analar, dul kalmasın asker polis yolu bekleyen kızlarımız, babasız büyümesin evlatlar. Yazıklar olsun PKK paçavralarını seçim meydanlarına taşıyanlara, yazıklar olsun bebek katilini önder görenlere, yazıklar olsun bunlara adam diye bakanlara, yazıklar olsun “kahrolsun PKK” diyemeyenlere, yazıklar olsun bunlardan siyasi olarak medet umanlara. Bu Millet çok hain gördü, hepsini torağa gömdü. Hepimiz bu vatanın evladıyız.  Bugün dirlik birlik günü, 13 vatan evladı neler yaşadı da şehadet şerbetini içti Gara’da, tüm şehitlerimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun. Sözüm sana Ankara, tüm siyasiler, haydi artık el ele verin kol kola girin de bitsin bu terör belası.

Benden eyerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin vermem, veremem, diyen Metehan’dan NE MUTLU TÜRK’ÜM diyen Mustafa Kemal Atatürk’e kadar vatanı bize emanet eden tüm sahiplerine diyorum ki, sözünüz bizim sözümüz dür.  Bu vatanın ha ekmeğini yemişiz ha uğruna kurşun. Vazgeçersek anamızdan emdiğimiz süt haram olsun.

Sevgiyle, sağlıkla kalın.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA