DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Hasan DEMİRASLAN
Hasan DEMİRASLAN
Giriş Tarihi : 23-01-2021 15:03

UĞUR’LAR OLSUN

Sevgili Uğur Mumcu, sevgili Üstat... Yine bak bir pazar sabahı, yine aynı gün, yine içimde bir acı...

Çocukluğumdan hatırladığım, herkesin içine acı düşüren vefatın. 24 Ocak 1993, koskoca 28 yıl, 28 sene. Hiç unutulmadın, hiç akıllardan çıkmadın. Ocak ayı, ne kadar sert, ne kadar soğuk olursa olsun, senin acın hep yaktı yürekleri. Her 24 Ocak, sevenlerinde iki damla gözyaşı oldu. Her 24 Ocak sabahı seni ananlar; “bak bu günleri anlattı” dedi. Sen sadece öngörünle değil, yaşadığın zamanı bile korkusuzca, tüm gerçekleriyle yazdın hep. “Doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar “ demiş ya atalar, bu öyle değil işte. Doğruları, gerçekleri söylemenin bedeli hiç bu kadar acı, bu kadar haince, bu kadar kalleşçe olmamıştı. Doğrular üzerine kimse böyle bir bedel ödememişti.

Bunları yazmak inan o kadar zor ki... Ama şunu bil, düşmanlarını sevindirmedik, seni örnek alan birçok "Uğur" oldu.

Bak şirin ilçemiz Urla’da güzel bir Pencere'miz var, çok değerli Göksel Kayseri abimin, gerçekleri Urla'mıza ulaştırmak için büyük emekler harcayarak oluşturduğu.

Mutlu Tuncer var, sen gibi korkusuz, cesur… Ondan öğrenecek çok şey var kendi adıma. Seni yakalayamadım ama O'na yetiştim.

Çılgın bir Çiğdem Adalı'mız var, diline ne gelirse söyleyen, herkesin anladığı dilden konuşan.

Yani anlayacağın halen korkusuzca hareket eden, bildiklerini olduğu gibi yazan, değerlerini kalemini satmayan, bıraktığın “DOĞRULUK” mirasına sahip çıkan, güzel insanlar var.

Ha, yine yok değil, makam mevkie, 3 kuruşa, kalemini yüreğini satan, yine var. Senin zamanında da vardı bunlar, her dönemde de olacak... Ama biz İzmir’imizde Hasan Tahsin’in ilk kurşunuyla, senin keskin kaleminle, yani anlayacağın yüreğimizle yazmaya devam edeceğiz.

Sana kıyan hainler, bizim Uğur'umuzu aldı, biz "Uğur"lar olacağız.

Sen rahat uyu, gözün arkada kalmasın. Kırık gözlüğün de keskin kalemin de emin ol ki yüreğiyle yazanların elinde...

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA