DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Mutlu TUNCER
Mutlu TUNCER
Giriş Tarihi : 09-07-2020 18:17

YALANCILARA SUÇ DUYURUSU

Urla Eski Belediye Başkanı Burak Oğuz; FETÖ Silahlı Terör Örgütüne üye olmaktan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı…

İlginçtir; FETÖcü Burak Oğuz, mahkemede kendisini savunmak yerine, belki de aldığı talimatlar gereği olayların ortaya çıkmasına neden olan haberleri yazanları karalamaya yöneldi…  Tam da FETÖ kumpaslarına benzer iftiralarla savunmasını süsledi ki; 1989 yılından bu yana ahlaksız FETO ile boğuşan bir gazeteci olarak, çok iyi bildiğim bir yöntemdi bu…

Çeşme’de Turizm tesis alanına devlet teşviki ve otel ruhsatı ile, göz göre göre rezidanslar yapıp satan, FETÖ’nün bir numaralı adamı Ahmet Küçükbay’a, polisin operasyon bilgilerini sızdırdığı savcıların iddianamelerinde yer alan… Etrafına, FETÖ ile yakın ilişkiler kurmuş sözde gazetecileri toplayan M.S isimli iş adamının da benzer bir kumpası ile “şantaj suçlusu” olarak iki yıl yargılanıp beraat etmiştik.  Bu davanın savcısı, MS’nin adamıydı… Davayı bizim ifademizi bile almadan açmaya kalkışmış, basına iddianamesini bizi karalamak için kendisi servis etmişti. Dava, başından sonuna kadar hukuk skandallarıyla doluydu.  Bir kere ne MS’yi, ne tanıklarını hayatım boyunca ne görmüş, ne de onlarla konuşmuştum! Bunları tek tek ispatladım. Beraat ettim ve şimdi bunlara iftira davası açmak için İstinaftan bir türlü dönmeyen mahkeme kararını bekliyorum.  Eninde sonunda mahkûm olacaklar! 

İşte bu kumpasçı iş adamı, Burak Oğuz seçildiği zaman iki adamını göndermiş, Burak Oğuz’a benimle çalışmaması yönünde talimatlar vermişti. Ancak zaten ben de başkan arkadaşın 23 Nisan’da makam koltuğuna türbanlı bir öğrenci oturtmak istemesi ve konuşmasına “Laikliği övücü” cümleler yazılmasını istememesi tavrından irite olmuştum. Enginar festivalinin ardından yollarımızı ayırmış, ancak seçim çalışmalarında kendisine, akabinde de Enginar Festivali’nde belediyeye verdiğimiz hizmetlerin bedelini alamamıştık…

İşte bu alacaklar yüzünden Burak Oğuz tehdit edildiğini, aynı iş adamı MS gibi kendisine şantaj yapıldığını söyleyip durdu… Halbuki, İl Başkanı Deniz Yücel’in de belirttiği gibi, ben kendisine alacak davası açmıştım! Yani işimi mahkemede görmek için girişim yapmıştım.  Sonra mahkemelik olunmasın diye araya aracılar sokup, alacağımın 3'te birini ödedi.  İmzaladığı kâğıtta ise “Seçim çalışmalarındaki alacağı nedeniyle ödeme yaptım” diye yazıp imzaladı…  Ve sonra aldığı talimat gereği, iftira attı…  Oysa mahkemenin konusu benim alacaklarım değil, Burak Oğuz’un FETÖ üyeliği idi…

İlginçtir; son duruşmalar yapılırken, daha önceleri “Bu adamı kim aday yaptı?” diye soran bazı “tipler” bazı çevrelerin “Burak Oğuz beraat edecek, geliyor, görevine başlıyor” gazıyla şişip, ağız değiştiriverdiler. Utanmasalar neredeyse Burak Oğuz’un bizim tarafımızdan iftiraya uğradığını söyleyecek kıvama geldiler.

İçlerinde mahkemelere gidip yalancı şahitlik yapanlar bile oldu…  Bir yalancı şahit, Burak Oğuz’un seçim öncesi faaliyetlerinde çalışmış, emeğinin karşılığında Urit’e asgari ücretle işe alınmış ancak, Burak Oğuz’un tutuklanmasının ardından, kaymakamın vekaleten göreve başlaması ile rahatı kaçarak istifa edip ayrılmıştı…

Bildiği çok az şeyi de benim öğrettiğim bu kişi, terör mahkemesinde Burak Oğuz’un bana borçlu olmadığını, herkesin gönüllü çalıştığı, iddia etti.  Tabii çocuk, Burak Oğuz’un imzaladığı kâğıtta borçlu olduğunu kabul ettiğini bilmediğinden, verilen talimatlara uydu.  Burak Oğuz’un evinden çıkmayan Raşit adlı kişinin beklentisi eski başkanın makamına dönmesiydi.  Bir dönseydi, belediyede ne havası olacaktı!

Burak Oğuz, Raşit İnan ve bazı kişiler hakkında suç duyurumuzu hazırladık, savcılığa veriyoruz. Umarız Cumhuriyet Savcıları da mahkemeyi yanıltmaya, terör ilişkilerinin ortaya çıkmasına ön ayak olan gazetecileri karalamaya kalkışarak, bizce terör örgütüne yardım edenlere gerekli işlemleri yapacaklardır.

Benim için “Hiç” kadar önemi olmayan bu konuları yazmamın nedeni kamuoyunun aydınlanmasıdır. Zaten yakında televizyon programı yaparak geniş geniş her ayrıntıyı komedi tadında anlatacağız.

Ancak size birkaç ayrıntı daha vermek istiyorum:  

Burak Oğuz’un FETÖCÜ olduğunu ortaya koyan bir mahkeme kararı var! Mahkeme kararında Cumhuriyet Savcılarının topladığı deliller var…   Benim kişisel olarak üzüldüğüm, bu durumu erken fark edememiş olmamdır.  Tesellim ise; fark eder etmez, gereğini yapmış olmamdır…

Peki CHP hatasının farkına varabildi mi?

Hayır!

Çünkü CHP, hala daha olayları çözebilmiş değil… Ya da çözdü, kulağının üzerine yatıyor!

Gelin 2011’e, yani 9 yıl öncesine dönelim… Dönemin CHP Konak İlçe Başkanı Aytekin Tunus, meğerse Burak Oğuz’un FETÖ örgütü üyesi olduğunu Genel Merkez’e bildirmiş.  Bunu ne zaman anlatıyor? Burak Oğuz’un derdest edilip tutuklanmasının ardından, TV 35’te anlatıyor!

Yani CHP bu arkadaşın FETÖcü olduğunu 9 yıl öncesinden biliyormuş!

Adayların belirlendiği Parti Meclisi toplantısında sıra Urla’ya geldiğinde İzmir Milletvekili ve PM üyesi Mehmet Ali Çelebi, yine konuyu gündeme getirmiş ve aday adayı Burak Oğuz’un FETÖcü olduğunun sıkça dillendirildiğini anlatmış ve endişelerini dile getirmiş… Ancak buna rağmen Burak Oğuz ismi onaylanmış. Yani, bilinmeden, kazara yapılmış bir şey yok… Anlaşılıyor ki; FETÖcü Burak Oğuz, istenilerek aday yapılmış. 

Şimdi soru şu;

CHP’de partiyi muhalefette tutmayı görev edinmiş, paralel bir yapılanma mı var?

Bence evet… Ağacın kurdu içinde olur sözü tam buraya göre…

Hafızalarınızı tazeleyin… Saraya bir CHP’linin gittiğini ortaya atarak, partiyi karıştıran yine bir CHP’liydi…  Örnekleri çoğaltmak mümkün ama, uzatmayacağım.

Burak Oğuz’u, CHP’nin kalesi diye bilinen Urla’ya aday yapmak bu paralel CHP yapısının oyunudur.  Hakkında bu kadar iddia bulunan, FETÖCÜ olduğu, parti içinde dilden dile dolaşan bu şahsın, eninde sonunda duvara toslayacağı bilindiği halde hangi ince hesapla aday gösterilmiştir? 

Bu soruların cevaplarını CHP, tartışmalı ve bu kurultayda neticeye bağlamalıdır.

CHP içinde, paralel bir yapı vardır. Kimi CHP’lilerin “Çete” ismini taktığı bu yapılanma içinde ne yazık ki; FETÖ  ile dirsek temasında olanlar da vardır.  

Burak Oğuz son duruşmalarda, olayları yalancı şahitlerle kişisel husumet kulvarına çekmeye çalmışsa da konunun aslı ortadadır. 9 yıl öncesinden de CHP bu arkadaşın FETÖCü olduğunu biliyormuş.

Ve Burak Oğuz’un tutuklandığı gece başlayıp, birkaç gün süren meclis üyelerinin “Kim başkan olacak?” kavgası gösteriyor ki; CHP meclis üyeleri de Oğuz’un geri dönmeyeceği kanaatinde. Zaten bir B planı, Burak Oğuz görevdeyken konuşulmaya başlanmıştı… Urla sokakları, çok tecrübeli bir meclis üyesinin başkan yapılabileceğini tahmin ediyordu. Ancak işlerin bu kadar çabuk olacağını ve Burak Oğuz’un terörden yargılanarak görevden alınacağı pek hesaba katılmamıştı…  Beklentiler farklı idi.

Deneyimli siyasetçileri kumpasla, partiden uzaklaştıran İl yönetimi, eğer aklını kullanıp, terör örgütü üyesi olmaktan ifadeye çağrılan Burak Oğuz’un istifasını alsaydı, bugün Urla’da kayyım değil, belediye meclisinden biri seçilir, halkın iradesi tecelli ederdi. Urlalı şimdi soruyor; “Benim Oyum ne oldu?” Hadi cevap verin bakalım…

Ayrıca dün FETÖcü Burak Oğuz yanında üç-dört kişiyle Urla içinde dolaşmaya başlamış…  “Demokrasi kazanacak” diyormuş…  Ne alaka kardeşim? Bu durumun demokrasi ile ne ilgisi var?

6 yıl ceza almışsın, “demokrasi kazanacak” diyorsun…

Ama hakkındaki hiçbir suçlamaya “Ben FETÖcü değilim” diye cevap veremedin. Hakkında yazılan hiçbir iddiaya cevap veremedin.  Sokaklara çıkarak demokrasi söylemleri yapıp, yargıyı eleştireceğine bence itirazlarının sonucunu bekle… Demokrasi kazanır, adalet kazanır, Urla kazanır ama; FETÖ ve FETÖcüler kazanamaz…  Bunu bilesin!

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3469
 • 2Trabzonspor3465
 • 3Beşiktaş3462
 • 4Sivasspor3460
 • 5Alanyaspor3457
 • 6Galatasaray3456
 • 7Fenerbahçe3453
 • 8Gaziantep FK3446
 • 9Antalyaspor3445
 • 10Kasımpaşa3443
 • 11Göztepe3442
 • 12Gençlerbirliği3436
 • 13Konyaspor3436
 • 14Denizlispor3435
 • 15Çaykur Rizespor3435
 • 16Yeni Malatyaspor3432
 • 17Kayserispor3432
 • 18MKE Ankaragücü3432
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA