DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Aliye BOZKURT
Aliye BOZKURT
Giriş Tarihi : 10-10-2019 17:21

BÖLGEDEKİ SON GELİŞMELER

 

Ortadoğu tarihten bu yana en tehlikeli bataklıklardan biridir.

Haberlerde dikkatinizi çekti mi bilmem ama Irak içinde yapılan protesto gösterileri ve oradaki karmaşık muammalı durumların arkasında kimin parmağı olabilir?. Malum bütün hain projeleri uygulayanların işi diyeceksiniz, bu da doğru tespit.

Irak içinde başlayan gösteriler karanlık ellerin devreye girmesiyle başka yönlere döndürüldü kısaca hatırlarsak, Irak Başbakanı Abdülmehdi, Trump’ın Irak’ta yeni üsler kurma ve asker sayısını arttırma teklifini reddetti, ardından Çin’e gidip temaslarda bulundu, S-400 alacaklarını duyurdu. Irak ve Suriye arasındaki sınır kapısı açıldı, Yemenli Husi’ler 3 tümen Suudi askerini esir aldı. Eh bu kadar şeyin arkasından karanlık eller devreye girip Irak’ı karıştırmak, iç savaşa sürüklemek istemez mi? 48 kişinin hayatını kaybettiği gösterilerde” İran defol” naralarının atılmaya başladığını, bu kadar ipucundan da olayların nereye gittiğini anlamak o kadarda zor değil ki, amaç önce iç kargaşa çıkarıp Irak ve İran savaşa girsin diye ne lazımsa yapmak hep bu karanlık ellerin işi, her ülkede benzer senaryoları uyguluyorlar. 

Irak karıştırılıyor, ABD-MOSSAD-M16 ve diğer bütün istihbarat örgütlerinin plânları ve Suudi Arab. başta, körfez ülkelerinin maddi destekleri ile bölgede at oynatan, asıl hedefinin ise İran olduğu bilinen ABD parmağı olması muhtemel bu ayaklanmalardaki ana hedefleri belli, İran’a saldırmak için zemin, zira İran bu gözü dönmüş bütün emperyalistlerin oyunlarının önünde gördükleri engel durumunda.

Suriye, Irak, Yemen ve Lübnan’da Hizbullah’a hep destek veren İran, ABD ve İsrail’in bölgesel plânlarını bozuyor o yüzden 1. Hedef noktaları durumunda. İran, Irak’taki Şiilere destek vererek İşid’in yenilmesini sağlamıştı, İran saldırılacak yeni hedefleri ya, bu da önceden Irak’ı karıştırmakla olacağı için de oralardaki kurguladıkları hainlikleri, iç savaş çıkarma oyunlarını uyguluyorlar.

Irak dönemini hatırlayın, Saddam’ı astı, kuzeyde yarı bağımsız Kürt bölgesel yönetimini oluşturdu,(aslında kendi uydusu bir yönetim bu)Başta Suudi Arabistan ve körfez ülkelerinin maddi katkıları ve finansmanları ile CIA-MOSSAD-M16 vs istihbarat örgütü planlarıyla da 2014 yılında Musul ve Irak’ın yarısı işgal edildi İran’ın o dönemlerdeki verdiği desteklerle Irak’ta İşid yenildi, Suriye’de beli kırıldı bu yüzden de İran ana hedeflerindedir.

Emperyalist vampirlerin her daim B planı vardır nitekim de yaptıkları ortada, Fırat’ın doğusu YPG-PYD ye verilerek onlara her türlü silah, mühimmat, lojistik desteklerle orada konuşlandırılmaları, düzenli bir ordu olmaları sağlandı bunun için eğitimleri bile verildi orada illegal bir yapı oluşturularak kendilerine bağımlı her dediklerini sorgulamadan yaptırtacakları bir oluşumu dünyanın gözüne parmak sokarcasına, arsızca terör özerk bölgesini utanmadan yaptılar.

ABD tezgâhları biter mi tabii ki bitmez, Irak ve Suriye parçalanmalı, iç savaşa sürüklenmeli ki İran’a saldırıp oralarda istediklerini yapabilsinler bölgedeki amaçlarına ulaşsınlar hedefleri bu ve bunun için de Irak’ta her türlü kargaşaları uygulamaktan çekinmiyorlar. Yani işin arkasındakinin kimler olduğu açıkça bellidir…

Emperyalizmin dizayn ettiği ve hız kesmeden uyguladığı amaçladıkları BOP plânı ile sinsice asıl (Siyonist) hedeflerine doğru ilerliyorlar.

Daha öncede yazmıştım, BOP'un temel Kavramı olarak belirlenen Creative Anarchi (yaratıcı anarşi) adıyla başlatılan bu hain planlar hiç ara vermeden yürütülüyor, projedeki adını alan bu kavramda yapılmak istenende, "göz koydukları ülkelerdeki farklı güçleri sürekli birbirleri ile çatıştırarak kendi arzuladıkları hain amaçlarını gerçekleştirmek “üzerine kurgulanmış olan stratejileridir, yöntemleri de hep budur...

El Kaide örgütünü, Daeş ya da İşid'i, Asala'nın devamı olan PKK yı, YPG ve her ne karın ağrısı hain örgüt varsa hepsini önce kurdurtarak, ardından her türlü besleyip, eğiterek, silahlandırarak kendi hain amaçları doğrultusunda göz koydukları ülkelere musallat edenler kimlerdir acaba?..

Sınırlarımızın dibindeler ve emperyalizm bölgeyi yeniden dizayn ediyor, hız kesmiyorlar.

Hatırlarsanız, İŞİD'e karşı yürütülen doğal kararlılık operasyonunun sözcüsü olan Albay John Dorrian Ülkemizin Karaçok dağına düzenlediği ve PKK ya dönük olan operasyonun koordinatlarını" bir saatten az bir sürede bildirdiğini, bunun yeterli bir süre olmadığını biliyoruz ama orada bizim ortak müttefikimiz olan güçlerimiz var" diyerek açıklama yaparak söylemişti (kaynak, The Washington post) ve ardından yine, Binbaşı Adrian J.T.Rankivan Gallovay ise; konuyla ilgili olarak" yapılan bu harekât oradaki (YPG PYD)  müttefiklerimizin ölümüne yol açtı" demişti, Rusya ise akabinde olaya tepki göstererek yapılan harekâtı kınamıştı bu açıklamalardan cesaretlenen YPG PYD arsızı ise kendilerine karşı havadan da koruma talep etmişti... Günümüzde havadan a karadan da korunuyorlar zaten o hainler

Yani anlayacağınız işlerine geldiği zaman ABD' si Rusya'sı bir olup ağız birliği ile hareket edebiliyorlar, o müttefikimiz dedikler terörist şerefsizler güruhunun yıllardır ülkemizde haince yaptığı ve hala da yapmakta olduğu saldırılarında, o kadar vatan evlâdımız şehit edilirken hiç gıkları bile çıkmadı ,zira perde arkasında zaten kendileri var.

Aslında Ortadoğu bölgesinde yıllardır iki büyük güç, ABD ve Rusya arasındaki gövde gösterisi var, Bölgedeki oluşturmayı hedefledikleri yeniden dizayn edip düzenleme projeleri hep var(BOP)bu bağlamda da, ABD ve onun etrafındaki AB-İsrail, İngiltere ve diğer devletlerin Irak üzerinde, Musul’da, Suriye’nin doğusunda amaçladıkları Ermeni, Asuri, Keldani, Yezidi vs. gibi unsurlara kendilerine bağımlı özerklik yapılar, topraklar verilmesi, olan tepelerinin orada Dürzilere özerklik verilmesi gibi, aslında İsrail güdümündeki olacak bu küçük, bağımlı özerk yapıları oluşturmakla asıl ana hedeflerine doğru ilerliyorlar.

Irak üzerinden de ABD ve Irak Kürdistan Bölgesel yönetimi(IKBY)arasındaki askeri protokol anlaşması imzalamışlardı o dönemde, başkent Erbil’e gelen ABD savunma Bakanı Elissa Slotkin ve beraberindeki heyetin orada askeri bir anlaşma yapıp, bunun bir siyasi ayağının da olduğunu açıkladıklarını sizlere evvelki yazılarımda hep anlatmıştım, ABD nin de ırak üzerindeki Barzani ile küçük özerk ama kendi güdümünde olacak yapıları oluşturmanın peşinde olduğunu da aktarmıştım, bölgeyi kendilerine göre dizayn ettiklerini, o doğrultudaki hainliklerini biliyoruz.(yayınladıkları haritaları bile var)

Fırat ve Dicle nehrinin bulunduğu yerler İsrailliler(Yahudiler) tarafından "Vaadedilmiş Topraklar"(Tevrat’ta Arzı-Mev-ut) olarak kabul ediliyor ve bu topraklara hakim olmayı hedefleyen amaçlarına dönük bütün entrikalarda da perde arkasında olduklarıdır, Yahudilerin para baronlarının dünyaya yön veren Yahudi sermayesi ile diğerlerinin iplerini elinde oynatıp gidişata yön vermektedir.

Bizim ülkemiz ise en riskli konumdadır, bütün Emperyalist hainlerin odak noktası olarak hedefindedir diyebiliriz.

İsrail’in Arz-ı Mev-ut(vaat edilmiş topraklar) adı ile yapmayı plânladığı "büyük İsrail" hayaline göre de bölge dizayn ediliyor.

Aslında ABD' nin ipleri de Siyonizm ve Yahudi ağırlıklı sermayenin elindedir.

Bildiğimiz üzere 2020 yılı Sevr anlaşmasının 100.yılıdır, bir önceki yüzyılda İngilizler Yahudilere devlet olma hakkını verdi(o dönemde bölgeyi İngilizler ve Fransızlar şekillendirmişlerdi)şimdi bu ülkeler "Kürtlere devlet olma" hakkı verelim diyorlar, yabancı basın ajanslarını takip edenler bunun sıkça dile getirildiğini, gündemden hiç düşürülmediğini duymuşlardır. Aslında bu, “kripto ermeni Kürt oluşumundaki bir devlet görünümü altındaki büyük İsrail projesi denebilecek bir oluşumdur" diyen stratejik uzmanların görüşleri de bu yöndedir.

Irak ve Suriye’den milyonlarca göç niye yapılıyor diye düşünecek olursak, Irak ve Suriye’deki etnik yapılanmalarda nüfus planlamaları yapılıyor ve ülkemizin sınır boylarında da bu yapılar güçlendirilerek ülkemiz için adeta tehdit oluşturuyorlar, Adana-Hatay hattı da bu anlamda çok önemli bir konumdadır "göçlerle oluşturulması hedeflenen etnik nüfus hareketleri bu anlamda çok iyi gözlemlenmelidir" diyen strateji uzmanlarına göre bizim sınırlarımız içinde de bu düzenlemeleri yapabilecekleri belirtiliyor. Göç hareketlerinin gidişatı bu durumda çok iyi takip edilmelidir denebilir.

Irak’taki Türkmenlerin yaşadıkları bölgede bu oyunla nüfus hareketlerini yaparak Türkmenleri ve onların yoğun yaşadıkları tüm bölgelerde onları azınlık durumuna düşürmediler mi.

Bizim ülkemizde yarattıkları bu kan denizinin hemen orta yerinde bulunuyor, sınırlarımızı, devamlı getirilen ve dibimizde oluşturulan(YPG-PYD bölgesi gibi) tehlikeli göç hareketlerinin haince amaçları var, ona bağlı olarak güney bölgemizdeki, sınır boylarımızda oluşturdukları bu riskli etnik yapılarla ileride neler yapılmak istendiği çok iyi gözlemlenmelidir, gereken tedbirler alınmalıdır.

Nitekim Trump, ülkemizin yapacağı harekâta destek vermeyeceğini, yer almayacağını belirterek açıkladı, o bölgede YPG_PYD SDG ve onların elinde tuttuğu 70 bin İŞİD mensubunu askerimizin üstüne salıp kendi karşıdan izleyecek, öte yandan Rus ve İran yetkilileri de o bölgeye askeri bir operasyon yapmamıza karşı olacaklarını açıkladılar, bu durumda ordumuzu o bataklığa sürmemizin riskleri ve sonuçları ne olacaktır.

Ortadoğu tarihten günümüze en tehlikeli bataklıklardan biridir, bunun hiç unutulmaması gerekiyor.   

2020 yılında ABD başkanlık seçimleri var, bu tarihten önce çekileceğini açıklaması da manidar zira Orta doğuda haritaları çizen İngiltere ve Fransa bölgeye askerlerini gönderip koruyacaklarını açıklıyor, ABD orada özel şirketlere bağlı 5 bin kadar paralı askerini bırakarak çekileceğini belirtiyor. Düzenli orduların bulaşmak istemediği her türlü kirli işleri yapan bu paralı askerler zaten o bölgede yıllardır var, buralardaki YPG-PYD-SDG silahlı eğitimler verip koruyorlar, bölgeyi karıştıracak her türlü pislik işlere kendi hesaplarına göre yönlendiriyorlar, Pentagonu ayrı hepsi ayrı telde açıklamaları ile kafaları karıştırma amacıyla hareket ediyorlar, kaldıkları yerden devam ediyorlar… Oradaki durumumuzun ne olacağı ise belirsizliğini koruyor, bilinen tek şey ülkemiz için tehlikenin çok büyük olduğudur.


NELER SÖYLENDİ?
@
Leoneurdy 5 ay önce
Amoxicillin Make A Full Dose https://abuycialisb.com/# - Cialis Amoxicillin Clavulanic Acid Cmax Cialis Levitra. Brand Name Bayer.. 20 Mg.
Leoneurdy 5 ay önce
Zithromax Indications https://apcialisle.com/# - Cialis Cheapest Price On Cialis 20 Cialis Acheter Cialis Moins Cher France
Leoneurdy 6 ay önce
Pharmacies Offer Free Amoxicillin http://cialibuy.com/# - buy cialis online no prescription Coutu cialis no prescription Buying Viagra In New York
Aliye BOZKURT

Aliye BOZKURT

DİĞER YAZILARI Giderek Önem Kazanan Değerler 17-09-2020 18:09 Akdeniz’de Sular Fokurduyor 08-09-2020 17:53 Virüs Vakaları Artışa Geçti 27-08-2020 20:04 Akdeniz’de Satranç Oyunu 20-08-2020 20:48 KARANLIK ELLER DURMADAN KAN DÖKÜYOR 13-08-2020 18:49 Süper Lig’de Artık Küme Düşme Yok 06-08-2020 20:50 BİNDE İKİ BUÇUK 29-07-2020 15:52 Kana Doymayan Emperyalizm 23-07-2020 17:13 Sivrisineklerin Dansı 16-07-2020 22:10 SOSYAL MEDYA HAYATIN İÇİNDE 09-07-2020 18:19 Salgında Risk Artıyor 04-07-2020 13:08 Bakanlık Pestisit İçeren Tarım İlaçlarını Yasakladı 02-07-2020 17:13 Borcun Geri Ödemesi Düşünülmeli 18-06-2020 17:22 SALGINDA AZAMİ DİKKAT ŞART 11-06-2020 22:58 Yaşlılara Hapis Hayatı Devam 30-05-2020 13:47 BAYRAMDA 81 İLDE KISITLAMA VAR 21-05-2020 16:45 Oynatmaya Az Kaldı Doktorum Nerde? 07-05-2020 21:35 Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmaz 29-04-2020 23:20 Dünyaya Diz Çöktüren Virüs 16-04-2020 13:14 DÜNYADAKİ BÜTÜN ÜLKELER KISKAÇTA 01-04-2020 17:06 Dünyada Ölüm Fırtınası Sürüyor 24-03-2020 17:15 Çeşmealtı Karakolu Kaldırılmasın 20-03-2020 00:21 BİRLİK OLMA ZAMANI 12-03-2020 19:33 Su Uyur Düşman Uyumaz 05-03-2020 22:21 Sokak Enflasyonu Farklı 27-02-2020 19:51 Bölge Cadı Kazanı Gibi Kaynıyor 20-02-2020 20:54 Aşk Dediğin Lâftır Derler 13-02-2020 17:49 Çin Malı 06-02-2020 16:26 Deprem Gerçeği 30-01-2020 20:06 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz 23-01-2020 17:56 BÖLGEDE CİDDİ GERİLİMLER YAŞANACAK 09-01-2020 17:31 Asgari Yaşamlar 02-01-2020 20:00 Yeni Bir Göç Dalgası İstenmiyor 28-12-2019 02:13 Başı Dumanlı Dağlar 28-12-2019 02:04 Zirveden Ne Çıktı? 12-12-2019 16:21 Boş Umutlarla Beklemektir Yaşamak 05-12-2019 20:45 Üç Yeni Vergi Daha Geldi 28-11-2019 20:59 Zorlaşan Hayatlar 21-11-2019 17:13 Ispanağın Başına Gelenler 14-11-2019 17:17 Kendi Tarihleri Katliamlarla Dolu 08-11-2019 19:44 Gerçekler Farklı Olabilir 31-10-2019 18:55 Yeni Hain Plânlara Hazırlıklı Olmalı 24-10-2019 20:10 İyi Tarafından Bakılacak Olursa 18-10-2019 10:48 BÖLGEDEKİ SON GELİŞMELER 10-10-2019 17:21 Depreme Hazırlıklı mıyız? 03-10-2019 19:10 Aldı Başını Gidiyor 26-09-2019 17:16 Bir Çözümü Olmalı 19-09-2019 20:50 Yeni bir göç dalgası önlenmeli 13-09-2019 10:16 İzmir içinde sen varsan güzel 05-09-2019 18:45 Bir Hata, Bin Belâ Demektir 28-08-2019 15:40 Ülkemizin Ciğerleri Yanıyor 22-08-2019 18:01 Ne Kadar Güvenli 15-08-2019 17:50 Vahşi Kapitalizm Ve Katledilen Doğa 08-08-2019 18:07 Ayıkla Pirincin Taşını 01-08-2019 17:06 Tarım ve Bakış Açısı 25-07-2019 18:03 Şans Akıllı Davrananın Yardımcısıdır (Euripides) 18-07-2019 19:37 AZ YETMEZ ÇOK ARTMAZ ZAMANLAR 11-07-2019 17:19 Gerçek Yüzleri 04-07-2019 19:38 Kalıcı Çözümler Şart 27-06-2019 14:59 Ülkemizin İçindeki Durum 20-06-2019 15:20 Trafikte Azami Dikkat Şart 13-06-2019 18:54 Hayat Bayram Olsa 06-06-2019 18:08 BAYRAMLARIMIZ 30-05-2019 18:12 İstanbul Ah İstanbul 23-05-2019 16:39 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü 16-05-2019 19:03 Anne Sevgisi Bir Güne Sığmaz 09-05-2019 20:04 Emeğin Değeri Biliniyor mu? 02-05-2019 14:37 Günlük Hayata Dair 25-04-2019 17:20 Önce Kendilerini Sorgulasınlar!.. 18-04-2019 19:54 Adaletin Gözü Kör Olsun 11-04-2019 20:17 Zamlar Gelmeye Başladı 04-04-2019 15:13 Ortadoğu’nun Kaderi 27-03-2019 22:29 Kana Doymayan Yaratıklar 21-03-2019 17:00 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜ 14-03-2019 22:57 Düşün Düşün… 07-03-2019 21:20 TOPLUMDA ANA GÜNDEM GEÇİM 28-02-2019 15:32 Seçimlerden Sonra Devam Edecek mi? 21-02-2019 21:43 TARIMSAL DESTEKLER ÖNEMLİ 14-02-2019 18:44 Çevre Bakanlığı Yeni Düzenleme Yapıyor 07-02-2019 21:35 Milli Tarım Modeli Şart!.. 31-01-2019 20:40 ÖZGÜR BASIN 24-01-2019 17:56 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) 17-01-2019 17:30 Emperyalist Vampirler 10-01-2019 18:10 Yeni Yıl Zamlarla Geldi 03-01-2019 16:11 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU 27-12-2018 17:22 Utanmaz Müttefikler 20-12-2018 18:20 Seçimleri Stres Ortamına Çevirmemeli 13-12-2018 19:29 G-20 Zirvesi 06-12-2018 18:14 Ekonomik Gidişat ve Zorlaşan Hayat 29-11-2018 19:06 ZEYTİN ZAMANI 15-11-2018 16:43 İnsan Yaşamında Suyun ve Doğal Gıdaların Önemi 01-11-2018 22:03 Papaz Kaçtı 18-10-2018 19:43 Ekonomideki Tedbirler 11-10-2018 20:39 Ahi-Evran’dan Günümüze Esnaflık 21-09-2018 10:36 Kurtuluş Günü Kutlamalarımız ve İzmir 14-09-2018 05:14 DEMOGRAFİK BİR GÖÇ MÜ HEDEFLENİYOR? 06-09-2018 20:15 30 Ağustos Zafer Bayramı 30-08-2018 16:59 Aklıselim Davranmakta Fayda Var 09-08-2018 21:20 Yaşamak Paraya Endeksli Hale Geldi 02-08-2018 19:47 EKONOMİ YÖNETİMİNİN ROTASI 26-07-2018 22:28 Şimdi S-400 Füzeler 19-07-2018 20:12 Yeni Kabine Belli Oldu 12-07-2018 17:08 ENFLASYON CANAVARI UYANDI 05-07-2018 19:32 Hele Dur Biyo Bakem Ne Olcek? 28-06-2018 18:47 Suriyeliler Seçimlerde Oy Kullanacakmış 21-06-2018 19:10 BAYRAM İKRAMİYESİ İLÂÇ GİBİ GELDİ 14-06-2018 18:41 Emperyalizmin Sinsi Plânları Bitmez 07-06-2018 15:23 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 31-05-2018 19:09 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 24-05-2018 19:58 19 Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik Ateşidir 17-05-2018 18:56 ANNELER KUTSALIMIZDIR 10-05-2018 18:59 İşçisin Sen İşçi Kal 03-05-2018 18:12 FAO - Türkiye Ortaklık Programı Ulusal Tarım Ülkeleri Ankara'da Buluştu 26-04-2018 17:40 Mahallede Yangın Var 19-04-2018 19:06 Bir Dokun Bin Ah İşit 12-04-2018 16:01 Türk Polis Teşkilâtı 05-04-2018 18:47 Ege’nin Şifalı Otları Ve Toplumda Ot Kültürü 29-03-2018 17:17 18 MART 22-03-2018 16:52 ADA HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ 16-03-2018 10:10 Küresel Dünya Düzeninin Gıda Politikaları ve Tarım 08-03-2018 15:44 Bir Tarafta Can, Öte Tarafta Canan 01-03-2018 19:15 ACRO TURİZM NEDİR? 15-02-2018 19:53 I GİVE YOU MY HEART 08-02-2018 17:56 Adın Batsın ABD 01-02-2018 18:55
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Alanyaspor26
 • 2Göztepe24
 • 3Beşiktaş24
 • 4Antalyaspor24
 • 5Fatih Karagümrük13
 • 6Galatasaray13
 • 7Hatayspor13
 • 8BB Erzurumspor13
 • 9Fenerbahçe13
 • 10Kayserispor23
 • 11Konyaspor11
 • 12Trabzonspor21
 • 13Gençlerbirliği21
 • 14Yeni Malatyaspor21
 • 15Denizlispor21
 • 16Çaykur Rizespor10
 • 17MKE Ankaragücü10
 • 18Kasımpaşa10
 • 19Gaziantep FK10
 • 20Başakşehir FK10
 • 21Sivasspor10
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA