DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert
Aliye BOZKURT
Aliye BOZKURT
Giriş Tarihi : 01-02-2018 18:55

Adın Batsın ABD

ABD nin sınırlarımızın hemen bitişiğinde 30 bin kişilik YPG ordusu kurmayı açıklamasının ardından gidişat gösteriyor ki Suriye’den sonra Türkiye hedefleniyor.

Afrin bölgesi deyip duruyoruz da aslında tüm güney sınırlarımızın dibine yerleştirilen terör odaklarından devşirilmiş YPG ve diğer güçlerden oluşan bu ordu dedikleri hainler ve işbirlikçilerden oluşturulmuş güçlerle ABD nin aslında neyi hedeflediğini açıkça göstermektedir.

Zaten İdlib ve çevresindeki kentlerde konuşlandırılan ve hazır bekletilmekte olan El-Nusra ve bu doğrultudaki bu güçlerin ağır silahlarla donatıldığını ve sayılarının 100 binleri bulmaktadır

Yine o bölgedeki ABD destekli YPG ve Demokratik Suriye Güçleri denen (DSG) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO)adıyla ve diğer müttefikleri de var bunların hepsi de Suriye devletine (Esad) karşı silahlı savaş içindeler.

Gele gele bizim sınırlarımızın dibine gelerek konuşlanmadılar mı?

Asıl sorun Afrin bölgesi gibi görünüyorsa da o aslında büyük resmin küçük bir parçasıdır, zira sınırlarımızın boyunca oluşturulan Amerikan destekli Kürt koridorunun Akdeniz’e çıkışının sonuna yaklaşılmış anlamındadır ve ayrıca Afrin, Hatay-Reyhanlı ilimizin de hemen alt kısmındadır ve orada konuşlanmış durumda Rus askerleri de vardır,  en önemlisi de Suriye ve Türkiye sınırının 500 km.lik kısmının kontrolünü elinde tutan ABD dir ve orası da İncirlik Hava Üssü’nün tam karşısındadır. Asıl hainliklerinin odaklandığı merkezi ise İncirlik'tir diyebiliriz.

Aslında ABD orada oluşturduğu Kürt koridorunda, Kürtleri kendi hain amaçları doğrultusunda kullanmaktadır ve kullanıp, işini bitirdikten ve istediği hedefe vardıktan sonra da, kelimenin tam anlamıyla  "hepsini kullanıp" çöpe  atacaktır, ABD, Mahabad'ta, İran'da, Irak'ta Kürtlere hep ihanet etmedi mi, şimdi bizim ülkemizdeki Kürtlerin üzerinden yaptığı hain plânlarını yürütüyor ve onları gene kendi hain amaçları için piyon olarak kullanıyor.

İhanet çemberinin aslında hedefi bizim ülkemizdir, bunu hep yazdım ve yineliyorum ki maalesef ülkemiz hainlerin odağındadır diyebilirim.

Amerika her zaman şöyle der; "Bizim stratejimiz şudur, biz (ABD) başka ülkelerdeki hainleri parlatır, yüceltir ve onları kahraman gibi gösteririz aslında kendi amaçlarımız için de hizmet ettiririz, kendi ülkemizdeki hainleri ise asarız" demektedirler. Artık bundan daha açık nasıl anlatılır ABD nin politikaları…

Bir yanda Amerika, bir yanda Rusya biryanda PKK ve YPG den devşirilmiş ABD nin, teröristleri toplanarak ağır silahlarla donatıp eğittiği ve oradaki oluşturulan (hain amaçlı) orduları.

Hayatın cilvesi mi diyeyim ne diyeyim yerden yere vurduğumuz Esad'la maalesef aynı saflarda kaldık ve ne hikmetse onlarla ittifak yapacak duruma düşmüş gibiyiz de yapar mıyız bilinmez.

Fırat Kalkanı ve diğer operasyonlarımızla o bölgeyi DAEŞ'ten temizledik ama ne oldu oralara ABD getirip YPG ve diğer devşirilmiş terör örgütlerinden oluşturulan birlikleri yerleştirdi. Yetmedi bir de üstüne ağır silâhlarla ve mühimmatlarla donatarak bir de askeri eğitimlerini verdirerek 30 bin kişilik ordu oluşturmadı mı? Zaten ABD de, Rusya’da yaptıkları her açıklama ve söylemlerinde," YPG bizim müttefikimizdir" deyip durmuyorlar mı? EE daha ne olsun ki1991 yılında ABD ye destekler verildi, 2003 Körfez krizinde de ABD ye destekler verildi ama zararları hep bizim ülkemize oldu,1991 yılında özerkliğini ilân eden Barzani şerefsizi bu defa da Federasyon ilân ederek Erbil'de konsolosluk açmadı mı? Ve yine 91 de silahlı güç yapılan PKK bu defa siyasi güce dönüştürüldü ve halkı bir şekilde kandırarak, zor kullanarak peşinden sürüklemeye başladı.

İngilizlerin Sion Plânı hiç hız kesmedi ve sinsice aşama aşama yürütülüyor, Barzani şerefsizi de artık bağımsız Kürdistan söylemlerine başlamış görünüyor. Her nekadar biraz tökezlemiş gibi görünse de o hedefe doğru ilerlemeye devam ediyor, PKK nın ise siyasi kolları taa Meclisimize kadar girmiş durumda, silahlı güçleri de ya dağlarda ya da şehirlerdeki yapılanmalarıyla halkı kendi amaçlarına doğru çekmeye devam ediyor, Habur’dan arabalarla getirilerek tantanalı bir şekilde kendi reklamlarını yapmadılar mı? Yine üç teröristin ölüsünü Fransa’dan, Paris’ten Diyarbakır’a getirerek meydanda yüzbinlerce kişiyi toplamadılar mı? Kandil'deki ve İmralı'daki teröristbaşılarının mesajlarını görüntülü olarak halka dinletmediler mi?...Hatırlayın

Ayrılıkçı Kürt siyaseti ile Suriye’de kendilerine yeni bir yol açmadılar mı? Kürt koridoru diye diye Barzani şerefsizi Akdeniz’e doğru uzanıyor. Rusya da  bu koridorun Akdeniz’e açılan kapısını tutuyor, kısacası ülkemiz iki arada bir derede bırakılmış durumdadır diyebiliriz...

Esad zalimdir ama İsrail ondan çok daha zalimdir ABD olsun İsrail olsun bu hiç dile getirilmedi

İŞİD'in ilk defa ortaya atıldığı dönemi hatırlayın, bütün dünyanın birleştiği koalisyon güçleri adı altındaki orduları bombalıyordu ama bitmek bilmiyordu, hala da bitmiş değil, İŞİD Suriye’nin kuzeyindeki toprakları önce ele geçiriyordu ama ardından da bir şekilde PKK veya onun uzantılarına devrediyordu. Kobani diye kıyamet koptuğunda da öyle olmadımı? Önce oraları İşid alıp daha sonra Barzani’nin silahlı Peşmergeleri devreye girmedi mi? Hatta Türk topraklarında sözde bayrak dedikleri paçavralarıyla sov yaparak PYDye yardıma gönderilmediler mi? Şimdilerde ise PYD Kobani’de özerklik kurmadı mı? Kimin eliyle?...

İŞİD Müslüman örgüt olarak tanıtılmasına rağmen ne hikmetse hep Müslümanları öldürmüyor muydu, oralarda İngilizlerden, İsrailden, ABD.den hiç ölenler olmuyordu, Neden?..

Suriye’deki yapılanlar 91 yılında Saddam operasyonunun aynısı gibi değil mi? bir düşünün.

Süreç böyle işlerse devamında İsrail’e yakın olan bütün devletlerin sınırları yeniden şekillendirileceğe benziyor ve dikkat ederseniz hep İsrail’e yakınlığı olan müttefik yönetimler oluşturulmaktadır. Suriye’nin kuzeyindeki görevini tamamlayan İşid bu kez güneye kayıyor, İsrail-Ürdün ve Golan tepelerine geçiyor ve şu anda oralarda savaşlar devam etmektedir.

Kısaca anlatmaya çalıştığım şekilde olayları irdelediğimizde arkasından yine Emperyalist zihniyetin yediği naneler çıkıyor ve hain plânlarının odak noktasında da ülkemizin olduğu gayet açıktır.

1991 de ve 2003 yılındaki Körfez savaşı sırasında işgalci Amerikan askerlerinden altıbin kişi gibi bir sayıda ölenler olmuştu hatırlarsanız ve Amerikan kamuoyunda da bunun toplumsal tepkileri de çok fazlaydı, bu yüzdendir ki şimdilerdeki döndürdüğü dolaplarda Amerikalı askerleri hiç kullanılamıyor, onun yerine terör örgütlerinden devşirilmiş ve oluşturulmuş orduları kullanmak üzere eğitip donatıp hainlik etmek istedikleri ülkelerin üzerlerine salıyorlar ve oralarda adeta birbirlerine kırdırıyorlar diyebileceğimiz bir sistemi yöneterek savaşları idare ediyorlar.

ABD sözcüsü Albay Thomas Veale'nin Türkiye’nin sınırındaki Demokratik Suriye Güçleri adı altında PKK nın Suriye kolu olan YPG ve PYD nin büyük çoğunluğunu oluşturan 30 bin kişilik birliğin o bölgede görev yapacağını ve bu sayının 40 bine çıkarılacağını açıklaması orada ağır silahlarla donatılmış bir ordudur diyebiliriz. Zaten oralarda fiilen PKK-PYD meclisi, vergi toplaması ile adeta devletleştirilmiş konuma getirilmiştir, sınırımızın hemen dibinde olan bu oluşumla büyük Kürdistan projesi adı altında aslında büyük İsrail projesinin temelleri yatmaktadır, projenin Suriye ve Irak ayağı tamamlandığında sırada İran ve Türkiye bölünmesi aşamasına gelinecektir diyebiliriz.

Irak'ta 90 lı yıllarda Saddam Hüseyin'e karşı yönelik operasyon adı altında o topraklarda konuşlanan Çekiç Güç'ün Kuzey Irak'ta defakto bir PKK yapılanmasını oluşturmadılar mı?

Sputnik Haber Ajansı haberine göre, Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysay Mikdatéın,"Türkiye hükümetinin güçleri topraklarımızdan çekilsin "açıklaması dikkat çekicidir ve oradaki görevlerini yapan askerlerimizin varlığını "saldırganlık" olarak niteleyen Bakan Miktad,"Türk Ordusu çekilsin, bu hiçbir bahane ya da açıklama ile haklı çıkarılamaz, iç işlerimiz ze karışmasınlar, bizim onayımız olmadan hiç bir güç konuşlanamaz “açıklamaları son derece dikkat çekicidir...

ABD artık ülkemizi direkt tehdit eder haldedir,1974 Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında nasıl İncirlik’teki hava üssü kapatılmışsa yine aynısı yapılmalıdır ve üs kapatılmalıdır.

ABD Suriye’de sayısız üs kurmuş olsa da Ortadoğu’daki ana lojistik üssü İncirliktir ve oradan da hain odaklara her türlü desteği sağlamaktadır.

Ülkemizin Afrin'e yapacağını açıkladığı olası bir operasyonuna karşı Afrin’deki PKK-PYD li sayısı 1200 den, 4 bine çıkarılmış durumdadır ve o bölgedeki operasyonlarda ABD nin uydu takibi, SİHA, İHA ve dinleme gibi konularda istihbarat körlüğü ile engel oluşturabileceği de gözden kaçırılmamalıdır.

Sözüm ona müttefikimiz olan ABD bu hukuka uygun davranmadığı gibi her türlü düşmanca hamleyi yapmaktan da çekinmiyor.

 

Kısacası durum ve gidişat pek de iyi görünmüyor denilebilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
Aliye BOZKURT

Aliye BOZKURT

DİĞER YAZILARI Salgında Risk Artıyor 04-07-2020 13:08 Bakanlık Pestisit İçeren Tarım İlaçlarını Yasakladı 02-07-2020 17:13 Borcun Geri Ödemesi Düşünülmeli 18-06-2020 17:22 SALGINDA AZAMİ DİKKAT ŞART 11-06-2020 22:58 Yaşlılara Hapis Hayatı Devam 30-05-2020 13:47 BAYRAMDA 81 İLDE KISITLAMA VAR 21-05-2020 16:45 Oynatmaya Az Kaldı Doktorum Nerde? 07-05-2020 21:35 Hiçbir Şey Eskisi Gibi Olmaz 29-04-2020 23:20 Dünyaya Diz Çöktüren Virüs 16-04-2020 13:14 DÜNYADAKİ BÜTÜN ÜLKELER KISKAÇTA 01-04-2020 17:06 Dünyada Ölüm Fırtınası Sürüyor 24-03-2020 17:15 Çeşmealtı Karakolu Kaldırılmasın 20-03-2020 00:21 BİRLİK OLMA ZAMANI 12-03-2020 19:33 Su Uyur Düşman Uyumaz 05-03-2020 22:21 Sokak Enflasyonu Farklı 27-02-2020 19:51 Bölge Cadı Kazanı Gibi Kaynıyor 20-02-2020 20:54 Aşk Dediğin Lâftır Derler 13-02-2020 17:49 Çin Malı 06-02-2020 16:26 Deprem Gerçeği 30-01-2020 20:06 Gelir Dağılımında En Kötülerdeyiz 23-01-2020 17:56 BÖLGEDE CİDDİ GERİLİMLER YAŞANACAK 09-01-2020 17:31 Asgari Yaşamlar 02-01-2020 20:00 Yeni Bir Göç Dalgası İstenmiyor 28-12-2019 02:13 Başı Dumanlı Dağlar 28-12-2019 02:04 Zirveden Ne Çıktı? 12-12-2019 16:21 Boş Umutlarla Beklemektir Yaşamak 05-12-2019 20:45 Üç Yeni Vergi Daha Geldi 28-11-2019 20:59 Zorlaşan Hayatlar 21-11-2019 17:13 Ispanağın Başına Gelenler 14-11-2019 17:17 Kendi Tarihleri Katliamlarla Dolu 08-11-2019 19:44 Gerçekler Farklı Olabilir 31-10-2019 18:55 Yeni Hain Plânlara Hazırlıklı Olmalı 24-10-2019 20:10 İyi Tarafından Bakılacak Olursa 18-10-2019 10:48 BÖLGEDEKİ SON GELİŞMELER 10-10-2019 17:21 Depreme Hazırlıklı mıyız? 03-10-2019 19:10 Aldı Başını Gidiyor 26-09-2019 17:16 Bir Çözümü Olmalı 19-09-2019 20:50 Yeni bir göç dalgası önlenmeli 13-09-2019 10:16 İzmir içinde sen varsan güzel 05-09-2019 18:45 Bir Hata, Bin Belâ Demektir 28-08-2019 15:40 Ülkemizin Ciğerleri Yanıyor 22-08-2019 18:01 Ne Kadar Güvenli 15-08-2019 17:50 Vahşi Kapitalizm Ve Katledilen Doğa 08-08-2019 18:07 Ayıkla Pirincin Taşını 01-08-2019 17:06 Tarım ve Bakış Açısı 25-07-2019 18:03 Şans Akıllı Davrananın Yardımcısıdır (Euripides) 18-07-2019 19:37 AZ YETMEZ ÇOK ARTMAZ ZAMANLAR 11-07-2019 17:19 Gerçek Yüzleri 04-07-2019 19:38 Kalıcı Çözümler Şart 27-06-2019 14:59 Ülkemizin İçindeki Durum 20-06-2019 15:20 Trafikte Azami Dikkat Şart 13-06-2019 18:54 Hayat Bayram Olsa 06-06-2019 18:08 BAYRAMLARIMIZ 30-05-2019 18:12 İstanbul Ah İstanbul 23-05-2019 16:39 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü 16-05-2019 19:03 Anne Sevgisi Bir Güne Sığmaz 09-05-2019 20:04 Emeğin Değeri Biliniyor mu? 02-05-2019 14:37 Günlük Hayata Dair 25-04-2019 17:20 Önce Kendilerini Sorgulasınlar!.. 18-04-2019 19:54 Adaletin Gözü Kör Olsun 11-04-2019 20:17 Zamlar Gelmeye Başladı 04-04-2019 15:13 Ortadoğu’nun Kaderi 27-03-2019 22:29 Kana Doymayan Yaratıklar 21-03-2019 17:00 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN YILDÖNÜMÜ 14-03-2019 22:57 Düşün Düşün… 07-03-2019 21:20 TOPLUMDA ANA GÜNDEM GEÇİM 28-02-2019 15:32 Seçimlerden Sonra Devam Edecek mi? 21-02-2019 21:43 TARIMSAL DESTEKLER ÖNEMLİ 14-02-2019 18:44 Çevre Bakanlığı Yeni Düzenleme Yapıyor 07-02-2019 21:35 Milli Tarım Modeli Şart!.. 31-01-2019 20:40 ÖZGÜR BASIN 24-01-2019 17:56 Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü(FAO) 17-01-2019 17:30 Emperyalist Vampirler 10-01-2019 18:10 Yeni Yıl Zamlarla Geldi 03-01-2019 16:11 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU 27-12-2018 17:22 Utanmaz Müttefikler 20-12-2018 18:20 Seçimleri Stres Ortamına Çevirmemeli 13-12-2018 19:29 G-20 Zirvesi 06-12-2018 18:14 Ekonomik Gidişat ve Zorlaşan Hayat 29-11-2018 19:06 ZEYTİN ZAMANI 15-11-2018 16:43 İnsan Yaşamında Suyun ve Doğal Gıdaların Önemi 01-11-2018 22:03 Papaz Kaçtı 18-10-2018 19:43 Ekonomideki Tedbirler 11-10-2018 20:39 Ahi-Evran’dan Günümüze Esnaflık 21-09-2018 10:36 Kurtuluş Günü Kutlamalarımız ve İzmir 14-09-2018 05:14 DEMOGRAFİK BİR GÖÇ MÜ HEDEFLENİYOR? 06-09-2018 20:15 30 Ağustos Zafer Bayramı 30-08-2018 16:59 Aklıselim Davranmakta Fayda Var 09-08-2018 21:20 Yaşamak Paraya Endeksli Hale Geldi 02-08-2018 19:47 EKONOMİ YÖNETİMİNİN ROTASI 26-07-2018 22:28 Şimdi S-400 Füzeler 19-07-2018 20:12 Yeni Kabine Belli Oldu 12-07-2018 17:08 ENFLASYON CANAVARI UYANDI 05-07-2018 19:32 Hele Dur Biyo Bakem Ne Olcek? 28-06-2018 18:47 Suriyeliler Seçimlerde Oy Kullanacakmış 21-06-2018 19:10 BAYRAM İKRAMİYESİ İLÂÇ GİBİ GELDİ 14-06-2018 18:41 Emperyalizmin Sinsi Plânları Bitmez 07-06-2018 15:23 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 31-05-2018 19:09 29 Mayıs İstanbul’un Fetih Yıldönümü 24-05-2018 19:58 19 Mayıs Gönüllerdeki Yanan Gençlik Ateşidir 17-05-2018 18:56 ANNELER KUTSALIMIZDIR 10-05-2018 18:59 İşçisin Sen İşçi Kal 03-05-2018 18:12 FAO - Türkiye Ortaklık Programı Ulusal Tarım Ülkeleri Ankara'da Buluştu 26-04-2018 17:40 Mahallede Yangın Var 19-04-2018 19:06 Bir Dokun Bin Ah İşit 12-04-2018 16:01 Türk Polis Teşkilâtı 05-04-2018 18:47 Ege’nin Şifalı Otları Ve Toplumda Ot Kültürü 29-03-2018 17:17 18 MART 22-03-2018 16:52 ADA HASTANEMİZİ GERİ İSTİYORUZ 16-03-2018 10:10 Küresel Dünya Düzeninin Gıda Politikaları ve Tarım 08-03-2018 15:44 Bir Tarafta Can, Öte Tarafta Canan 01-03-2018 19:15 ACRO TURİZM NEDİR? 15-02-2018 19:53 I GİVE YOU MY HEART 08-02-2018 17:56 Adın Batsın ABD 01-02-2018 18:55
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Başakşehir FK3063
 • 2Trabzonspor3061
 • 3Sivasspor3054
 • 4Galatasaray3052
 • 5Beşiktaş3050
 • 6Fenerbahçe3049
 • 7Alanyaspor3048
 • 8Göztepe3038
 • 9Gaziantep FK3038
 • 10Antalyaspor3037
 • 11Kasımpaşa3036
 • 12Gençlerbirliği3032
 • 13Denizlispor3032
 • 14Kayserispor3031
 • 15Konyaspor3030
 • 16Yeni Malatyaspor3029
 • 17Çaykur Rizespor3029
 • 18MKE Ankaragücü3025
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
İnternet sitemizin yeni tasarımını beğendiniz mi?
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA