Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:29
Advert

URLA ÇAĞDAŞ YAŞAMDAN COŞKULU MEZUNİYET TÖRENİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Urla Şubesi tarafından düzenlenen törenle üniversiteden mezun olan Urla ÇYDD öğrencileri mezuniyet belgelerini aldı.

Eğitim
Giriş Tarihi : 16-06-2022 20:49
URLA ÇAĞDAŞ YAŞAMDAN COŞKULU MEZUNİYET TÖRENİ

10 Haziran 2022-Cuma akşamı Urla Kalabak Majer Restoran’da düzenlenen mezuniyet törenine çok sayıda dernek üyesi ve gönüllü katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Sibel BAVLİ, ‘2016 yılında 4 öğrenci ile çıktığımız çağdaş yaşam yolculuğuna 6 yıl gibi kısa bir sürede 160 öğrenciyle devam etmenin haklı mutluluğunu yaşıyoruz. Bu mutluluğu yaşamamızda üyelerimizin ve gönüllülerimizin desteği çok büyük. Derneğimize destek veren tüm Çağdaş Yaşam Dostlarına teşekkür ediyorum’ dedi.

Pandemi nedeniyle 2020 ve 2021 yıllarında mezuniyet töreni düzenleyemediklerini belirten BAVLİ; ‘son 3 yılda yaklaşık 30 öğrencimiz mezun oldu. Ancak öğrencilerimizin bir kısmı iş hayatına başladı, bir kısmı ise eğitimlerine yurtdışında yüksek lisans yaparak devam ediyorlar. Bu nedenle bu akşam burada 15 öğrencimizin mezuniyet sevincini yaşıyoruz. Çok gururluyuz. Çünkü öğrencilerimiz yalnızca akademik olarak değil, derneğimiz bünyesinde sosyal ve kültürel alanda hayata geçirdikleri başarılı projelerle bize bu gururu yaşattılar. Hepsini yürekten kutluyorum ve hayatlarının bundan sonraki bölümünde başarılarının devam etmesini diliyorum’ dedi.      

Öğrenciler adına söz alan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mimarlık Bölümü mezunu Yazgülü SÖNMEZ ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile lise 2. sınıfa giderken tanıştığını ve o günden itibaren derneğin kendisi için bir aile ortamı olduğunu söyleyerek, tüm gönüllülere teşekkür etti.

Urla Şube Yönetim Kurulu üyelerinin mezuniyet belgelerini takdim etmesinin ardından keplerini atan gençlerin 10. Yıl Marşını söylemesi konuklar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

AdminAdmin

YORUMLAR