Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:54
Advert

Kızılay 154. Yaşını Urla’da kutladı

Türk Kızılay’ın 154. Yaşgünü, İzmir’in Urla ilçesinde Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı ve 7 bölge temsilcisinin katılımıyla etkinliklerle kutlandı.

Güncel
Giriş Tarihi : 11-06-2022 23:49
Kızılay 154. Yaşını Urla’da kutladı

Türk Kızılay Kadın Koordinasyon Toplantısı için İzmir’e gelen Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Türk Kızılay Kadın Koordinasyon Birim Yöneticisi Semra Aydın Avşar ve Türkiye’nin 7 bölge temsilcileri ve Türk Kızılay İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış, Urla Şubesi’nin düzenlediği Türk Kızılay’ın 154. Yaşgünü etkinliklerine katıldı.

Urla İmam Hatip Ortaokulu sahnesinde sunuculuğunu İzmirli Ses Sanatçısı Hikmet Durmuş (Mikrop Hikmet)’in üstlendiği etkinlik, Urla Belediye Konservatuarı Öğretmeni Sevil Şimşek yönetiminde engelsiz koronun konseri ile başladı.

Konserde çok duygulandığını belirterek konuşmasına başlayan Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, “o çocuklar hepimizin çocukları, hepimizin emaneti. Ben iyiki Kızılay çatısı altında buluşma imkânı bulmuşlar diye dua ediyorum. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Urla’da 2015’ten bugüne devam eden “Hayata Bağlan” projesi kapsamında oluşturulan engelsiz koro hakkında açıklama yapan Türk Kızılay Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, “çok çalışıyoruz, çok zorluk da yaşıyoruz. Ama yine de yılmıyoruz, yorulmuyoruz. Ben bu kocaman yürekli anneleri alkışlıyorum.  Çünkü hepsi gerçekten elleri öpülesi anneler. Projemiz aslında anneye yönelik. Anne rahat etsin ki engelli bir çocuğumuz da mutlu olsun. Bu amaçla koromuzu kurduk. Konserlere gidiyoruz. Çocuklarım çok mutlu oluyor. Biz de mutlu oluyoruz. Projemiz çok güzel yürüyor ama annelerimiz olmasa bu projemiz yürüyemezdi. Ben böyle bir kurumda olmaktan bu kurumun avantajlarını dezavantajlı çocuklara kullanmaktan son derece mutluyum. Ömrüm elverdiğince güzellikleri yapmaya devam edeceğim” diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

Etkinlik Dünya Çevre Günü kapsamında hazırlanan “Çevre için Engelsiz Adımlar” defilesiyle sürdü. Gazete, peçete kâğıdı, ambalaj kâğıdı, pet şişe, pipet, eldiven, kozalak, karton, çöp torbaları, anahtar, zincir, ve naylon poşet gibi geri dönüşüm malzemelerinden tasarlanan kıyafetlerle “Hayata Bağlan” Projesi kapsamındaki engelli kursiyerler büyük bir heyecan ve mutlulukla podyuma çıktı.

Etkinlik anı fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

AdminAdmin

YORUMLAR