Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:37
Advert

Çeşmealtı asfaltlanıyor

İzmir’in Urla ilçesinde Çeşmealtı olarak bilinen Güvendik ve Denizli Mahallelerinden geçen Harbiye Caddesi’nde Urla Belediyesi ekipleri asfalt serim işlemine başladı.

Güncel
Giriş Tarihi : 01-06-2022 17:19   Güncelleme : 01-06-2022 23:12
Çeşmealtı asfaltlanıyor

Altyapı, elektrik ve doğalgaz çalışmaları nedeniyle uzun süredir asfaltı bozuk halde kalan 2700 metre uzunluğundaki Harbiye Caddesi Urla Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince asfaltlanıyor.

Denizli Mahallesi Muhtarı Emre Erdoğan ve Güvendik Mahallesi Muhtarı Gökhan Balıkçıoğlu ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Urla Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Harbiye Caddesi’nin tamamına 7500 metrekare asfalt serim işleminin 3 Haziran 2022 gününe kadar tamamlanacağını belirten Dayanç, “urla ilçemizi daha yaşanabilir, daha konforlu hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Urla Belediyesi olarak tüm imkânlarımızı bu anlamda seferber etmiş vaziyetteyiz. Bugün de Harbiye Caddemizde, Çeşmealtı’nda sıcak asfalt çalışmasına başladık. İnşallah 3 gün içerisinde Harbiye Caddesi’nden çıkmış olacağız. Tertemiz sıcak asfaltımız dökülecek ve ömürlük bir iş burada tamamlanacak. Mahalle halkımız, Urlalı hemşerilerimizde burayı konforlu bir şekilde kullanabilecekler. Tüm halkımızdan bu zamana kadarki verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı, toz oldu, toprak oldu, elde olmayan sebeplerden biraz gecikti, yani bu bütçeyle de alakalı değil ama teknik nedenlerden böyle oldu.  Kusura bakmasınlar, özür diliyoruz ama inşallah bundan sonra daha konforlu, daha tertemiz yollara kavuşacağız” dedi.

Ulaşıma 60 milyonluk yatırım

Urla Belediyesi olarak 2022 yılında çok ciddi yatırımlara girişildiğini aktaran Kaymakam Dayanç, sadece yolların iyileştirilmesi ve ulaşım anlamında yaklaşık 50 - 60 milyon lira yatırım yapılacağını belirterek, “sıfırdan yapılacak yollarla birlikte, iyileştirme, satıh kaplama, sıcak asfalt, kilitli parke taşı kaplama çalışmaları 60 milyon lira civarında tutacak. Çalışmaların bir kısmı tamamlandı. Bir kısmı devam ediyor. Büyük bir kısmı da Temmuz – Ağustos aylarında devam edip tamamlanacak. Bu şekilde Ulaşım için çok ciddi yatırımlar yapıyoruz.  En çok şikâyet ulaşım sorunundan geliyordu. Bunun gecikmesinde altyapı yatırımlarının tamamlanması gerekiyordu. Sonuçta bu bir milli servet. Buraya dökülenler çok pahalı malzemeler. Bunu bir defa dökmemiz gerekiyordu. TEDAŞ, Telekom, Doğalgaz ve İZSU çalışmaları tamamlandı. Nihayetinde Harbiye Caddesinde böyle bir sorunumuz kalmadı. Bunun gibi sorunu kalmayan yerlerde çalışmaları tamamlayacağız. Bizim bütçe sorunumuz yok. Yeteri kadar bu konuda ödeneğimiz var. İnşallah yaz sezonu boyunca tam gaz devam edeceğiz.  İlçemizi daha konforlu ve yaşanabilir hale getireceğiz. Urla Belediyesi görevinin başında” dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR