Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:53
Advert

ARNAVUT BÖREĞİ ŞENLİĞİ BAŞLADI

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Urla Belediyesi, Gülbahçe Kadın Üretici Koop. ve Gülbahçe Muhtarlığı organizasyonunda düzenlenen 6. Gülbahçe Arnavut Böreği Şenliği yoğun katılımla başladı.

Gastronomi
Giriş Tarihi : 28-05-2022 15:19   Güncelleme : 28-05-2022 15:24
ARNAVUT BÖREĞİ ŞENLİĞİ BAŞLADI

İzmir’in Urla ilçesi Gülbahçe Mahallesi’nde 28 – 29 Mayıs tarihlerinde bu sene altıncısı gerçekleştirilen Gülbahçe Arnavut Böreği Şenliği açılış töreni, saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

Gülbahçe Muhtarı Halil Şener yıllar önce Balkanlardan, Rumeli’nden anavatan Türkiye’ye göç eden vatan sevdalıları olduklarını belirterek başladığı konuşmasında yıllardır hiç vazgeçmeden yaşattıkları kadim kültürlerini anavatana taşımanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade ederek Arnavutların folklorik değerlerinin yaşatılmasına desteklediklerini söyledi. Şenliğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yarımada Yerel Hizmetler Müdürü Yener Kırmızı,  “Arnavut kültürünün içinde büyük bir yeri olan Arnavut Böreği Gülbahçe ile özdeşleşmiştir. Bu tatların kültürümüzde hep yaşaması için Büyükşehir olarak hep destek olacağız” dedi.

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç, Urla Jandarma Komutanı Adem Aydoğdu, Urla Emniyet Müdürü Zeynep Derse, CHP Urla İlçe başkanı Hakan Özbadur, İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık, Türk Kızılay Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık, STK temsilcileri, muhtarlar ve konukların yoğun ilgisi gözlendi. Şenliğe katılanlar biryandan standlarda Arnavut Börekleri ve lezzetleri ile tanışırken, börek ve keşkek atölyelerinde bu lezzetlerin sırrını öğrendiler.

Şenlik boyunca sahnede süren konserler sırasında Türk Kızılay Urla Şubesi Engelliler Korosu’nun performansı büyük alkış aldı.

AdminAdmin

YORUMLAR