Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:46
Advert

Ne varmış bu fotoğrafta?

23 Mayıs 2022 günü gazetemizin sosyal medya hesabı olan CANLI Pencere aracılığıyla o gün akşamüzeri çekilen bir fotoğrafı yorumsuz yayınladık, kıyamet koptu.

Politika
Giriş Tarihi : 24-05-2022 07:13   Güncelleme : 24-05-2022 07:23
Ne varmış bu fotoğrafta?

Ardı ardına organize 26 yorum geldi.

“Sorun ne ?” diyen de oldu, tarafsız olmak adına diğer siyasi partilerin bina fotoğraflarının da yayınlanması gerektiğini öne süren de oldu, “Arkadaş ne var bu fotoğraf ta dicemde daha yenimi gördün diye sormak isterim ilk önce ve sonra bizleri uğraştırmada sen söyle garipliği bu zamana kadar ne düşündüysen bizler de öğrenmek istiyoruz” diyen de…

Hatta tehdide varan yorumlarıyla, Ukrayna’nın eniştesi ilçe başkanı Murat Nart, Türkçe’den uzak ifadeleriyle  “Olmamis. Yine cuvallamissiniz CANLI Pencere. Bizimkini soluk gostereceksin diye haritacinin simsiyah tabelayi bile beyazlatmissiniz. Yoksa fotograf hilesi mi? Hani gazetecisin ya! Bilirsin hangi kare nasil cekilir algi yurutmek istersen”, “anlik olarak hem fotograf hem de vidyo kayitlarimizi aldik. Vatandaslarimizin milli degerlerini istismar ederek provokasyonda bulunan bu gazete ve tek tarafli olarak surekli bu paylasimlari yayinlamayi adet haline getirmis, bu sosyal platform hakkinda gerekli sikayetleri yapacagiz. Bundan kimsenin suphesi olmasin” diyerek eksik tüyü de dikti.

“Siz anlarsınız” diye umarak yorumsuz bıraktığım fotoğrafı anlatayım o zaman sizin de merakınızı gidereyim.

Ne vardı bu fotoğrafta?

Önceki dönem AK Parti Urla İlçe başkanlarından Tarkan Bakırlı’nın zamanında yapılan tabelaların bugünkü içler acısı hali…

Yani,

  1. 20 yıldır Türkiye’de iktidar olan AK Parti’nin bir zamanlar turuncu renkte olan zemin üzerine beyazdan sarıya dönüşmüş solgun AK PARTİ yazısı ve perişan logosu…

Bir bu partinin ilçe yöneticilerinin işyerlerinin şıkır şıkır logolarına bakın. Bir de sayesinde her türlü işinizi gördüğünüz, etrafa caka sattığınız, ayar verdiğiniz partinin logosuna… “Bu kadar saygımız var” derseniz, anlarız. Parti çelenginizin haberini yaparken de biz anlamıştık, siz belki haberden sonra parti çelengini yenilediniz ama gözünüz hırstan bir şey görmüyor ki; tabelanızın aylardır hali bu. Ayrıca bu durum “AK Parti İl – İlçe Başkanlıkları Bina Giydirme talimatlarına” da uygun değil. (AK Parti resmi sitesinde yayınlanan talimatın görselini aşağıda görebilirsiniz)

  1. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk ile mevcut Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir zamanlar renkliyken siyah beyaza dönüşmüş solgun portreleri…

Tarkan Bakırlı döneminde orada Atatürk ve dönemin AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu portreleri vardı. 65. Hükümetin göreve gelmesinden sonra portreler yenilendi. Portelerin bu hali size dokunmadığına göre, ülkemizin kurucusu Atatürk’ü ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı sevmiyor olabilirsiniz, kusura bakmayın ama saygı duymaya mecbursunuz!

  1. Ve pembeye dönüşmüş zemin üzerine ay yıldızlı Türk Bayrağımız...

Öncelikle Türk Bayrağı devletin egemenlik alametidir. Türk Bayrağı’nın bu soluk hali gerek Türk Bayrağı Kanunu’nun 7. Maddesi’ne, gerek 765 sayılı, gerekse 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’na göre suçtur, soruşturma ve ceza gerektirir!

İlgili mercilere ihbarımdır!

Şehitlerimizin kanı, al bayrağımızın solmuş, pembeleşmiş halini normal görenler veya göstermeye çalışanlar önce göz sonra da kan testi yaptırsın.

Bilmem anlatabildim mi?

Not: Aşağıdaki fotoğraflarda AK Parti Urla ilçe binasının önceki dönemlerdeki görünümü, portre ve tabelaların orijinal halleri, AK Parti İl – İlçe Başkanlıkları Bina Giydirme Talimatı görseli ve yorumlarda gelen istek üzerine ilçemizdeki siyasi partilerin ilçe binalarının sabah görünümleri gösterilmektedir.

AdminAdmin

YORUMLAR