Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 13:02
Advert

Urla'da engellilere özel hazırlanan plaj hizmete girdi

Türkiye Otizm Federasyonu tarafından İzmir'in Urla ilçesinde engellilere özel hazırlanan plaj, açıldı.

Güncel
Giriş Tarihi : 14-05-2022 18:30
Urla'da engellilere özel hazırlanan plaj hizmete girdi

Yağcılar Mahallesi Altınköy Plajı’nda "BIZIMORA" ismi verilen tesisin açılış törenine, Türkiye Otizm Federasyonu Başkanı Veysel Şahin, Otizm Dernekleri Federasyon Başkanı Ergin Güngör, Urla Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal Tok ile İYİ Parti Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık'ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.

Federasyon Başkanı Veysel Şahin, tüm insanlar gibi engellilerin de deniz kenarında ve yeşil alanlarda olmaya ihtiyacı ve hakkı olduğunu vurguladı.

Federasyon bünyesinde kurdukları şirketle alanı kiraladıklarını belirten Şahin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından plaj için komisyon raporu ile özel izin aldıklarını, Urla Belediyesinin de tesis için ruhsat verdiğini aktararak, şöyle dedi:

"Yaklaşık 16 ay önce TBMM’de ziyaret ettiğim milletvekillerimiz Hamza Dağ, Kemal Çelik ve Cemal Bekle başlangıçtan bugüne hiçbir siyaset gütmeden çocuklarımız için yapacağımız bu projede büyük destek oldular. Urla Kaymakamımız Murtaza Dayanç Bey, başlangıcından bugüne kadar hep yanımızda oldu ve yasalar çerçevesinde bizden desteğini esirgemedi."

Şahin, tesisten otizmli bireylerin yanı sıra tüm engellilerin yararlanabileceğini, birçok etkinliği yapmayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Törende, İZOT İzmir Otizm Orkestrası ve Korosu konser verdi.

AdminAdmin

YORUMLAR