Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:27
Advert

5 HIRSIZ TUTUKLANDI

İzmir’in Urla ilçesinde 2 ayrı hırsızlık olayında suçüstü yakalanarak gözaltına alınan 5 şüpheli adli mercilerce tutuklanıp cezaevine konuldu.

Asayiş
Giriş Tarihi : 31-03-2022 04:24
5 HIRSIZ TUTUKLANDI

29.03.2022 Günü saat 09.45 sıralarında Güvendik Mahallesi Mavi Plaj Caddesi’nde yaya olan Müşteki T. P. isimli şahsın elindeki cüzdanı alarak kaçan Türkmenistan uyruklu N.J. isimli şahıs emniyet müdürlüğü ekiplerince suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelinin ayrıca 28.03.2022 günü 2 adet cep telefonunu bir işyerine girerek çaldığı bu telefonları yine Türkmenistan uyruklu M.N. ve I.Y. isimli şahıslara sattığı tespitle 2 telefon bu şahıslardan ele geçirilerek sahibine teslim edildi.

“Kapkaç”, “İşyerinden Hırsızlık” ve “Suç Eşyasının Satın Almak veya satmak” suçlarına karışan N.J. isimli şahıs çıkarıldığı adli mercilerce tutuklandı,  M.N. isimli şahıs serbest kaldı.

Olaylarda serbest kalan Türkmenistan uyruklu M.N. isimli şahıs ve yanında bulunan arkadaşı Türkmenistan uyruklu Y. I. isimli şahıs “vize ihlali” ve izinsiz çalışmaktan dolayı sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi’ne teslim edildi.

-29.03.2022 günü saat 19:00 sıralarında Eski İzmir Yolu üzerinde bulunan bir ikametten muhtelif ev eşyaları yükleyen 3-4 şahıs  olduğunun Emniyet Müdürlüğüne ihbar edilmesi üzerine,  olay yerine sevk edilen ekiplerce E.C., H.T., H.H. ve P.Ç. isimli şahıslar kullanmış oldukları araç ile kaçmaya çalışırlarken suç üstü yakalandı.

Yakalanan şüpheliler Urla Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan işlemlerinin akabinde 30.03.2022 günü çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR