Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 12:08
Advert

Urla’da işçinin yüzü güldü

Urla Belediyesi ve DİSK Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube arasında Urla Belediyesi'nde çalışan 85 kadrolu işçinin toplu iş sözleşmesi imzalandı. Toplu sözleşme kapsamında işçilerin günlük ücretlerine ve sosyal haklarına yüzde 40 zam yapıldı.

Güncel
Giriş Tarihi : 18-02-2022 17:42   Güncelleme : 18-02-2022 17:42
Urla’da işçinin yüzü güldü

Belediye Başkanlığı makamında gerçekleşen toplu sözleşmeye, Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, DİSK Genel İş Sendikası İzmir 4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin ve sendika yönetim kurulu katıldı.

Alın teriyle çalışan emektar işçilerimizin haklarını alması gerektiğini vurgulayan Dayanç, “ yetkili sendika ile yürütülen müzakereler neticesinde, belediyemizin imkanları ölçüsünde yapabileceğimizin en iyisini yapmaya çalıştık. Urla Belediyesi olarak biz bir aileyiz, her zaman işçilerimizin yanındayız. Yapılan sözleşme herkese hayırlı olsun” dedi.

4 Nolu Şube Başkanı Aydın Tekin ise, “Emekten yana tavır koyan Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç’a çok teşekkür ederiz. Kısa sürede anlaşıp sözleşmemizi imzaladık. Tüm emekçi kardeşlerime ve ailelerine hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

AdminAdmin

YORUMLAR