Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:26
Advert

“Gökte yıldız, denizde kum tükenir Mustafa Kemal’ler tükenmez”

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Urla Şubesi, Samsun’da bulunan Atatürk Anıtı’na yapılan saldırıyı basın açıklamasıyla kınadı.

Güncel
Giriş Tarihi : 13-02-2022 13:03   Güncelleme : 13-02-2022 13:03
“Gökte yıldız, denizde kum tükenir Mustafa Kemal’ler tükenmez”

ADD Urla Şube Başkanı Veli Çıtak, Urla Cumhuriyet Meydanı’nda STK temsilcileri ve Urlalılara hitaben okuduğu basın açıklamasında “Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesine, Atatürk ilke ve devrimlerine, özellikle Demokrasinin olmazsa olmazı laikliğe ve Atatürk’ün manevi kişiliğine yönelik saldırıların giderek arttığını üzüntüyle görüyor, kaygıyla izliyoruz.

Bu saldırıların beyinleri yıkanmış kiralık faillerinin; “Keşke Yunan kazansaydı” diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupları, alternatif tarih yazıcılığına soyunmuş sözde akademisyenleri, 21. yüzyılda saltanat ve hilafet özlemiyle yanıp tutuşan üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerini baş tacı eden kimi bildik çevrelerden cesaret buldukları ortadadır.

Öte yandan; MOBESE kameraları İle her yer ve herkes izlenirken, şehrin ortasındaki Atatürk Anıtı’na kamyonetle yanaşılıp, dakikalarca halatlar bağlanmak ve araçla çekilmek suretiyle gerçekleştirilmeye çalışılan bu saldırının nasıl olup önlenemediği (!) de ayrıca açıklanmaya muhtaçtır.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ; bütün bu alçak saldırıları olduğu gibi, Ulusal Kurtuluş Savaşı’mızın simge şehri, Atatürk’ün kutlu yolculuğunun ilk adımı, Gençlik ve Spor Bayramı ile onurlanmış Samsun’umuzun Onur Anıtı’na kasteden bu son ihaneti de lanetlemekte, süreci sonuna kadar izlemeyi görevi saydığını kamuoyu ile paylaşmaktadır.

Cümle hainler ve cesaretlendikleri iklimi yaratan aymazlar bilsinler, BİZ BURADAYIZ!

Kuvayı Milliye şehitlerimizden emanet bu Aziz Vatan’da, “ Gökte yıldız, denizde kum tükenir Mustafa Kemal’ler tükenmez “ ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR