Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:20
Advert

Romen vatandaşlara “En iyi Narkotik Polisi Anne” bilgilendirmesi

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "En İyi Narkotik Polisi Anne" projesinin İzmir'in Urla ilçesinde tanıtımı, ilçenin Sıra Mahallesi’nde yaşayan Romen vatandaşların bilgilendirildiği etkinlikle devam etti.

Güncel
Giriş Tarihi : 16-12-2021 20:30   Güncelleme : 16-12-2021 20:30
Romen vatandaşlara “En iyi Narkotik Polisi Anne” bilgilendirmesi

İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan çocukların ve gençlerin uyuşturucu kullanımının önüne geçme konusunda anne duyarlığından faydalanmak amacıyla “En iyi Narkotik Polisi; Anne” projesi, Urla Kaymakamlığı başkanlığında Urla İlçe Emniyet Müdürlüğünce hayata geçirilerek etkin çalışmalara Haziran ayında başlanılmıştı. 

“En İyi Narkotik Polisi; Anne” Proje ve kampanyasının temel amacı, uyuşturucu kullanımı, bağımlılığı, aile içi iletişim, çocuk/ergen iletişimi, bağımlılık sorununda çözüm yoları ve önerileri gibi konularda, anne ve anne adaylarının bilinçlendirilmesi ve farkındalıkların arttırılmasıdır. Anneler aracılığı ile uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi de kampanyanın hedeflerinden biridir.

Bu kapsamda 2021 yılı Aralık ayı içerisinde NARKOREHBER Polisler tarafından Sıra Mahallede yaşayan Romen vatandaşlara yönelik “En iyi narkotik polisi anne” eğitimi verildi. Eğitime İlçe Emniyet Müdürü Zeynep ERDOĞAN katılım sağladı. Yaklaşık 200 Romen vatandaşımıza proje logolu olan maskeler dağıtıldı. Daha sonra Urla Belediye Başkanlığı desteğiyle yaptırılan pide ve ayranlar Romen vatandaşlara ikram edildi. 

Proje kapsamında Urla’da yapılan eğitimler sayesinde 2021 yılında toplam 1000 anne ve anne adayına ulaşılarak, uyuşturucu kullanan genç ve çocuklarımıza en yakın olan annelerimizden narkotikle mücadelede emniyet güçlerine yardımcı olmaları istenildi.

AdminAdmin

YORUMLAR