Güncel
Giriş Tarihi : 04-11-2021 22:46   Güncelleme : 04-11-2021 22:46

URLA’DA KİM NE YAPIYOR? CEVAPLAYIN BAKALIM…

SİVAS’A UZANAN İHANET BİLMECESİ HAYDİ CEVAPLAYIN BAKALIM

URLA’DA KİM NE YAPIYOR?  CEVAPLAYIN BAKALIM…

Bildiğiniz gibi, geçtiğimiz günlerde bir takım “tip”ler Urla’ya gelip; başta devletin kaymakamı, ardından basın kartı taşıyan ve gazetecilik mesleğini sadece gazeteci olanların yapması gerektiğini savunan basın mensuplarına etmedikleri hakaret bırakmamışlardı. Üstelik de basın kartlarını küçümseyerek “Basın kartı da neymiş?” deyip, ettikleri haltın üzerine bir de tüy dikmişlerdi…

Bu sözde gazeteciler, bir anda Urla sokaklarına dalarak, kendilerini tutan adamlara karşı görevlerini yaptıklarını ispatlamak için hakarette, seviyesizlikte, soytarılıkta sınır tanımadan,  hedef gösterilen kişilere sözde belge ve sözde bilgilerle saldırmışlardı…

Hedeflerinden biri de bendim!

Soytarılar bana yazmaya çalıştıkları saldırı yazılarında “Mutlucum” diye hitap ediyorlardı…  Mutlucum…   Mutlucumlarını “köfteci” yaptılar! Erol Yaraş isimli kumpasçı, kendi FETÖ ilişkilerini bir türlü açıklayamayan, bazı savcılar ve hakimler tarafından korunan, Mesut Sancak isimli Kumpasçı işadamının koltukları altına sığınarak,   kendisini güçlü zanneden,  çıplak kadın fotoğrafları çekmek konusunda usta olmuş bir magazin gazetecisinin,  FETÖcü Burak Oğuz’un ipliğini pazara çıkardığım için kızıp “ihbarcı Mutlu Tuncer mi?” diye hiç de akıllıca olmayan ve niyetini ortaya koyan bir yazısını ortayla belge diye koydular!  Bu haber beni hedef yapmak için FETÖcü Burak Oğuz’un yargılandığı günlerde yazılmıştı…

İkinci belgeleri Erol Yaraş ve yandaşlarının Fetö ilişkilerini ve imar yolsuzluklarını açıklayan haberlerimdi ki; bir çoğunu çeşitli yerlerdeki tanıdık hakimler ile dakikalar içinde yasaklatmışlardı. Kimi Urla’dan, kimi Çeşme’den, kimi bilmem nereden? Nerede tanıdık varsa oradan.  Ben bunları elbette açtırmak için uğraşmadım. Tekrar tekrar yazdım… Açtıkları bütün davaları kafalarına geçirdim. İşlemeyen hukuk karşısında aslanlar gibi, hukuk mücadelesi vererek, yargının doğru kararlar vermesini güçlükle sağladım.  Birilerinin adamı olmuş savcılar, avukatlar ve yalancı tanıklık yapan birçok işadamı ve tabii Erol Yaraş ile Mesut Sancak hakkında kumpasçılıktan, organize suç örgütü kurmaktan, delil uydurmaktan, iftira atmaktan şikâyetçi olduk… Kaçışları yok, mahkûm olacaklar!

Bu güruh, Burak Oğuz’un duruşmalarında FETÖ olaylarını bırakıp, insanları bana karşı iftira atmaya heveslendirdiler. Onların amacı kumpas kurdukları iftira attıkları davanın elini güçlendirmekti. Burak Oğuz’u kullanmak istediler. Kullandılar da… Gazeteler FETÖcü Belediye Başkanı Burak Oğuz’u bırakmışlar, Mutlu Tuncer’in Burak Oğuz’dan para istediğini yazıp beni küçük düşürmeye çalmışlardı. Oysa Mutlu Tuncer Burak Oğuz’dan seçim zamanı CHP kampanyasına yaptığı hizmetlerin parasını istemiş, hile ve yalancılıkla borcunu inkâr eden Belediye Başkanı türlü dolaplarla borçlarını ödemeyi reddetmişti. Mahkemede şimdi “yakamoz” diye bir haber sitesi sahibi olan Raşit İnan adlı genç şahsı da yalancı tanık olarak dinletmişlerdi. Bu duruşmalardan önce yalancı tanıklık yapmaması için kendisini defalarca uyarmıştım. İsteyen gelsin belgelerle konuşalım.   Borçlu olduğunu bile bile benim kendisini sıkıştırıp para istediğimi söyleyecek kadar ahlaksızlaşan FETÖcü Burak Oğuz’a elbette ki bu aklı kumpasçılar vermişti. Nitekim FETÖcü Burak Oğuz’un kasası Muhittin Bayar, bir gün sosyal medyada aynı Sivaslı soytarıların yaptığı gibi, “Siz Erol Yaraş’ı tanıyor musunuz?” diyerek benim hakkımda yazdığı yalanları delil olarak gösterip beni kötülemeye çalışmıştı. Sivaslılar gibi…

Ama akılları bir şeye basmadı…

Benim arkamda küçücük bir pislik olsa… Beni duman ederlerdi!  Arkasında küçücük bir pürüz olan benim yazdıklarımı asla yazamazdı çünkü…  İşte bana yapabilecekleri en kötü şey, “Köfteci” demek!

Köfteci bile olsam, ayıp mı? Kaldı ki; ben ekmek param için ayakkabı bile boyarım. Hiçbir mesleğin icrası ayıp olamaz… Tabii işi yapabildiğin sürece.  Köfteci demelerinin nedeni Seferihisar’da bir lüks restorana ortak olduğumu duymuş olmaları. Sanki büyük bir sır yakalamışlar gibi küçümseyerek bana köfteci demiş olmaları, beni asla kızdırmadı. Yemek konusunda gurme olacak kadar bilgili olmamdan dolayı emeklilikte hep bir restoran işletmek hayalim vardı.  Dilerim en kısa zamanda Urla’da ultra lüks bir restoran açmak bana nasip olur!

Efendim şimdi bu kadar detayı neden anlattığıma gelelim!

Şimdi biliyoruz ki; Sivas’tan gelen bu arkadaşlar AKP içinde gruplara ayrılmış menfaat odakları ile bağlantılı.

Şimdi iktidarda kim var?  AKP var… Hangi sistem işliyor? Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi… Bu bir tek adam rejimi mi? Evet! Tabii olarak ilçe kaymakamını kim atıyor? Cumhurbaşkanı… Cumhurbaşkanı AKPli mi? Evet, hatta AKP’nin tam kendisi… Peki, AKP içinde birileri Cumhurbaşkanı’nın atadığı kaymakamlardan birini şikâyetlerle görevinden aldırdı mı? Evet aldırdı… Görevden alınanın yerine gelenle anlaşabildiler mi? Hayır! Şimdi onu da, istemiyorlar. Neden olabilir?

İstedikleri anormal işleri yapmıyor olabilir mi? Bence öyle… Ama bu yıpratma grubunun artık yüzü olmadığından, şikâyet yerine yine AKP’ye yakın Sivas’tan bu adamları tutup, burada devletin kaymakamının yanında duran kim varsa, onlara ve kaymakama saldırtıyor! İftiralar attırıyor. Bu işin içinde anlaşılıyor ki; FETÖcü Burak Oğuz da var!

Şimdi soru şu;

Burada bir müteahhit kardeşimiz var… Kendisi Urla’da yeni ortaya çıktı. Bana AKP İlçe Başkanı’nı eleştirdiğim için haber gönderip, “Bu ülkede 5 bin liraya adam kaldırıyorlar, kimse bulamıyor” diyen kişi bu… Yani mafyatik işlere uzak olmadığı algısını yaratmak isteyen bir şahıs… Denizi çok sevdiği için mi Urla’ya geldi dersiniz? Hayır! İş yapıp, bol para kazanmak için burada. Bu kardeşin ortağı ise, AKPli Önder Şengüler…   Ben Şengüler’in bazı doğruları yeni anladığını ve eski hatalarını artık yapmamaya özen gösterdiğini görüyorum!  Yanılıyor muyum?

İnşaatçı Ümit Arslan adlı 5 bin liraya adam kaldırıldığı konusunda epey bilgi sahibi olan ve beni korkutmak için haber gönderen bu şahıs, şimdi Urla’yı terk etti. Torbalı’ya gitti… Eee, hani bu arkadaş denizi çok seviyordu?  Torbalı’da deniz olmadan ne yapacak?  Neyse bizi ilgilendirmez… Torbalı deyince orada bir bildik isim daha var! Yunus! Kendisi tavsiye üzerine Urla Belediyesi’ne özel kalem müdürü olarak alınmıştı. Hazmedemedi… AKP İlçe Başkanı Murat Nart ve Denizsever arkadaşın her gün birlikte olduğu bu Yunus, o kadar havaya girmişti ki; yerel gazetecileri toplayıp, onlar hakkında istihbarat yaptığını söyleyerek havasını basıp lastik şişirmişti… Bunu duyduğumda, tabir yerinde ise, ağzının payını sadece ben vermiştim.  Yunus’un görevi inşaatçının ve Murat Nart’ın isteklerini yapmaktı.  Yunus kovulunca, Torbalı’ya geri gitti.  Deniz seven Ümit Arslan da onun arkasından Torbalı’ya taşındı… Belli ki, çok sevdiği denizin havası ona artık dokunuyordu.  

Şimdi gelelim, Sivaslı tetikçileri kimin kiraladığına… Bunu iddia olarak ortaya koymayalım da; kimseyi zan altında bırakmayalım… Sorular soralım… Cevaplar bekleyelim… Cevaplar gelirse, aynen yayınlayalım… Ne dersiniz? 

 

Önce Murat Nart’a soralım:

Devlet Hastanesi’nde Uğur, Adliye’de Adem, başta olmak üzere, devlet memuru oldukları halde, devletin kaymakamına sebepsiz,  sosyal medya üzerinden ağır laflar eden bu kişileri sen mi koruyorsun? Tanıdığını ve görüştüğünü biliyoruz. Kişilerin AKPli olduğunu da biliyoruz. Sen ilçe başkanı olarak herkese ağır hakaretler yazmaktan çekinmeyen bu kişileri uyarmayı hiç aklına getirdin mi?  Yoksa kızgın olduğun kaymakamın yıpratılmasını sen emretmiş olabilir misin?

Çeşmealtı’nda yaptığın otelin ruhsatını ne zaman aldın? İmar fazlalıkları var mıydı? İmar barışından yararlandın mı? Şu anda yasal olmayan eklerin var mı? Bu otel sorması ayıp olmazsa ne kadara mal oldu?  Kaç yıllık bir iş hayatı ile böyle bir otel sahibi olunur? Gençlere örnek olması açısından sen bu oteli hangi alanda ne kadar yıl çalışarak yaptığını ve nasıl para biriktirdiğini anlatabilir misin? Bu otel kimin üzerinedir?

Belediye’ye babanız Bülent Nart sayesinde 1,5 milyon lira borcunuz vardı. Bu borcun en az 7 milyon lira olduğunu sanıyoruz. Bu borç Yargıtay’da ama Yargıtay’da olması paranın tahsiline engel değil…  İl Başkanlığı’nda partiye zarar verdiğiniz halde ısrarla kalıyor olmanız bu sebeple midir?

Son dönemlerde arazi satın alıp, tapuda yakın arkadaşlarınız üzerine yaptığınız söylentileri var. Bu doğru olabilir mi?

Zafer Caddesi’nin UKOME kararı ile kapatılmış olmasına tepki göstererek, yasağı minibüsünüzle delerek , “Yasak bana işlemez” mesajı mı vermek istediniz, yoksa dediğiniz gibi AKP İlçe başkanlarının böyle bir ayrıcalığı olması gerektiğine mi inanıyorsunuz?  CHP İlçe Başkanı Hakan Badur ile yapmış olduğunuz ittifak, yerelde örnek gösterilebilecek nitelikte midir? Ayrıca bağlı olduğunuz partinin rozetini taşıyan Cumhurbaşkanı’nın atadığı devletin temsilcisi kaymakamı, taciz edercesine, küçük düşürürcesine bu Sivaslı medya aracılığı ile zem etmiş olmanız doğru mu?  O haberde ifade ettiğiniz gibi, kaymakam her faaliyetini size sormak zorunda mı? Eğer öyle ise, bu sistemin bilmediğimiz bir yönünü mü açığa çıkartıyorsunuz?

Sivas’tan gelen sözde gazetecileri otelinizde yemekte veya sohbette ağırladınız mı?

 

ÜMİT ARSLAN’A SORULAR:

Belediyeden isteyip te alamadığınız bir iş, bir yer, oldu mu?

Torbalı’ya gerisin geri gitmek zorunda kalan Yunus isimli şahsın, sizden talimat aldığı doğru mu?  Bu şahsı sizin ve ortağınız Önder Şengüler’in yönlendirdiği söyleniyor, ne dersiniz?

Sivas’tan gelen tetikçi gazetecilerin sizin otomobilinizle gezdiğini görenler olduğu yolunda iddiaları yalanlayabilir misiniz?

Deniz sevginizi biliyoruz… Başka sevdalarınız da olduğunu duyuyoruz. Açıklamak ister misiniz? İş hayatında, bu profesyonellikte, milyonluk işler yaparken, denize çıkma(!)ya,  ava gitmeye nasıl fırsat bulduğunuzu anlatırsanız biz de faydalanırız diye düşünüyorum.

 

Bu güne kadar söylediğiniz gibi, ortadan kaldırdığınız biri ya da birileri oldu mu? Varsa bunu gerçekten dediğiniz gibi, 5 bin liraya mı yaptınız?

İddia olunduğu gibi, Sivaslı tetikçi sözde gazetecileri siz getirdiyseniz, piyasaları ne kadar? 

 

Şimdilik burada bitirip, sevgili okuyucular, cevapları bekleyelim… Daha FETÖ cenahına da sorular yönelteceğiz…  CHPliler’e de sorularımız olacak…  Ama önce şu karanlığı aydınlatalım… Bakalım ne cevaplar gelecek?

Hemen söyleyeyim;

Her cevabı değiştirmeden, aynen yayınlayacağız… Aman aksini düşünmeyin… Ama cevap verirseniz masal da anlatmayın!  

 

Zira bütün bu soruların doğru cevapları konusunda bizim de fikrimiz var!