Güncel
Giriş Tarihi : 27-10-2021 19:15   Güncelleme : 27-10-2021 19:15

KARINLARI AĞRIDI

Haberimizden rahatsız olan çevreler kendimize SANSÜR yapmamız talebinde bulundular.

KARINLARI AĞRIDI

Gazetemizin 454. Sayısının manşetinde çıkan haber bazı çevreleri rahatsız etti. Hukuk bürosundan aradığını ifade eden bir hanımefendi kendi haberimize SANSÜR yaparak haberi destekleyen görseli örtmemizi istedi.

Urla Belediye Başkan Vekili Kaymakam Murtaza Dayanç’ı ve icraatlarını itibarsızlaştırma çabasındaki bir internet medya grubunun, AK Parti Urla İlçe Başkanı’nın açıklamasını çarpıtarak yayınlaması üzerine kaleme alınan haberde, grubun 3 internet sitesinin ana sayfa görüntüleri o sırada olduğu gibi kullanılmıştı. Egedeizmir.com sitesinin ana sayfasında reklamı olan “EYLEM GRUP” firmasının avukatı olduğunu belirten hanımefendi, “bazı kötü niyetli kişilerce durum çok farklı anlaşılmaya başlandı. Orada müvekkil şirketin adı da geçiyor. Sanki siyasi çıkar sağlamaya çalışıyormuş gibi algılanmaya başlandı. Sadece, en azından onun isminin bulunduğu kısmın sansürlenmesini isteyecektik sizden aslında. Yani haberin kaldırılmasından ziyade talebimiz bu yönde”  dedi.

“Haberde orijinal fotoğrafı manipüle ederek (sansürleyip) yayınlamak, gerçeği farklı gösterme çabası olarak etik değildir, farklı algıya neden olur” diyerek talebin gerçekleşemeyeceğini bildirdik.

Kamuoyunun bilgisine.