Güncel
Giriş Tarihi : 14-10-2021 18:15   Güncelleme : 14-10-2021 18:15

BASIN YOLUYLA SİYASİ ŞİKE!

Sivas’tan yayın yapan urlamedya internet sitesi 11 Ekim 2021 tarihinde yayınladığı “Başkan Murat Nart Kayyum Murtaza Dayanç’a Resti Çekti” başlıklı haberi ile AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart ile Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç’ı karşı karşıya getirdi.

BASIN YOLUYLA SİYASİ ŞİKE!

Haber hakkında görüşüne başvurduğumuz AK Parti Urla İlçe Başkanı Nart, Kaymakam Dayanç ile telefonla görüştüğünü ancak haberde geçen ‘bundan sonra benden habersiz yer değişikliği bile yapmayacaksın’ ifadesinin gerçeği yansıtmadığını belirterek “bu habere karşı yasal işlem başlatacak mısınız?” sorumuzu “şu anda düşünmüyorum” diyerek yanıtladı.

Bin kilometre öteden Urla haberleri yayınlayan sitenin imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü Cemil Duymaz.

Sitenin alan adı ise, 23. Dönem Sivas İl Genel Meclis Üyesi AK Partili Murat Toraman’a ait Toraman Ajans Danışmanlık Reklam isimli firmada görünüyor.

AK Partili bir siyasetçinin 1000 Km mesafeden devletin Kaymakamı’na ve AK Parti İlçe Başkanı’na neden atış yaptığı merak konusu oldu.

Yayınlarıyla Urla’daki siyasi ve kamu kurumlarını itibarsızlaştırmayı hedeflediğini düşündüren sitenin basın yoluyla siyasi şike yaptığı iddiaları da ilçede haftanın konusu oldu.

Şimdi merak konusu ise; bu site ile hangi yerel siyasetçinin irtibatlı olduğu, bu haberleri niçin yaptırdığı ve savcıların bu konuda nasıl girişim yapacağı?

Siz ne dersiniz?