Spor
Giriş Tarihi : 26-09-2021 23:41   Güncelleme : 26-09-2021 23:44

Big Fish Türkiye Turnuvası ödül töreniyle sona erdi

İzmir'in Çeşme ilçesinde bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Big Fish Türkiye Turnuvası, son gün müsabakalarının ardından düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

Big Fish Türkiye Turnuvası ödül töreniyle sona erdi

Çeşme Marina'da 23 – 26 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen turnuvaya 54 tekne katıldı.

Çeşme Marina'dan bugün sabah denize "Sürdürülebilir yaşam için bilinçli avlanma" teması ve "Büyük Balığın Peşinde" " sloganıyla açılan balıkçılar, gün sonunda karaya 8 bluefin orkinos ile döndü.

25 Eylül günü yakalanıp dereceye giren 6 bluefin orkinos ve yakalanan balıkların "Sürdürülebilir yaşam için bilinçli avlanma" teması ile hakem gözetiminde canlı olarak boyunun ölçülüp sağlıklı olarak denize geri salındığı, Yakala-Bırak-Yaşat kategorisinde yapılan değerlendirmeler sonrasında ödül töreni düzenlendi.

Turnuva’da müsabakaların ilk günü karaya 88 kilo ağırlığında bluefin orkinos getiren Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu, Tahir Uğur’dan oluşan Baracuda ekibi şampiyon olarak En Büyük Balık ödülünü Çeşme Marina Müdürü Bora Ergezgin’den aldı. Böylelikle Baracuda ekibi turnuvayı 2. Kez kazanmış oldu.

82 kilo ağırlığında bluefin orkinos yakalayan Ateşiko Filika ekibi En Büyük Balık kategorisinde ikinci, 65 kilo ağırlığında bluefin orkinos yakalayan Trident Ava ekibi üçüncü oldu.

Yakala-Bırak-Yaşat kategorisinde 160 santim uzunluğunda bluefin orkinosu canlı olarak doğal yaşamına iade eden Wasabi ekibi birinci, 150 santim uzunluğunda bluefin orkinosu salan FBR Orki Team ekibi ikinci oldu.

Turnuvanın kadın yarışmacısı ödülünü Dilek Delican kazanırken, çocuk ödülünün sahibi ise Reşat Timur’un oldu.

Dereceye giren yarışmacılara kupa ve sponsor ödüllerinin takdim edilmesinin sonrasında canlı müzik konseri ile turnuva sona erdi.