Spor
Giriş Tarihi : 25-09-2021 22:25   Güncelleme : 25-09-2021 22:25

Big Fish Türkiye, Çeşme Marina’da başladı

İzmir'in Çeşme ilçesinde 23 Eylül günü kayıt işlemleriyle başlayan Big Fish Türkiye Turnuvası’nda ilk müsabaka günü tamamlandı. Baracuda ekibi 88 kiloluk bluefin orkinos ile ilk günün en büyük balığını yakalayan ekip oldu.

Big Fish Türkiye, Çeşme Marina’da başladı

Bu sene 14.sü gerçekleşen Big Fish Turkiye, bu kez yeni destinasyonu Çeşme Marina’da, Türkiye ve Avrupa’nın farklı bölgelerinden katılan 54 ekibi bir araya getirdi. 23 Eylül günü Çeşme Marina’dan "Sürdürülebilir yaşam için bilinçli avlanma" teması ve “Büyük Balığın Peşinde” sloganıyla açılan balıkçılar gün sonunda karaya 6 bluefin orkinos ile döndüler.

Hakemlerin balıkların boy ve kilo değerlendirmesi sonucunda; İshak Coşkun, Murat Baş, İbrahim Bürçün, Serdar Bürçün’den oluşan ALAMATRA ekibinin 48 kilo, Bekir Kasapoğlu, Çoşkun Saraner, Mert Ayken, Şükrü Sağlam, İsmail Kral, Timur Kasapoğlu, Reşat Kasapoğlu’ndan oluşan FRIENDSHIP ekibinin 48,5 kilo, Suat Yiğit, Yasin Çinkaya, Tayfun Çetinbay, Oğuzhan Durmaz’dan oluşan FBR-ORKI TEAM ekibinin 61 kilo, Mehmet Öztoprak, Vahap Kavlak ve Kemal Özekici’den oluşan Trident Ava ekibinin 65 kilo, Erkut Soyak, Gökhan Çarmıklı, Burhan Çavuşoğlu, ve Tahir Uğur’dan oluşan Baracuda ekibinin 88 kilo bluefin orkinos dereceye girdi.

Hakan Kerman, Senem Karabulut, Yiğit Karabulut, Korhan Karaalp’den oluşan MELİSA K ekibinin karaya getirdiği 32,5 kiloluk bluefin orkinos turnuvanın 40 kilo sınırının altında kaldığından dereceye giremedi.

Yakalanan balıkların "Sürdürülebilir yaşam için bilinçli avlanma" teması ile hakem gözetiminde canlı olarak boyunun ölçülüp, sağlıklı olarak denize geri salındığı Yakala-Bırak-Yaşat kategorisinde 125 santimetre ile 145 santimetre arasında 12 bluefin orkinos yakalayan ekiplere pankartlar takdim edildi.

Turnuva 26 Eylül günü yapılacak avlanma sonrasında ödül töreni ile sona erecek.