Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 13:07
Advert

SÜSLÜ KADINLAR PEDAL ÇEVİRDİ

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu organizasyonu 19 Eylül Pazar günü İzmir’in Urla İlçesi İskele Mahallesi’nde gerçekleşti.

Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2021 20:19   Güncelleme : 19-09-2021 20:19
SÜSLÜ KADINLAR PEDAL ÇEVİRDİ

Dünya’da “Fancy Women Bike Ride”, Türkiye genelinde ‘Süslü kadınlar bisiklet turu’ adı ile bu yıl Urla’da 5.si düzenlenen organizasyonda, katılımcılar rengârenk kıyafetleri ve süsledikleri bisikletleri ile İskele URİT Restoran önündeki buluşma yerine geldi.

Organizasyonun Urla Temsilcisi Pembe Emül, “pandemi sonrasında yeniden bir araya geldik, bu çok muhteşem bişey, tabii ki mesafeye dikkat ediyoruz” diyerek başladığı bilgilendirmesinde “her yıl Eylül ayında   “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü”nde biz Urlalı kadınlar ve çocuklar olarak bir talebimiz var: Sahilde Pazar günü yayalar için bir alan istiyoruz. Bu alanda kaykaylarımızla, bisikletlerimizle ve kendi kıyafetlerimizle, taytları giymeden elbiselerimizle rahatça dolaşmak istiyoruz. Kadının görünürlüğünü kamusal alanda da kabul görmesi için bu hareketimizi dünyada 9 yıldır, Urla’da 5 yıldır sürdürüyoruz.

Her yıl çok sayıda arkadaşımız sokaklarda meydana gelen kazalarda ölüyorlar. Hepsine rahmet diliyorum. Sürücülerin lütfen özellikle bisikletlilere dikkat etmelerini rica ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Motosikletli Trafik Polislerinin eşliğinde onlarca bisikletli kadın konvoy halinde URİT Restoran önünden İskele Yalı Caddesi güzergâhından Gelinkaya Mevkii’ne kadar müzik eşliğinde mini molalarla bisiklet sürüp aynı güzergâhtan geri döndüler.

Etkinliğin sonunda katılımcılar Urla Belediyesi Konservatuvarı ekibinin seslendirdiği müziklerle dans edip eğlendiler.

AdminAdmin

YORUMLAR