Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 11:16
Advert

Urla’da FETÖ operasyonu: 6 firari yakalandı

İzmir’in Urla ilçesinde yasadışı yollarla Yunanistan’a kaçma hazırlığında olan kamu görevlisi 6 FETÖ üyesi jandarma tarafından düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Asayiş
Giriş Tarihi : 17-09-2021 13:39   Güncelleme : 17-09-2021 13:39
Urla’da FETÖ operasyonu: 6 firari yakalandı

İzmir il Jandarma Komutanlığı Ekipleri tarafından. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının Koordinesinde, terör örgütü mensuplarının faaliyetlerinin engellenmesi ve deşifre edilmesine yönelik yürütülen çalışmalar kapsamında, Urla İlçesi Yağcılar Mahallesi Sahil hattından 15 Eylül 2021 tarihinde bir grup FETÖ üyesi ve ailesinin deniz yoluyla Yunanistan'a kaçacağı bilgisi elde edildi.

Bu kapsamda; İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 15 Eylül 2021 tarihinde icra edilen operasyonda Urla ilçesi Yağcılar Mahallesi sahil hattında hükümlü olarak aranan Eski Emniyet Amiri M.F.C., Eski Komiser Yardımcısı M.M.G. ile Eski Sağlık Teknikeri T.G. ve kovuşturması devam eden Eski Hakim M.K., Eski Gümrük Memuru A.M.D. ile Öğretmen Ş.D. isimli 4 erkek, 2 kadın olmak üzere toplam 6 şahıs yakalanarak İzmir Terör savcısının talimatları doğrultusunda gözaltına alındı.

Şüphelilerin adli işlemleri devam ettiği öğrenildi.            

AdminAdmin

YORUMLAR