Politika
Giriş Tarihi : 13-09-2021 12:09   Güncelleme : 13-09-2021 12:09

İYİ Parti’nin Urla’da düzenlediği kahvaltılı etkinliğe büyük ilgi

İYİ Parti Urla İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltılı etkinlik yoğun katılım ile gerçekleşti.

İYİ Parti’nin Urla’da düzenlediği kahvaltılı etkinliğe büyük ilgi

İYİ Parti İzmir İl Sekreteri Hasan Yıldız, Urla İlçe Başkanı Yüksel Bıyık, ilçe başkanları, il yöneticileri, belediye meclis üyeleri ile çok sayıda İYİ Parti üyesi ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşen etkinlikte Yüksel Bıyık konuklara hitap etti.

İzmir ve Urla’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümünü hatırlatan Bıyık konuşmasında, “99 yıl önce bu şüheda-i celil topraklarda Mustafa Kemal Paşa şöyle haykırıyordu:

“Bütün Cihan işitsin ki efendiler... Artık İZMİR, hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır”

Güzel İzmir’imizin kurtuluşunun ilan edildiği 09 Eylül gününden çok fazla değil 3 gün sonra 12 Eylül’de, Urla’mız Süvari Kolordu Komutanı Fahrettin ALTAY Paşanın sevk ve idaresinde, 1 ve 14’üncü Süvari Tümenlerinin Seferihisar Urla cephe hattında başlattıkları genel taarruz ile düşman işgalinden kurtarılmış, 15 Eylül itibari ile de Alaçatı-Çeşme hattındaki son yunan direnişi de kırılarak Anadolu’da tek bir düşman askerinin kalmadığı tüm dünyaya ilan edilmiştir. Bunun üzerine TBMM Reisi Başkumandan Mustafa Kemal Paşa şu mesajı yayınlamıştır:

“Asil Türk Milleti, Anadolu’nun kurtuluş zaferini sana İzmir’den, Akdeniz ufuklarından şanlı ordumuzun selamını da takdim ediyorum”

Bu vesile ile Yunan işgalinden cesaret alarak Urla’mıza saldıran yunan askerleri ile destekli 800 kişilik rum çetesine kahramanca direnen, 173’üncü Alay Kumandanı Yarbay Kazım Bey, emrindeki 18 er ve ona destek veren kahraman Urla Halkına minnet duygularımızı ifade etmek istiyorum. Bu direniş, tarih kitaplarında, altın harflerle Batı bölgede işgalcilere karşı ilk silahlı direniş ve çarpışma olarak yerini almıştır. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu uğurda canlarını vermiş olan şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet, şükran ve dua ile yad ediyorum.

Değerli konuklar, halen dahi ülkemiz üzerinde dahili ve harici birtakım kirli oyunların tezgahlandığı bir süreci yaşamaktayız. Genel Başkanımız Meral Hanımefendinin dediği gibi, “Düzen bozulsa ne çıkar, millet aynı millet, Türkiye tekrar iyilikle dirilecektir.”

Bu düşüncenin idraki içerisinde, her yerde olduğu gibi Urla’mızda da her geçen gün İYİler çoğalmakta, Urla Halkının tek umudu, birleştirici güç olmaya devam etmekteyiz. Bu sorumluluğun bilinci ile görevimizi laiki ile yapmaya çalışmaktayız. Allah tüm İYİlerin birlik, dirlik ve beraberliğini korusun, güç ve kuvvet versin, Türk Halkının umudu haline gelen partimizin yar ve yardımcısı olsun.

Bu anlamlı günde, İYİ Parti URLA İlçe teşkilatım adına sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duymaktayım. Hepiniz şeref verdiniz. Hepinize hoş geldiniz diyor sağlık temennilerimle saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Şenlik havasında geçen etkinlikte halkın talep ve şikâyetleri ele alınırken, İYİ Parti’nin projeleri de gündeme geldi.