Pencere Haber
HV
04 TEMMUZ Pazartesi 13:07
Advert

TUNA MASTERS TEOS ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ

İzmir’in Seferihisar ilçesindeki Teos Marina’da Murat Eğriboz ve Elvin Pennetti tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen ve yarışmacılar tarafından “Devler Ligi” olarak anılan “Tuna Masters Teos” sportif balıkçılık turnuvası, ikinci müsabaka günü yakalanan balıkların da limana getirilip değerlendirilmesinin ardından düzenlenen ödül töreni ile sonra sona erdi.

Spor
Giriş Tarihi : 05-09-2021 22:09   Güncelleme : 13-09-2021 13:17
TUNA MASTERS TEOS ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ

Tuna Masters Teos turnuvasının ikinci müsabaka gününde Sığacık Körfezine açılan balıkçılar zaman zaman 6 kuvvetinde rüzgâr altında mücadele ederek akşam limana 7 bluefin orkinos getirdiler.

Teos Marina turnuva alanına getirilen balıklar boy ve ağırlık kriterlerine göre hakem heyeti tarafından değerlendirildi.

Turnuvanın ilk müsabaka günü yakalanan 9 balık ile birleştirilen değerlendirmeler sonucunda ödül töreni düzenlendi.

“Mia”  adlı tekne ile turnuvaya katılan ve müsabakaların ilk günü limana 47,85 kg ağırlığında ve 155 cm boyundaki ve 47,8 kg ağırlığında ve 152 cm boyunda 2 bluefin orkinosla dönen Mehmet Irmak, Öğünç Irmak, Eşref Efeer ve Bahadır Özata ekibi 574 puan ile genel klasman üçüncüsü oldu. Ekibe kupa ve hediyeleri Depar firmasından Mehmet Polatoğlu takdim etti.

“Veloce”  adlı tekne ile turnuvaya katılan Çağlar Akan, Fadıl Zandar, Cihan Okay ve İbrahim Sönmez ekibi, müsabakaların ilk günü yakaladığı 67,1 kg ağırlığında ve 170 cm boyundaki ve ikinci gün yakaladıkları 43,4 kg ağırlığında ve 145 cm boyundaki bluefin orkinosla 633 puan ile genel klasman ikincisi oldu. Ekibin ikinci gün yakaladığı 95,9 kg ağırlığında ve 187 cm boyundaki bluefin orkinos ile En Büyük Balık ödülünü de kazandı. Toplamda 1238 puan kazanan ekibe kupa ve hediyelerini Raymarine firmasından Bora Özer ve Teos Marina Müdürü Faruk Günlü takdim etti.

“Orki Team” adlı tekne ile turnuvaya katılan Suat Yiğit, Yasin Çinkaya, Tayfun Çetinbay ve A. Oğuzhan Durmaz ekibi müsabakaların ilk günü yakaladığı 74,5 kg. ağırlığında ve kılıç dahil 272 cm boyundaki kılıçbalığı ile 742 puan kazanarak genel klasman birincisi oldu. Ekibe kupa ve hediyelerini Bahçe Dekor firmasından Suat Evren takdim etti.

Heyecan Alaçatı’da devam edecek

Turnuva sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Tuna Masters organizatörü Murat İyriboz, “Teos niye büyüdü? Niye “Devler Ligi” yine tarihte görülmemiş balık yakaladı. Teos’u çok seviyoruz. Gerçekten burası köy olarak sevdiğimiz bir yer, buranın bir masumiyeti var. Bizi kucaklayan bir hali var. Marina içinde geçerli bu. Tüm marina çalışanları heyecanla turnuvayı bekliyorlar. Biz de geldik iyi bir iş çıkardığımıza inanıyorum tüm balıkçı arkadaşlarımız hakikaten iyi bir iş çıkarttılar. Sert havada çok iyi mücadelelerle toplam 18 balık yakalandı. Zaten bunun ötesinde balığı da sahaya getirmeyi çok sevmiyoruz. Yani balık ölümleri bizim sevdiğimiz bir şey değil.

Çok iyi geçti. Ne yaptık? Bir sürü heyecanı bitirmedi, başlattı. Buradan Alaçatı’ya gidiyoruz. Haftaya Alaçatı’da turnuvamız var. Buradan puanlar taşınıyor. Altın Kemer var. Tuna Masters of the year kemeri var. Yani bildiğiniz gibi değil. Heyecan hat safhada. Biz de buradan koşa koşa Alaçatı gidiyoruz zaten. Yorgunuz ama heyecanlıyız” ifadelerini kullandı.

AdminAdmin

YORUMLAR