Spor
Giriş Tarihi : 03-09-2021 20:58   Güncelleme : 03-09-2021 20:58

URLALI GENÇ YETENEK SEMİH ATA GÜL PINAR KARŞIYAKA’YA TRANSFER OLDU

Yarımada Gençlik ve Spor Kulübü basketbol sporcusu 13 yaşındaki Semih Ata Gül, Türkiye’nin köklü kulüplerinden Pınar Karşıyaka’ya transfer oldu.

URLALI GENÇ YETENEK SEMİH ATA GÜL PINAR KARŞIYAKA’YA TRANSFER OLDU

4 yıldır Yarımada G.S.K.’de eğitim alan Semih Ata Gül’ün gelişimi ve transferi hakkında açıklama yapan Yarımada G.S.K Baş Antrenörü Alper Günkızıl; “Basketbola başladığı ilk günden itibaren yeteneğini fark ettiğimiz Semih Ata kendinden 2 yaş büyükleri ile dahi maçlara çıkabiliyor, oynadığı her maçta izleyenleri kendine hayran bırakıyordu. Kulübümüzdeki ilk antrenmanında Semih Ata’nın yeteneği bizi çok heyecanlandırdı. Ailesi ile özel bir yeteneği olduğu, bu yüzden ekstra çalışmalar yapmamız gerektiğini belirttim. Ailesinin bu dönemde fedakârlığı çok önemliydi. Okul, antrenmanlar, maçlar arasında yoğun bir tempo vardı. Bu tempoya ayak uyduran ve büyük çaba sarf eden ailesi başarıda büyük pay sahibi. Artık daha büyük hedefler doğrultusunda hem sporcumuz hem ailesine önemli görevler düşüyor.

Basketbol yeteneğini çok çalışmayla perçinleyen genç yetenek, kendi antrenmanları dışında daha büyük yaş gruplarıyla da antrenmanlara giriyor ekstra bireysel çalışmalar yapıyordu. Yarımada G.S.K.’da oynadığı sürece birçok başarı elde eden alan Semih Ata Gül çalışmalarının karşılığını Türkiye’nin köklü kulüplerinden Pınar Karşıyaka’ya transfer olarak aldı. Gül’ün yeni hedefi milli takım” dedi.

Kurulduğu günden beri Urla’dan Türk basketboluna yeni yetenekler kazandırmak hedefi ile çalışan Yarımada Gençlik ve Spor Kulübü’nün yeni bir transferin gururunu yaşadığını belirten Günkızıl sözlerini “Yarımada G.S.K. ailesi olarak yeni yetenekler aramaya devam edeceğiz. Biz İzmir’in Yarımadası’nda özel yetenekli sporcular olduğuna inanıyoruz. Yıllardır hemen her sene üst düzey kulüplere kazandırdığı sporcular bunun kanıtıdır. Umarız daha fazla sporcuya ulaşır ve onlarla çalışma fırsatımız olur” cümleleriyle tamamladı.